مهارت های زندگیموفقيت در كار

مهارت های ضروری زندگی که خارج ازمدرسه باید بیاموزید

یادگیری مهارت های ضروری خارج از مدرسه

در حالی که آموزش به دست آمده در کلاس بدون شک سودمند است، اما استفاده از آموخته ها در فرصت های یادگیری در دنیای واقعی، به آموزش قوی و منظم تری نیاز دارد. یادگیری مهارت های ضروری زندگی در جهان امروزی ضروری است. اکنون که میزان فارغ التحصیلان اخیر دارای مدرک تحصیلی افزایش یافته و میزان مشاغل موجود کاهش یافته است. مدرک تحصیلی همیشه یک دارایی خواهد بود، اما مدرک تحصیلی همراه با تجربه فوق برنامه، در دنیای واقعی، فرد را قرین موفقیت خواهد کرد.

کارفرمایان دیگر نمی توانند مانند گذشته قمار کنند. سهام بالا است و رقابت همیشه در گوشه و کنار است. کارفرمایان می خواهند فارغ التحصیلان پشتوانه تجربیات دنیای واقعی شان باشند که آماده انجام درست کارها هستند. مهارت ها و توانایی های بسیاری وجود دارد که از طریق یادگیری های  فوق برنامه به بهترین وجه آموخته می شوند. این مجموعه مهارت ها را می توان با آموزش و کلاس تقویت کرد و جایگزینی در دانشگاه ها برای آن ها به نظر نمی رسد که وجود داشته باشد.

بسیاری از مهارت های ضروری زندگی که برای شروع زندگی در سنین بزرگسالی به آن ها نیاز دارید در مدرسه و در حین تحصیل به شما آموخته نمی شوند. برخی از مهم ترین این مهارت ها از جمله گفت و گو، انتخاب همسر، مدیریت مالی و … در قسمت قبل ذکر شد در ادامه با سایر موارد با ما همراه باشید.

مهارت آشپزی

تهیه غذا ازرستوران به صرفه نبوده.میتوانیدآشپزی با مواد غذایی سالم را در منزل بیاموزید.

هر چند که می توانید وعده های غذایی خود را از رستوران تهیه کنید اما این کار از لحاظ مالی به صرفه نبوده و همچنین از کیفیت بالایی برخوردار نیست به همین دلیل می توانید با استفاده از نکات آشپزی و تمرین، آشپزی با مواد غذایی سالم را در منزل بیاموزید.

این مقاله را هم بخوانید:  چگونه استعداد خود را کشف کنیم؟

ادب و احترام

اشنایی با آداب و رسوم و همچنین احترام به ارزش های دیگران

آشنایی با آداب و رسوم و همچنین احترام به ارزش های دیگران از ضروری ترین مهارت هایی است که در حین گفت و گو و همچنین برقراری ارتباط با دیگران به آن نیاز پیدا می کنید. افراد موفق علاوه بر مبادی آداب بودن، در تعاملات اجتماعی خود نیز محترمانه رفتار می کنند. زمانی که شما به آداب و رسوم دیگران احترام می گذارید، می توانید ارتباط خود را با دیگران بهبود بخشیده و در این زمینه مهارت پیدا کنید.

مهارت پیدا کردن شغل

مهارت پیدا کردن شغل با توجه به توانایی و استعداهای درونی

یکی دیگر از مهارت های ضروری زندگی، مهارت پیدا کردن شغل با توجه به توانایی و استعداهای درونی مان است. افراد به دو دلیل به تحصیل می پردازند، اولین هدف آنها از ادامه تحصیل به منظور بالا بردن ظرفیت های درونی و آگاهی است و هدف دیگر آن آماده شدن به عنوان نیروی کار در آینده شغلی شان است.

اما بسیاری از افراد با وجود داشتن مدارک تحصیلی، باز هم در پیدا کردن شغل عاجزند. در واقع نحوه نوشتن رزومه کاری، فنون مذاکره، بایدها و نبایدهای شغلی از جمله مهارت هایی هستند که شما برای پیدا کردن شغل به آن ها نیاز دارید.

مهارت مدیریت زمان

مدیریت زمان مهم ترین وضروری ترین مهارت زندگی بشمار میرود

مدیریت زمان نه تنها در دوران تحصیل بلکه در بزرگسالی نیز از مهم ترین و ضروری ترین مهارت های زندگی به شمار می رود. هر فردی با توجه به مشغله کاری، درگیری های خانواده و حاشیه های زندگی خود، به یک برنامه ریزی دقیق زمانی نیاز دارد که بتواند به امور خود رسیدگی کند. برای بهبود این مهارت می توانید از اپلیکیشن های مدیریت زمان استفاده کنید.

این مقاله را هم بخوانید:  قوانین مدیریت زمان

کمک های اولیه

حادثه در هر لحظه و هر مکان می تواند ما و عزیزانمان را تهدید کند، اما اقدامات موثر در زمان حساس می تواند تاثیر بسیار زیادی بر این موضوع داشته باشد. به همین دلیل مهارت کمک های اولیه مثل احیای قلبی و دانستن علائم اولیه بیماری ها از ضروری ترین مواردی است که سلامت ما و عزیزانمان را تامین می کند.

علاوه بر این شما باید بیاموزید که در مواقع ضروری آرامش خود را حفظ کرده و با احتیاط کامل کمک های اولیه را انجام دهید. برای آموزش کمک های اولیه می توانید با مراجعه به مراکز حلال اهمر، در کلاس های آموزشی مربوط به کمک های اولیه شرکت کنید.

همه ما برای ادامه زندگی به مهارت های مهم آن نیازمندیم که این مهارت ها تا هنگام تحصیل، در مدرسه به ما آموزش داده نمی شوند.

مهارت های مهم زندگی عبارتند از گفت و گو،  مدیریت پول، انتخاب همسر و همچنین درست اندیشیدن. در صورتی که در زمان صحیح چنین مهارت های ضروری زندگی را نیاموزیم، باید خودمان را برای عواقب آن آماده سازیم. به عنوان مثال زمانی که به  گفت و گو واقف نیستید، نمی توانید به درستی با دیگران ارتباط برقرار کرده و در نتیجه روابط اجتماعی شما کاهش می یابند.

در صورتی که  ارتباط با جنس مخالف و انتخاب همسر را نیاموزیم، ممکن است با انتخاب نادرست با مشکلات زناشویی جدی مواجه شویم. یکی دیگر از مهم ترین مهارت های زندگی مدیریت صحیح مالی است که به ما کمک می کند خرج و مخارج خود را کنترل کرده و برای پس انداز کردن پولمان برنامه ریزی کنیم.

این مقاله را هم بخوانید:  موانع رسیدن به موفقیت انسان

دیدگاهتان را بنویسید

بستن