برقراری ارتباطمهارت های زندگی

هوش هیجانی و مهارتهای پیشرفت در زندگی

فرایند یادگیری مهارت هایی که برایتان جدید هستند و انجام دادن کارهایی که تا به حال آنها را تجربه نکرده اید، عملکرد مغز شما را بهبود می بخشند.حتما تا به حال راجع به هوش هیجانی و تاثیر آن بر روی مسیر موفقیت افراد شنیده اید. هوش هیجانی یکی از چندین مهارتی است که شما همیشه در زندگی برای پیشرفت به آن نیاز دارید و به کارتان می آید. به مثال پایین توجه کنید.

یک گروه تحقیقاتی، آزمایشی را روی دو گروه از افراد انجام دادند. گروه اول باید کاری را که در آن مهارت داشتند انجام می دادند و اما گروه دوم باید به کاری می پرداختند که هیچ سر رشته ای در آن نداشتند. پس از آزمایش متوجه شدند گروه اول کم کم بازدهی کمتری نسبت به روز اول خود نشان داده اند اما گروه دوم که به کارشان مسلط نبودند، با تغییرات فیزیولوژیک مغزی توانستند مهارت هایشان را ارتقا بخشند.

در واقع تنها علت نتیجه این آزمایش، تقویت قدرت ذهن و تمرکز بود. برخی از مهارت های مهم زندگی که به آنها نیاز دارید را به صورت خلاصه در ادامه توضیح داده ایم.

هوش هیجانی

تصمیمات وارتباطات به وسیله هوش هیجانی کنترل میشود

رفتار، تصمیم و ارتباطات اجتماعی افراد به وسیله هوش هیجانی آنها یا همان EQ کنترل می شوند. افرادی که از هوش هیجانی بالایی برخوردارند، انرژی و مهارت های خود را در راستای رسیدن به هدف متمرکز و هماهنگ می سازند.

طی تحقیقات انجام شده، هوش هیجانی افراد با میزان درآمد، توانایی ارتباط با دیگران و همچنین کنترل احساس رابطه مستقیم دارد

هوش هیجانی مثبت اندیشی

هوش هیجانی

مغز انسان به صورت طبیعی در مواجه با اتفاقات، خطرات احتمالی را سنجیده و نیمه خالی لیوان را می بیند. افکار منفی به صورت ناخودآگاه در ذهن انسان رخنه کرده و پس از مدتی مغز با بزرگ نمایی آنها، توانایی فکر کردن را از شما می گیرد بنابراین مثبت اندیشی یکی از مهم ترین مهارت هایی است که شما برای رسیدن به موفقیت به آن نیاز دارید.

این مقاله را هم بخوانید:  افراد برونگرا در ارتباط با دیگران چه خصوصیاتی دارند؟

هوش هیجانی برای مدیریت زمان

هوش هیجانی

حتما تا به حال شنیده اید که مهم ترین دارایی انسان، زمان اوست. بعضی از کارها واجب، بعضی دیگر فوری و یا بی اهمیت و غیر ضروری اند. دسته بندی کارهای ضروری و فوری از کارهای غیر ضروری و همچنین در نظر گرفتن برنامه ریزی صحیح برای انجام آنها، از اهمیت بالایی برخوردار است. با استفاده از مهارت مدیریت زمان، شما می توانید از زمان های بیهوده تان استفاده کنید، کارهای مهمتان را در اولویت قرار دهید و از به هدر رفتن زمانتان جلوگیری کنید.

هوش هیجانی برای حفظ آرامش

هوش هیجانی

استرس کار، کم خوابی، نداشتن تمرکز، منفی نگری و اضطراب بیش از حد همه از مواردی هستند که آرامش درونی انسان را سلب می کنند. افراد شاغل، بدون آرامش ذهنی نمی توانند افکار خود را متمرکز کار کرده و به پیشرفت فکر کنند بنابراین اگر شما نیز از این قاعده مستثنی نیستید، ابتدا باید مشکلاتتان را حل کنید.

حل مشکلات شما می تواند به صورت تنظیم خواب روزانه، از بین بردن نگرانی و استرس هایتان باشد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن