مهارت های زندگی

تناسب اندام (راه های ساده جهت حفظ و رسیدن به آن)

قسمت دوم

تناسب اندام 2

وقتی نوبت به ورزش می رسد، به این فکر می کنیم که چگونه به «تناسب اندام برسیم». اما اغلب، شروع کار مشکلی نیست. «فالکو اسنیهوتا»، استاد پزشکی رفتاری و روانشناسی سلامت در دانشگاه نیوکاسل می گوید:«مشکل بزرگ حفظ و تداوم آن است.»

سطح تناسب اندام شما ممکن است در حال حاضر دقیقاً همان جایی باشد که می خواهید. می توانید یک کیلومتر بدوید یا این که بدون هیچ مشکلی به سادگی در زندگی خود با دیگران همراه باشید. اما فقط به این دلیل که اکنون تناسب اندام دارید به این معنی نیست که بدن شما به همین شکل خواهد ماند. درست مثل عضله ای که اگر تقویت نشود یا  ورزش نکند ضعیف می شود، اگر یاد نگیرید چگونه آن را حفظ کنید و همیشه به ورزش و تمرینات ادامه دهید، سطح آمادگی جسمانی شما کاهش می یابد. در این مقاله و مقاله قبل نکاتی برای حفظ آمادگی جسمانی شما آورده شده است.

نوشیدن آب

مقدار زیادی آب بنوشید. بدن انسان از حدود 50-65٪ آب ساخته شده است و شما باید مدام آن را پر کنید. بدن شما مقدار زیادی از آن آب را هنگام عرق از دست می دهد بنابراین باید دوباره آن را به دست آورد.

مقدار آبی که باید بنوشید به وزن شما بستگی دارد. برای محاسبه میزان آب نوشیدنی ، وزن خود را بگیرید و آن را در 67٪ ضرب کنید. بنابراین ، برای مثال، اگر 59 کیلوگرم وزن دارید، باید حدود 87 اونس آب (2.6 لیتر) در روز آب بنوشید.

اگر ورزش می کنید باید مقدار آب مصرفی خود را افزایش دهید تا آنچه را که با تعریق از دست می دهید، دوباره جبران کنید.

این مقاله را هم بخوانید:  غلبه بر استرس و اضطراب

تناسب اندام

به دست آوردن قدرت اراده و انگیزه

 

به برنامه خود پایبند باشید. شما می دانید که می توانید هر کار را انجام دهید. شما تنها کسی هستید که می توانید اعمال خود را کنترل کنید و اراده قوی می تواند شما را خوشحال کند. به یک برنامه روزانه یا روزمره پایبند باشید. که در آن  روال معمول خود را دنبال می کنید، رعایت آن بسیار راحت تر از این است که مدام نگران رژیم غذایی و ورزش کردن خود باشید، فقط برنامه تان را دنبال کنید.

اجازه ندهید دیگران شما را پایین بیاورند.

اگر در سالن بدن سازی هستید و از وزنه های کوچک استفاده می کنید، اجازه ندهید شخصی که در کنار شما از وزنه های غول پیکر استفاده می کند، شما را بترساند. فقط بدانید که شما با سرعت خود کار می کنید و این وزنه ها کاملاً مناسب شماست. اگر به روال برنامه خود ادامه دهید می توانید به هر هدفی که تعیین کرده اید برسید.

همراه داشتن

ببینید آیا دیگران مثلا یکی از اعضای خانواده تان، می خواهند به شما بپیوندند و با شما همراه باشند و ورزش کنند تا به تناسب اندام برسند. اگر کسی سالم و متناسب با شما باشد بسیار مفیداست زیرا به شما امید و اعتماد به نفس بیشتری می دهد. انگیزه اضافی وجود آن ها، می تواند بسیار الهام بخش باشد و راهی عالی برای موفقیت در این راه باشد. افراد خوبی که می توانندبه شما بپیوندند، اعضای خانواده، همکاران یا همکلاسی ها، همسایه ها (اگر از قبل رابطه خوبی با آن ها دارید) یا دوستان محلی هستند.

این مقاله را هم بخوانید:  ارتباط جنسی گرم و سالم

از خودتان پذیرایی کنید.

اهدافی را برای خود تعیین کنید که وقتی به آن اهداف رسیدید پاداش می گیرید.

به عنوان مثال، اگر در برنامه روزمره و غذای سالم خودکوتاهی نکرده اید و هدف خود را در طول هفته با 30 دقیقه آهسته دویدن به جای 20 دقیقه به سرانجام رسانده اید، پس آن جمعه شب باید خود را به یک فیلم سینمایی، ماساژ یا حمام مجلل دعوت کنید.

به خودتان اعتقاد داشته باشید. به آن چه دیگران فکر می کنند اهمیت ندهید. اگر مصمم هستید و معتقد هستید که می توانید به هدف خود برای حفظ تناسب اندام برسید، پس می توانید! وقتی احساس بزرگی می کنید این احساس را نگه دارید و برای رسیدن به آن هدف روزمره تلاش می کنید. با تمایل به ادامه  مسیر تناسب اندام و سلامتی، به خود انگیزه دهید. شما می خواهید احساس خوبی داشته باشید، می خواهید ظاهر خوبی داشته باشید ، می خواهید سالم باشید …بنابراین  حتما می توانید.

خلاصه

 

ورزش را به یک عادت تبدیل کنید

همانطور که دندان های خود را مسواک می زنید و موهای خود را شانه می کنید، باید مطمئن شوید که ورزش در زندگی شما یک عادت است. به شما این امکان را می دهد که بدون داشتن تلاش زیادی برای حفظ سطح تناسب اندام خود، به تناسب اندام و فعالیت خود ادامه دهید. تا زمانی که در برنامه تمرینی خود ثابت قدم باشید ، قادر خواهید بود که در یک سطح مناسب تناسب اندام بالا باشید.

اهداف جدید تناسب اندام ایجاد کنید

سطح تناسب اندام برای زندگی خانواده
برای رسیدن به هدف جدید، از سطح تناسب اندام خود مطلع شوید. ایده خوبی است که برای حفظ سطح تناسب اندام خود در رسیدن به اهداف تناسب اندام در طول زندگی خود ادامه دهید. هرچه بیشتر بتوانید اهداف جدیدی برای خود و بدن خود ایجاد کنید، احتمال قدم برداشتن برای رسیدن به این اهداف بیشتر است.

این مقاله را هم بخوانید:  نوشتن گزارش روزانه از زبان اپرا وینفری

هر از گاهی به خود پاداش دهید

سطح تناسب اندام خود را ارتقا دهید و به خود پاداش دهید! از آن جا که می خواهید تناسب اندام خود را برای زندگی حفظ کنید ، این فقط یک تمرین خسته کننده و بدون پاداش نیست.

سطح تناسب اندام خود را با تست اندازه گیری کنید

تست آمادگی جسمانی
صادقانه و جامع ، تست تناسب اندام به شما امکان می دهد تناسب اندام خود را افزایش دهید و به اهدافی که برای خود تعیین کرده اید برسید.

موفق باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

بستن