زندگی شادمهارت های زندگی

ذهنیت فقیر چیست و چه تاثیری بر زندگی ما می گذارد؟

ذهنیت

تمایل به داشتن احساس خوشبختی و داشتن زندگی شاد نیاز به استقلال مالی، رابطه عاطفی موفق و همچنین مثبت اندیشی است. یکی از رایج ترین روش های رسیدن به فراوانی مالی، استفاده از قانون جذب است که می توان به کمک آن ذهنیت فقیر را از بین برده و  ثروتمند را جایگزین آن کرد.

در ادامه تفاوت بین این دو مورد و همچنین تاثیرات آن‌ها را به شما ارائه می کنیم.

ذهنیت فقیر چیست؟

 

در ابتدا باید ذهنیت فقیر را شناخته و با ویژگی های آن آشنا شوید. اگر افکار و احساسات شما درباره مسائل مالی با فقر همسو باشد، این مورد شما را از رسیدن به خواسته هایتان باز می دارد. ذهنیت فقیر باعث می شود تلاش های شما برای رسیدن به موفقیت مالی و همچنین فراوانی بی نتیجه بماند در نهایت جذب پول برایتان غیرممکن خواهد شد.

این ذهنیت بدون خواسته و یا آگاهی شما ایجاد و باعث منفی بافی می شود. در ادامه نشان های داشتن ذهنیت منفی را به شما معرفی می کنیم.

نشانه های داشتن ذهنیت منفی و فقیر چیست؟

نشانه های داشتن ذهنیت منفی و فقیر

باورهای فردی هر شخص منجر به بروز رفتار می شوند. با مطالعه در زمینه قانون جذب متوجه می شوید که داشتن ذهنیت مثبت و ثروتمند اولین قدم برای جذب استقلال و فراوانی مالی‌ست. با تغییر باورها، می توانید رفتار و در نتیجه اتفاقات زندگی خود را نیز تغییر دهید. نشانه های داشتن باور فقیر چیست؟ اگر هر یک از گزینه های زیر برای شما آشنا به نظر می رسد، باید برای تغییر و ارتقای باورهای خود تلاش کنید.

این مقاله را هم بخوانید:  چگونه شخصیتی جذاب و انسانی داشته باشیم؟

به نداشته هایتان بیشتر توجه می کنید

یکی از نشانه های باور فقیر، توجه و تمرکز بیش از حد بر نداشته هایتان است. احساس کمبود هر چیز در زندگیتان باعث تمرکز بیشتر و در نهایت جذب آن خواهد شد. این دیدگاه نشان دهنده احساس حسادت در فرد است، به عنوان مثال زمانی به نداشته هایتان فکر می کنید که افرادی به نظرتان برسند که از امکانات شما را در اختیار دارند یا به خواسته های شما رسیده اند. بر اساس قانون جذب، تمرکز بر کمبودها باعث جذب بیشتر آن می شود.

بر اساس ترس هایتان تصمیم می گیرید

باور داشتن فقر بر اساس ترس فرد کنترل می شود. این طرز فکر بدان معناست که شما به جای تمرکز بر به دست آوردن خواسته ها و اهدافتان، برای جلوگیری از اتفاقات ناگوار و محافظت از آسیب های احتمالی تصمیمتان را می گیرید.

علاوه بر این تصمیم گیری بر اساس ترس باعث ترشح هورمون های استرس زا شده و در ادامه آن دچار اضطراب می‌شوید. این استرس و اضطراب نیز توانایی تفکر مثبت را از شما دریغ می کند.

نسبت به همه چیز دیدگاه منفی دارید

همه ما می دانیم که کنار آمدت با اتفاقات منفی روزانه که در زندگیمان رخ می دهند دشوار بوده و اکثر اوقات ما را عصبانی می کند اما در واقع تمام این احساسات مثبت و منفی راه رشد و پیشرفت شما به سمت موفقیت را برایتان هموار می سازند. ذهنیت منفی باعث به وجود آمدن دیدگاه منفی شده و در نهایت فرد نمی تواند ویژگی های مثبت و سازنده هر اتفاق یا فرد را ببیند. اگر شما نیز جرو این دسته از افراد هستید، می توانید به کمک قانون جذب، به تغییر ذهنیت خود کمک کنید.

این مقاله را هم بخوانید:  خانم ها! مرد زندگی خود را چگونه انتخاب کنید؟

تمایل به داشتن احساس خوشبختی و داشتن زندگی شاد نیاز به استقلال مالی، رابطه عاطفی موفق و همچنین مثبت اندیشی است. یکی از رایج ترین روش های رسیدن به فراوانی مالی، استفاده از قانون جذب است که می توان به کمک آن ذهنیت فقیر را از بین برده و ذهنیت ثروتمند را جایگزین آن کرد.

اگر افکار و احساسات شما درباره مسائل مالی با فقر همسو باشد، این ذهنیت شما را از رسیدن به خواسته هایتان باز می دارد. ذهنیت فقیر باعث می شود تلاش های شما برای رسیدن به موفقیت مالی و همچنین فراوانی بی نتیجه بماند در نهایت جذب پول برایتان غیرممکن خواهد شد.

نمونه ای از مثبت اندیشی

القای امید از طریق فیلم ها: چگونه می تواند فقر را کاهش دهد

«جیاچاندران» سه آزمایش را گزارش کرده است که به دنبال افزایش خواسته های خودارزشمندانه و آینده نگرانه افراد فقیر با جزئیات است و تعدادی دیگر از مطالعات انجام شده در جهت های مشابه را ذکر می کند. به عنوان مثال، یک مطالعه با دانش آموزانی در اوگاندا انجام شد که فیلم «ملکه کاتوه« را تماشا کردند.

در این فیلم الهام بخش، یک دختر مستضعف از کامپالا تبدیل به یک اعجوبه شطرنج می شود که سپس او را قادر می سازد تا شرایط زندگی خود و خانواده اش را بهبود بخشد. این مطالعه نشان می دهد که قرار گرفتن در معرض این فیلم می تواند آرزوها و انگیزه های تحصیلی دانش آموزان را در آزمون های سراسری افزایش دهد.

آزمایش دیگری که در مکزیک انجام شد، زنان بومی را با دسترسی به سرمایه های خرد در معرض یک مداخله به اصطلاح امید قرار داد. این مداخله شامل یک فیلم نیز بود، این بار مستندی در مورد زنانی از بومیان مکزیک که با موفقیت از وام های خرد مالی استفاده کرده بودند، ارائه شد.

این مقاله را هم بخوانید:  گوش دادن و شنیده شدن نیاز بشر است 

در چهار هفته بعد، آنها علاوه بر این در یک برنامه درسی به اصطلاح امید شرکت کردند که در آن برای خود اهدافی تعیین می کردند و تصور می کردند که چگونه دستیابی به این اهداف باعث پیشرفت زندگی آن‌ها می شود. این مداخله آرزوها و امیدهای زنان را برای آینده افزایش داد.

البته مثبت اندیشی صرف و تلاش نکردن نتیجه ای در بر نخواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن