اعتماد به نفسبرقراری ارتباطزندگی شادمهارت های زندگیموفقيت در كار

8 روش تمرین صبر که توانایی شما را برای موفقیت افزایش می دهد (1)

قسمت اول

روش تمرین صبر

 

از همان کودکی به ما گفتند که صبر و تحمل یک فضیلت است. با این حال، تعداد بسیار کمی از ما واقعاً نشان داده شده است که چگونه صبر داشته باشی؛ اما صبر چیزی نیست که ما داشته باشیم. این کاری ست که ما آگاهانه انجام می دهیم. صبر مانند هر کاری به سخت کوشی نیاز دارد: هرچه بیشتر آن را تمرین کنیم، صبورتر می شویم.

برای رسیدن به موفقیت،  در مورد روابط  کارمندان، مذاکرات تجاری و ارتباطات و همچنین دستیابی به اهداف استراتژیکی که تعیین کرده ایم، به صبر و حوصله نیاز داریم. بعلاوه، ما باید در میان پیچ و خم های بزرگ و کوچک آرامش خود را حفظ کنیم. فقط از طریق صبوری ست که می توانیم واقعاً از منحنی هایی که در مسیر ما قرار می گیرند، بیاموزیم.

 

در این مقاله و مقاله بعد هشت مزیت تمرین صبر آمده است:

 

  1. پاداش مثبت

بی صبری یک عادت است و صبر نیز همینطور است. وقتی تحمل نداریم، رضایت خاطرمان کمتر می شود و این باعث سرخوردگی ما خواهد شد، در این هنگام ناامیدی به سراغ ما می آید. وقتی بی تاب هستیم، نمی توانیم به طور اختصاصی در جهت اهداف تجاری خود کار کنیم. تغییر عادت نیاز به انگیزه قوی دارد. و با صبر حاصل می شود. صبر می تواند با شناخت مثبت، فروش بیشتر، افزایش رضایت تبلیغاتی که به دنبال آن هستیم، به ما پاداش دهد.

جذاب

  1. تصمیم گیری هوشمندانه

وقتی نوبت به تصمیم گیری خوب می رسد، صبر مهمترین منبع شماست. بسیاری از افراد در تجارت به دنبال کسب امتیاز در رقابت و راه های بهبود عملکرد خود هستند. ناامید نشوید و باور کنید که برنامه های تجارت و بهترین استعدادهای موجود همیشه جایگزین راه های مورد نیاز برای هدایت یک تجارت در مسیر درست است.

این مقاله را هم بخوانید:  زندگی شاد در محل کار (2)

صبر یکی از آن فضایل و راه هاست. وقتی صبور هستیم، از داستانهای منفی که می توانند قضاوت ما را محو کنند، دور می مانیم. وقتی صبور هستیم، حواسمان به متوقف شدن و تمرکز بر لحظه فعلی ست. با حضور در لحظه، می توانیم انتخاب های عاقلانه ای انجام دهیم که تصویر کوچک و بزرگ را در نظر بگیرد.

 

  1. صبر، شهرت ایجاد می کند

تجار موفق با تسلط بر مجموعه مهارتهایی که منجر به موفقیت می شوند، خود را از بقیه جدا می کنند. صبر به ما قدرت می دهد. این توانایی را به ما می دهد که به طور پیوسته در جهت رسیدن به اهداف خود کار کنیم. و وقتی به طور مداوم به اهداف خود می رسیم، اعتبار خود را ایجاد می کنیم. شهرت عالی با استقامت، تسلیم نشدن حاصل می شود.

زمانی است که پافشاری می کنیم و به موفقیت های دلخواه خود می رسیم. هر تلاشی که بطور بالقوه بتواند به موفقیت بزرگی بدل شود، ما را ملزم می کند که خود را وقف یک تلاش سخت و طولانی کنیم. این فقط  درصورتی امکان پذیر است که با پیشرفت خود صبور باشیم. بنابراین، بهتر این است که از آخرین کسبه یا شرکت های موفق باشید ولی دیگران شما را مسوول، قابل اعتماد و اولین انتخاب خود ببینند.

  1. تصرف در نفس

صبر ما را کنترل می کند. هیچ کمکی قدرتمندتر از داشتن حس مالکیت شخصی وجود ندارد. وقتی صبور هستیم، به خودمان وقت می دهیم تا انتخاب کنیم که چگونه به یک واقعه معین پاسخ دهیم، نه اینکه از نظر عاطفی از احساسات خود دور شویم. این به ما امکان می دهد بدون توجه به آنچه اتفاق می افتد، جمع و جور شویم.

این مقاله را هم بخوانید:  برندسازی احساسی چگونه است؟

کمبود موفقیت یا پیشرفت تقریباً همیشه می تواند در نتیجه کمبود صبر خلاصه شود. اساسی ترین دلیل بی صبری عدم کنترل است. وقتی از کنترل بی بهره باشیم، فهم و بینش کافی نداریم. وقتی فهم و بینش کافی نداریم، توانایی برنامه ریزی، برقراری ارتباط و تنظیم انتظارات واقع بینانه را نداریم. اما وقتی ادعا می کنیم بر این مسائل کنترل داریم، می توانیم پاداش تحمل را بگیریم.

 

ادامه دارد …

دیدگاهتان را بنویسید

بستن