زندگی شادمهارت های زندگی

چگونه خلاقیت خود را به روشی ساده پیدا کنید

خلاقیت خود را پیدا کنید

 

هر فرد هنگام تولد خلاق است. این یک واقعیت است. متأسفانه، با افزایش سن، سطح خلاقیت ما کاهش می یابد. چرا؟ خوب، چون وقتی بزرگ می شویم، اکثر ما مطابق قانون عمل می کنیم و بنابراین (و اغلب کورکورانه) قوانین و مقررات مختلف را دنبال می کنیم. که نوآوری و خلاقیت را از بین می برد. نگران نباشید، خبر خوبی برای شما وجود دارد: نبوغ استعدادی نیست که فقط افراد ناسازگار با قوانین، داشته باشند.

خلاقیت مهارتی‌ست که همه ما از آن برخورداریم. ما به سادگی از آن استفاده می کنیم یا نمی کنیم. بنابراین، حتی اگر فکر می کنید خلاق نیستید، باز هم می توانید نبوغ خود را پیدا کرده و آن را بهبود ببخشید. با این حال، قبل از اینکه به شما بگویم چگونه می توانید خلاقیت خود را دوباره کشف کنید، بیایید بفهمیم که چرا باید این کار را انجام دهید. چرا خلاقیت در دنیای امروز مهم است؟ و چرا باید اوقات فراغت خود را در تلاش برای بهبود نبوغ خود سپری کنید؟ آیا نتیجه خواهد داد؟ برای یافتن مطالعه را ادامه دهید.

چرا باید خلاقیت خود را ارتقا دهید

 

سه دلیل اصلی وجود دارد که باید روی نبوغ خود کار کنید:

 

  1. خلاقیت به شما در حل مشکلات و تصمیم گیری کمک می کند

افرادی که هر روز خلاقیتی را انجام می دهند می توانند به سرعت ایده های منحصر به فرد و بدیع ارائه دهند. علاوه بر این، توانایی های تفکر آن‌ها توسط منطق، اعتقادات یا احساسات محدود نمی شود. بنابراین، می توانند در مورد یک مساله خاص یا موقعیتی عمیق بیندیشند و از منظرها و زوایای مختلف به آن نگاه کنند. در مرحله بعد، می توانند بهترین راه حل را پیدا کنند. چنین مهارتی هم در خانه و هم در محل کار می تواند برای شما مفید باشد.

این مقاله را هم بخوانید:  با چه روشی تاخیر در کارها را کنترل کنیم؟

 

  1. خلاقیت عمر شما را طولانی می کند

آیا می دانید هرچه در طول زندگی خود خلاقیت بیشتری داشته باشید، عمر بیشتری نیز خواهید داشت؟ مطالعه ای که در سال 2012 انجام شد نشان می دهد مردان مسن با خلاقیت بالا شانس بیشتری برای زندگی طولانی تر دارند. چرا؟ خوب، زیرا نبوغ به افراد (در هر سنی) کمک می کند تا بهتر با شرایط زندگی سازگار شوند و همچنین می تواند به کاهش پیری شناختی کمک کند. بنابراین، طول عمر شما را افزایش می دهد.

 

  1. نبوغ باعث افزایش اعتماد به نفس شما می شود

یک فرد خلاق از خطر کردن نمی ترسد. یک فرد خلاق مشتاق است که از منطقه راحتی خود خارج شود و چیزهای جدیدی را امتحان کند. بنابراین، برای افراد خلاق بسیار راحت تر می توانند دانش جدیدی کسب کنند و همچنین از تجربیات و اشتباهات خود بیاموزند و بنابراین به چیزی در زندگی دست پیدا می کنند. علاوه بر این، یک فرد خلاق به دلیل شکست به راحتی افسرده نمی شود و دلسرد نمی شود. یک فرد خلاق می فهمد که شکست بخشی ضروری برای موفقیت است. به آن‌ها انگیزه بیشتری می دهد تا بیشتر کار کنند. همه این‌ها در کنار هم یک فرد خلاق را به فردی با اعتماد به نفس تبدیل می کند که به توانایی های خودش اعتقاد دارد.

در این مقاله چگونگی کشف مجدد نبوغ و بهبود آن آورده شده است:

از آنجایی که اکنون می دانید، نوآوری مهارتی‌ست که باید هرچه بیشتر اوقات داشته باشید و تمرین کنید، بیایید یاد بگیریم چه کاری می توانید برای پیدا کردن نبوغ خلاقیت خود انجام دهید. به هر حال، خلاق بودن برای همه آسان نیست. در واقع، برای برخی از ما، انجام این کار ممکن است پیچیده باشد یا حتی به نظر غیرممکن برسد

این مقاله را هم بخوانید:  استرس و نگرانی و راه کارهای مقابله با آن

دیدگاهتان را بنویسید

بستن