مهارت های زندگی

مهم‌ترین اتفاق زندگی

مهم‌ترین اتفاق زندگی همه ما چیست؟

 

مهم‌ترین اتفاق زندگی شما چیست؟ تولد؟ اولین باری که صحبت کردید و قدم برداشتید؟ بله بدیهی است. اما این اتفاق برای والدینتان از خودتان مهم تر است زیرا شما اینقدر کوچک بودید که در آن زمان درک نمی کردید. اولین جشن تولد شما! در واقع میهمانی مهمی با حضور همه عزیزان و نزدیکان شما بوده است، یک آلبوم با تصاویر کیک و تمام چهره های آشنا برای اغلب ما وجود دارد.
اولین باری که به مدرسه می روید؟ و اولین دوست دوران تحصیل خود را آن جا ملاقات کرده اید.
وداع از مدرسه و رفتن به دانشگاه؟… و زندگی ادامه دارد. مجموعه جدید دوستان، آزمایش های جدید، مطالعات، خواب کمتر، زمان بیشتر، درآمد کم و زیاد، عشق اول، صلح، آرامش، شکست، دوستی ها و دشمنی ها و غیره در سراسر زندگی همه ما اتفاق می افتد.

ازدواج و تولد فرزندان؟

ازدواج؟ بیشتر افراد بر این باورند که مهم‌ترین اتفاق و همچنین مهم‌ترین تصمیمی که انسان در طول زندگی خود آن را تجربه می کند ازدواج است. در واقع آن ها فکر می کنند که زندگی انسان پس از ازدواج قطعا دچار تغییری خواهد شد که تا پایان عمر همراه آن هاست. شاید این دسته از افراد تمام زندگی خود در تلاشند که شرایط بهتری را برای زندگی خود فراهم آورند و منتظر می مانند تا: «شاهزاده سوار بر اسب سفید از راه برسد و زندگی آن ها را دگرگون سازد!»

قانون جذب برای رشد مثبت در روزهای سخت

اگر ازدواج موفقی داشته باشند که خود را لایق آن می دانند اما اگر رابطه عاطفی آن ها به موفقیت نیانجامد خود را موظف می دانند که تا پایان عمر شریک خود را به هر نحوی تحمل کرده و زندگی را به پایان برسانند.

این مقاله را هم بخوانید:  7 راه کاربردی و عملی برای خودشناسی

تولد فرزندان؟. همه کارهای او (کلمه اول ، لبخند اول ، لباس اول و غیره) توسط شما قاب بندی و ضبط می شود. رشد و بزرگ شدن کودکتان را تماشا می کنید و دوباره زندگی شما در فرزندان شما تکرار خواهدشد. تمام این لحظات زیباست حتی تلخ ترین خاطرات بعد از سالها جالب به نظر خواهند رسید.زندگی همین دقیقه ها و لحظه هایی است که در انتظار نیمه گمشده خود منتظرند است، یا به عبارت دیگر:

مهم ترین اتفاق زندگی

خیلی از انسان های موفق در زندگی شخصی یا زندگی زناشویی خود طعم آرامش را نچشیده اند. بنابراین نمی توان گفت که موفقیت در زندگی به میزان رضایت از ازدواج بستگی دارد. بلکه می توان گفت که موفقیت در زندگی زناشویی تنها بخشی از خوشبختی انسان را تکمیل می کند. تمام شکست ها و موفقیت ها، فیلم هایی که در طول زندگی تماشا می کنید و حتی آهنگ هایی که به آن ها گوش فرا می دهید شخصیت درونی شما را می سازند.

انسان در لحظه به لحظه آن باید متوجه مهم‌ترین لحظه های خویش باشد

مهم ترین اتفاق زندگی

بنابراین هیچ چیز در این دنیا مهم‌‌ترین اتفاق زندگی انسان را نمی سازد بلکه شاید قشر دیگری از مردم با خود فکر کنند که انتخاب رشته تحصیلی، نوع شغلی که به آن مشغول می شوند و یا مهاجرت می تواند مهم‌ترین اتفاق زندگی شان باشد اما هرچند این اتفاقات در زندگی انشان نقش مهمی دارند و تغییرات بسیاری ایجاد می کنند اما هیچ وقت مهم‌ترین اتفاق زندگی او نامیده نمی شوند چون زمانی که انسان خود را کوچک می بیند،با خود می اندیشد که شاید :با هر یک از این اتفاقات ممکن است بزرگ به نظر برسد بنابراین آن ها را مهم ترین اتفاق می نامد.

شاید اشتباه ترین تفکر انسان درباره زندگی کمالگرایی‌ست

کمالگرایی

در واقع زمانی که انسان به صفت کمالگرایی دچار می شود، هیچ گاه به موفقیت یا خوشبختی خود قانع نیست و پس از فتح قله ایف باز قله دیگری را می بیند و از موفقیت خود لذت نمی برد بنابراین فتح قله بعدی را مهم‌ترین اتفاق زندگی خود می نامد. زمانی که یک اتفاق یا یک فرد تمام زندگی انسان می شود.

این مقاله را هم بخوانید:  راز افراد موفق چیست؟

از نظر روانشناسی انسان در منظقه امنی قرار می گیرد که با کوچک ترین تهدید آرامشش به هم ریخته و این اتفاق برایش بزرگتر جلوه می‌کند بنابراین اگر می‌خواهید خوشبخت زندگی کنید، هیچ گاه نباید به اتفاقات دنیا دل ببندید و آن را مهم‌ترین بنامید.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن