مهارت های زندگیموفقيت در كار

یادگیری بهتر و چند راهکار موثر

یادگیری بهتر

 

اشتیاق به یادگیری یکی از راهکار موثر است که مسیر شما به سمت موفقیت را هموارتر می سازد. اهمیت یادگیری را نمیتوان دست کم گرفت، یادگیری به ما این قدرت را می دهد تا ایده های خود را تکمیل کرده و به پتانسیل اصلی خود پی ببریم. سرعت یادگیری اطلاعات جدید به اندازه حجم آن مطالب از اهمیت بالایی برخوردار است و همچنین همه ما به یادگیری سریع تر علاقه داریم. اگر شما نیز مایلید که سرعت یادگیری خود را افزایش دهید، به یک رویکرد جدید نیازمندید که به شما در درک کردن ماهیت مفاهیم جدید کمک کند.

در ادامه 10 راهکار برای تسریع یادگیری به شما معرفی می کنیم.

سبک یادگیری خود را ارزیابی کنید

سبک یادگیری خود را ارزیابی کنید

قبل از اینکه بتوانید شروع به امتحان کردن روش های مختلف یادگیری کنید؛ باید بدانید که جزو کدام دسته از افراد هستید.

آیا از طریق شنیدن می آموزید؟

شاید زمانی که یک اهنگ خاص درحال پخش باشد، بهتر بتوانید مطالبی که مطالعه کرده بودید بخاطر آورید. اگر شما جزو این دسته افراد هستید، یعنی شما در دسته آموزنده های شنیداری قرار دارید. برای یادگیری بهتر می توانید سخنرانی ها را ضبط کرده و به جای خواندن کتاب به آنها گوش دهید.

اطلاعات را بامحتوی بهتر به خاطر می سپارید؟

اگر اطلاعات را با تصاویر بهتر درک می کنید، نمودارها، جداول، اطلاعات گرافیکی، لیست های رنگی، فلش کارت ها و … می توانند در یادگیری شما موثر باشند.

این موضوع  به درک بیشتر شما از مطالب نیز کمک خواهد کرد.

ازابزار های اموزشی صحیح استفاده کنید

 استفاده از تکنولوژی می تواند در تسریع یادگیری به شما کمک کند.

تکنولوژی قدرت این را دارد که همه چیزرا آسان ترکند. وب سایت ها و گوشی های هوشمند باعث افزایش مهارت برنامه ریزی شما می شوند، از این رو استفاده از تکنولوژی می تواند  به شما کمک کند.

این مقاله را هم بخوانید:  رسیدن به موفقیت با شادی امکان پذیر است؟

ذهن خودرا آماده پذیرش اطلاعات جدید کنید

مطالعه کارآمد یک سرگرمی است. مغز شما نیاز به ورزش مداوم دارد از این رو ذهن خود را آماده کنید تا در هر حالتی تمرکز بالایی  داشته باشید. چرا بعضی ازمردم سریع تر از دیگران مطالب را یاد می گیرند؟

یک راه برای رسیدن به این هدف ایجاد یک مکان خصوصی و زمان خاص برای مطالعه است. این کار ذهن شما را برای پذیرش اطلاعات آماده می کند تا روز به روز سرعت  شما افزایش یابد.

به فعالیت های بدنی اهمیت دهید

فعالیت های بدنی علاوه بر بدن، بر ذهن نیز تاثیر زیادی می گذارند. ورزش های سبکی مانند یوگا می توانند به افزایش تمرکز شما کمک کنند.

روی محیط کارکنید

اگر می خواهید راحت تر مطالب را بیاموزید، باید مکانی بی سروصدا و آرام را برای خود ایجاد کنید، در غیز این صورت تلاشتان  نتیجه ای ندارد.

یاداشت برداری کنید

این روش ساده به شما کمک می کند به راحتی جزییات متن را به خاطر بسپارید و همچنین باعث یادآوری آنها می شود.

برای یادگیری بیشتر نشانه های ذهنی درست کنید

از بهترین ابزارهای میتوان به نشانه گذاری های ذهنی اشاره کرد. شما می توانید یک بازنمایی بصری از آموخته های خود روی کاغذ بکشید و با جداول و خودکارهای رنگی بهم متصل کنید تا به یادگیری شما کمک کند.

روش های مختلف حفظ کردن را امتحان کنید

معمولا عده زیادی به دلیل استفاده از روش های اشتباه اطلاعات مهم متن را از یاد می برند، به عنوان مثال بعضی افراد بدون در نظر گرفتن نکات کلیدی تمام جملات را حفظ می کنند و بعضی دیگر تمام پاراگراف ها را به خاطر می سپارند. در هر صورت حفظ کردن نکات کلیدی و مهم متن یکی از بهترین روش های حفظ کردن سریع و یادگیری بالاست.

این مقاله را هم بخوانید:  با رازهای کمبود اعتماد به نفس آشنا شویم

یاد گیری انتخاب متن صحیح 

با وجود استرس ممکن است حافظه شما به درستی کار نکند، بنابراین اگر می خواهید تاثیرگذارتر بیاموزید پس نیازبه متنی مفید دارید که چیدمان متن هماهنگ با خلاصه های آموخته شما باشد، در این صورت یادگیری برای شما آسان تر خواهد بود.

هر روز زمانی را به مطالعه اختصاص دهید

اگر هر روز مطالعه کنید، ممکن است ابتدا برای شما وقت گیر باشد اما تکرار آن بصورت روزانه می تواند ذهن شما را آماده یادگیری کند. اگرشما ساعتی بعد از آموختن درس شروع به مرورکنید، اطلاعات به راحتی از ذهن شما پاک نخواهند شد.

اشتیاق به یادگیری یکی از راه هایی است که مسیر شما به سمت موفقیت را هموارتر می سازد. اهمیت آموزش را نمی‌توان دست کم گرفت، یادگیری به ما این قدرت را می دهد تا ایده های خود را تکمیل کرده و به پتانسیل اصلی خود پی ببریم. سرعت یادگیری اطلاعات جدید به اندازه حجم آن مطالب از اهمیت بالایی برخوردار است و همچنین همه ما به یادگیری سریع تر علاقه داریم. مطالعه کارآمد یک سرگرمی است. مغز شما نیاز به ورزش مداوم دارد از این رو ذهن خود را آماده کنید تا در هر حالتی تمرکز بالایی برای یادگیری داشته باشید. اگر می خواهید راحت تر مطالب را بیاموزید، باید مکانی بی سروصدا و آرام را برای خود ایجاد کنید، در غیر این صورت تلاشتان برای یادگیری نتیجه ای ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن