مهارت هاي زندگی

موفقیت در زندگی به چه عواملی وابسته است؟

موفقیت در زندگی برای انسان ها معنای متفاوتی دارد. ثروت، سلامتی، احساس خوشبختی ، زندگی زناشویی موفق، ارتباط موثر با دیگران و … می تواند معانی مختلف موفقیت به شمار آیند.

حتما تا به حال با کتاب های زیادی در این زمینه آشنا شده اید یا به سمینارهای مختلف موفقیت رفته اید اما در نهایت خود شما هستید که باید نقطه موفقیت را برای خودتان مشخص کنید. تعیین کنید که از زندگی چه می خواهید و شاد زندگی کردن برایتان به چه معناست. در ادامه راه های رسیدن به موفقیت در زندگی و همچنین زندگی حرفه ای شما ارائه می‌دهیم.

برای موفقیت در زندگی بزرگ فکر کنید

 

تفاوتی ندارد اکنون به چه شغلی مشغولید، شما می توانید کسب و کار یا هر حرفه ای که در زندگی برایتان اهمیت دارد را گسترش دهید. فرض کنید هنرمند یا نویسنده هستید، ایده نوشتن یک کتاب بزرگ یا خلق یک اثر هنری می تواند برایتان مثل یک رویا به نظر برسد اما زمانی که ذهنیت خود را گسترش می دهید، راه های رسیدن به موفقیت برایتان مشخص می شود.

موفقیت در زندگی

برای موفقیت در زندگی باید شغلی که دوست دارید را پیدا کنید

اگر مشغول به انجام کاری هستید که آن را دوست ندارید، هیچ وقت در آن به موفقیت دست پیدا نمی‌کنید چون انگیزه کافی برای پیشرفت را ندارید یا حاضر نیستید بی وقفه برای آن تلاش کنید. در عوض می‌توانید زمانتان را به کاری اختصاص دهید که واقعا عاشق آن هستید و می‌توانید بی وقفه برای آن تلاش کنید.

میان زندگی شخصی و حرفه ای خود تعادل ایجاد کنید

موسس شرکت نایک می گوید: زمانی شما به آرامش در زندگیتان دست پیدا می کنید و زندگی شاد را در می یابید که میان زندگی شخصی و کاری خود تعادل ایجاد کنید.

این مقاله را هم بخوانید:  قوانین مدیریت زمان

برخی از افراد بر این باورند که اگر سخت کوشانه کار کنند و از همه چیز دور شوند، می توانند فرد موفقی شوند اما به عبارتی یعنی تمام زمانتان را به کار اختصاص ندهید که نتوانید به خانواده یا تفریح رسیدگی کنید یا چنان در تفریحات غرق نشوید که از کارتان دور شوید.

 

موفقیت در زندگی

 

ترس از شکست را کنار بگذارید

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که شکست فرصتی دوباره برای شروع و تلاش کردن است؟

اگر بخواهیم زندگی اسطوره بزرگ، ادیسون را بررسی کنیم متوجه می‌شویم که او قبل از دستیابی به اختراعات خود صدها بار با شکست مواجه شد اما هر بار بعد از مواجه شدن با شکست راهی برای رفع مشکل  جدید پیدا می‌کرد و همین موضوع باعث شد که وی با تجارب زیاد خود در این زمینه به موفقیت دست پیدا کند. شما نیز می‌توانید به شکست به عنوان یک فرصت جدید برای امتحان کردن راه حل ها نگاه کنید زیرا موفقیت بدون تجربه شکست به دست نمی‌آید.

برای موفقیت در زندگی مرد عمل باشید

همه انسان ها آرزوی رسیدن به موفقیت را در سر می پرورانند و شاید بسیاری از آنها ایده های فوق‌العاده‌ای در این زمینه داشته باشند اما تنها کسانی که راه رسیدن به موفقیت را پیدا می‌کنند که دست به عمل زده و برای آن تلاش کنند.

موفقیت در زندگی

 

از شرایط و عادت های جدید نترسید

همه ما تمایل زیادی داریم که در دایره امن خود بمانیم و از آن خارج نشویم اما برای دستیابی به پیشرفت در زندگی باید از دایره امن خود خارج شده و شرایط جدیدی برای خود ایجاد کنیم. این شرایط جدید قطعاً شامل عادت ها و رفتارهای جدید می شود بنابراین به جای ترسیدن از آن سعی کنید ارتباط مناسبی با آنها برقرار کنید.

این مقاله را هم بخوانید:  رسیدن به موفقیت با قانون جذب بیاموزید

رسیدن به موفقیت برای انسان ها معنای متفاوتی دارد. ثروت، سلامتی، احساس خوشبختی، زندگی زناشویی موفق، ارتباط موثر با دیگران و … می تواند معانی مختلف موفقیت به شمار آیند. همه ما تمایل زیادی داریم که در دایره امن خود بمانیم و از آن خارج نشویم اما برای دستیابی به پیشرفت و موفقیت در زندگی باید از دایره امن خود خارج شده و شرایط جدیدی برای خود ایجاد کنیم. اگر مشغول به انجام کاری که آنرا دوست ندارید هستید، هیچ وقت در آن به موفقیت دست پیدا نمی کنید چون انگیزه کافی برای پیشرفت را ندارید یا حاضر نیستید بی وقفه برای آن تلاش کنید.

 

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن