مهارت هاي زندگی

عادات صبحگاهی و تاثیرشان در موفقیت

عادت های رسیدن به موفقیت از نظر افراد مختلف، متفاوت هستند اما تقریبا تمام انسان های موفق در طول تاریخ بشر، تاثیر سحرخیزی در موفقیت را  می دانسته اند. همه ما از زمانی که از تخت خواب بلند می شویم تا زمانی که به سمت محل کار یا هر مکان دیگری حرکت می کنیم رفتارهای ثابتی را در فواصل زمانی کوتاه انجام می دهیم که تاثیر بسیار زیادی در نتیجه اعمال یک روز ما دارند، بنابراین نتایج رفتار و اعمال همان روز وابسته به عادات صبحگاهی ماست.

شاید شما هم مانند هر فرد دیگری صبح ها احساس خستگی عجیبی در بدنتان حس کنید اما در ادامه راهکارهای برای تغییر عادات صبحگاهی به شما معرفی می کنیم که نقش بسزایی در رفتارتان خواهد داشت.

زودتر از همیشه از خواب بیدار شوید

شاید این کار در ابتدا برایتان سخت به نظر برسد اما زود بیدار شدن یکی از بهترین احساساتی است که می توانید در طول روز تجربه کنید. توصیه من به شما این است که حداقل ۲ الی ۳ روز این عمل را تکرار کرده و سپس تاثیرات شگفت انگیز آنرا مشاهده کنید. توجه داشته باشید که برای زودتر بیدار شدن، باید شب ها هم زودتر به رخت خواب بروید.

 

 زود بیدار شدن از خواب

زمان بین بیدار شدن و خروج از خانه

همانطور که گفته شد، عادات صبح گاهی شما از زمانی که بیدار می شوید تا زمان خروج از خانه صورت می گیرند بنابراین حتی اگر صبح ها نمی توانید زود بیدار شوید، زمان مشخصی را به تمرین تغییر عاداتتان اختصاص دهید. این عادات مربوط به دوش گرفتن، کتاب خواندن، انجام حرکات ورزشی و … می تواند انرژی بخش باشد.

این مقاله را هم بخوانید:  موانع رسیدن به موفقیت

موبایلتان را کنار بگذارید

برای استفاده از موبایل و چک کردن حساب های اینستاگرام و تلگرامتان کل روز را وقت دارید اما یکی از مهم ترین عادات روزانه که باید برای ترک آن بکوشید این است که صبح ها موبایلتان را فراموش کنید.

حرکات کششی را فراموش نکنید

دست هایتان را از هم باز کنید، یک نفس عمیق بکشید و خودشان را کش بدهید. با انجام حرکات کششی و یا ورزشی حتی خیلی کم، خون در میان رگ های شما به جریان می افتد و باعث انگیزه و انرژی تان می شود. علاوه بر این می تواند احساس خستگی و خواب آلودگی را نیز از شما دور کند.

 

انجام حرکات کششی

 

یک دوش کوتاه مدت بگیرید

تفاوتی ندارد که در چه فصلی از سال هستیم، علاوه بر نظافت دوش گرفتن می تواند باعث سر حال شدنتان نیز بشود. بهترین راهکار برای دوش صبح گاهی این است که قبل از حاضر شدن به سوی محل کار، یک دوش انرژی بخش با افکار مثبت بگیرید و خودتان را از تاثیرات منفی رها سازید.

 

صبحانه تان را حتما میل کنید

شاید بر اساس عادات روزانه یا مشغله کاری به طور کل صبحانه را فراموش کنید اما صبحانه یکی از مهم ترین وعده های غذایی شما به شمار می آید که باعث می شود انرژی لازم برای کارکرد مغزتان تامین شده و تندرست بمانید.

 

حتما صبحانه میل کنید

راه ورود تاثیرات منفی را به مغز خود ببندید

مهم ترین قسمت  این است که اجازه ندهید اخبار ناگوار یا روزنامه ها، تاثیر منفی بر شما بگذارند. زمانی که شما صبح روزنامه مطالعه می کنید و از حوادث ناگوار روز آگاه می شوید، ذهن شما به صورت ناخودآگاه تاثیر منفی دریافت کرده و آنرا در تمام رفتارهای همان روز شما نمایان می کند.

این مقاله را هم بخوانید:  ورزش و بهبود عملکرد شغلی

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن