مهارت های زندگیموفقيت در كار

نقش انضباط شخصی در کسب ثروت (1)

قسمت اول

انضباط شخصی

 

انضباط شخصی نقش مهمی در موفقیت شما دارد. اگر شما بخشی از نسل هزاره جدید یا جوان هستید، راهی پایدار وجود دارد که می توانید انتخاب کنید که با گذشت زمان  شما را به یک میلیونر خودساخته تبدیل کند. این کار، به یک مجموعه منحصر به فرد از مهارت ها، دانش تخصصی یا حتی خطرات بیش از حد نیاز ندارد.

در جهان مردمان زیادی هستند که با استفاده از این روش به ثروت انبوهی رسیده اند و برای جمع آوری ثروت چند میلیون دلاری به طور متوسط ​​حدود 32 سال طول کشید و برخی از آن‌ها در حدود 18 سال به آن دست یافتند. ایشان را به عنوان سرمایه گذار می‌شناسیم و در مواجهه با  آن‌ها یا در نگاه اول ظاهرا، ممکن است آنقدرها غنی به نظر نرسند.

سرمایه گذاران معمولاً افراد عادی هستند و هیچ مزیت خاصی در زندگی ندارند. آن‌ها از یک خانواده ثروتمند نبودند. همچنین آن‌ها مجموعه مهارت‌های منحصر به فرد یا پیشرفته ای نداشتند که درآمد بالایی را به همراه داشته باشد. در وهله اول، اغلبشان در دانشگاه های نخبه حضور پیدا نکردند، مدرک پیشرفته ای دریافت نکردند، پول به ارث نبردند و امکانات پیشرفته‌ای ندارند.

قوانین انضباط شخصی و ثروت

 

آنچه سرمایه گذاران دارند توانایی در پیروی از دو قانون و نظم ساده است. قانون اول این است که شما باید 20 درصد یا بیشتر از درآمد خود را پس انداز کنید و نظم زندگی برای 80 درصد دیگر را داشته باشید.

قانون و نظم دوم این است که شما باید به طور مداوم و محتاطانه پس انداز خود را سرمایه گذاری کنید. سرمایه گذاری محتاطانه و سپس نظارت مداوم بر پیشرفت آن مهم است. به طور معمول، یک سرمایه گذار پول خود را در برنامه سهام و املاک و مستغلات قرار می دهد و سپس اجازه می دهد ارزش گذاری‌ها رشد کنند.

این مقاله را هم بخوانید:  انتخاب شغل مورد علاقه

اگر کلید ایجاد ثروت بسیار ساده است، پس چرا همه ثروتمند نیستند؟

 

خیلی ساده، این به عادت های مالی مردم برمی گردد. نیاز به یک انضباط مالی عظیم و یک تعهد بلند مدت برای تبدیل شدن به یک سرمایه گذار پس انداز دارد. جان جیکوب آستور معروف می‌گفت: «ثروت عمدتا نتیجه عادت است.» ایجاد ثروت بر اساس استفاده مداوم از عادات منظم مالی سالم بنا شده است.

نظم و انضباط

«زندگی بدون انضباط دقیقاً مانند کشتی بدون رادار است.»

نظم و انضباط اصطلاحی‌ست که همه می‌شناسند. با این حال، تعداد کمی از آن واقعاً استفاده می کنند. نظم و انضباط حتی برای مشهورترین افراد موجود در جهان نیز مهم و برای همه موجودات زنده ضروری‌ست؛ زیرا بدون آن، در اطراف ما سردرگمی ایجاد خواهد شد. اهمیت نظم و انضباط در زندگی همه نقش مهمی دارد.

چرا نظم و انضباط مهم است

در زندگی یک فرد موفق، تمرین هماهنگی و نظم می بخشد. این یک فرد را می آموزد که مسوولیت پذیری داشته و احترام بگذارد. رعایت نظم و قوانین کاملاً مشخص، سنگ بنای تمدن است. اگر این ساختار توسعه نیافته بود، مردم هر کاری را که می خواستند انجام می دادند و بدون فکر، اول خطا می کردند.

مزایای نظم و انضباط شخصی

عدم رعایت نظم و انضباط می تواند منجر به واکنش های اشتباه شود و فرد را از کسب موفقیت و ثروت دور کند. نظم و انضباط به کسی کمک می کند تا درک کند که چگونه یک طرز فکر خوب را پرورش دهد.

این به فرد کمک می کند تا شرایط را تجزیه و تحلیل کند و دریابد که چه کاری باید انجام دهد. بنابراین رویکرد ذهنی آگاهانه لازم است. بنابراین فرد به موقعیت هایی که در آن زندگی می کند واکنش درستی نشان می دهد. برای دستیابی به چنین نگرشی ذهنی، نظم دادن به ذهن مهم است.

این مقاله را هم بخوانید:  چگونه به طرز موثری طوفان مغزی گروهی ایجاد کنیم؟

نظم دادن به خود، از نظر روحی و جسمی برای موفقیت در جامعه مهم است. از نظر علمی، تمرین منظم به یک بدن خوب و سالم کمک می کند تا تکامل یابد. تحقیقات همچنین نشان می دهد که با ورزش مثبت تر می اندیشید و فشار و استرس . افسردگی کار روزانه را کم می کنید.

کنترل انفجارهای عاطفی

یک شخص می تواند با کنترل این انفجارهای عاطفی، صبر و هوشیاری خود را افزایش دهد. نظم و انضباط ذهن شما را آزاد می‌کند. مانند این جمله قدیمی، «بیابان یک کارگاه آموزشی برای شیطان است.» پس اگر ذهن خود را کنترل نکنید و آن را آزاد نکنید، می تواند مشکلاتی ایجاد کند.

افراد با نظم نه تنها به خود نعمت می‌بخشند؛ بلکه می توانند به دیگران کمک کنند تا از زباله ها بیرون بیایند. این افراد سرمایه های سلامت روان جامعه هستند. با این حال ، نظم و انضباط در مجموع می تواند به یک فرد در جامعه کمک کند تا در آرامش و احترام زندگی کند. با رعایت نظم و قانون از مشکلات جدی اجتماعی جلوگیری می کند. جامعه می تواند با نظم و انضباط تنظیم شود تا خوب اداره شود.

افراد موفق کار خود را برنامه ریزی می کنند و برنامه خود را اجرا می کنند. آن‌ها وقت می گذارند تا قبل از شروع به مسوولیت های خود فکر کنند. آن‌ها تصمیمات روشنی می گیرند که بلافاصله اجرا می کنند. کارهای آن‌ها در مدت زمان کوتاه تری بسیار بیشتر از افراد عادی‌ست.

ادامه دارد…

دیدگاهتان را بنویسید

بستن