تجربیات خندانزندگی شادقانون جذبمسیر ثروت آفرینی

آنچه که همه باید در مورد رهایی از بیماری بدانند

افکار و احساسات چگونه بر سلامتی و رهایی از بیماری تأثیر می گذارند؟

افکار و احساسات شما می تواند بر سلامت شما تأثیر بگذارد. احساساتی که آزادانه تجربه شده و بدون قضاوت و دلبستگی ابراز می شود، روی سلامتی ما و رهایی از بیماری ها تاثر می گذارد. از طرف دیگر، احساسات سرکوب شده (خصوصاً ترسناک یا منفی) می توانند انرژی ذهنی را تحت تأثیر قرار دهند، بر بدن تأثیر منفی بگذارد و منجر به مشکلات سلامتی شود.

استاد عارف خندان می گویند: «امروزه که شاهد بروز بیماری های همه گیر هستیم، لازم است که با نیروی بیکران روحی خود آشنا شویم و ترس و تعصب و تردید و افکار مخرب ذهنی را از خود دور کرده و جایگزینش را عشق و محبت به همنوع قرار دهیم تا از هر آسیبی دور بمانیم.»

جهت رهایی از بیماری و داشتن زندگی شاد مهم است که افکار و احساسات خود را بشناسیم و از تأثیراتی که بر یکدیگر و بر بدن، رفتار و روابط خود آگاه دارند، آگاه باشیم. احساسات منفی ضعیف برای سلامتی شما مناسب نیستند. نگرش های منفی و احساس ناتوانی و نا امیدی می توانند استرس مزمن ایجاد کنند، که باعث تعادل هورمون های بدن می شود. استرس مزمن در واقع می تواند طول عمر ما را کاهش دهد. ضعف روحی، عصبانیت (خصومت) به یکسری شرایط بیماری مانند فشار خون بالا (فشار خون بالا)، بیماری قلبی عروقی، اختلالات گوارشی و عفونت مربوط می شود.

اهمیت احساسات مثبت

اهمیت احساسات مثبت

دکتر «فردریکسون» آموزگار برجسته و پرکار رواندرمانی و رهایی از بیماری، سال ها در تحقیق و انتشار فواید جسمی و عاطفی افکار مثبت از جمله در بهبودی سریعتر فشارهای قلبی عروقی، خواب، سرماخوردگی و احساس خوشبختی وقت صرف کرده است. خبر خوب این که، نه تنها این که نگرش های مثبت – از جمله شاد بودن، قدرشناسی، عشق، علاقه، آرامش و احساس ارتباط با دیگران تأثیر مستقیمی بر سلامتی دارند، بلکه می توانیم با تمرین آن ها را توسعه دهیم.

این مقاله را هم بخوانید:  اگر می خواهید مقاومت روحی شما بالا رود دلسوزی برای خود را فراموش نکنید.

غلبه بر تعصب منفی

همه ما برای دفاع در برابر تهدید و ضرر در زندگی خود نقش مهمی داریم؛ اما انسان ها تمایل دارند که راحت تر به سمت بدی ها و افکار منفی بروند. در حالی که این یک مکانیسم بقا برای کسی است که باید در یک محیط خطرناک، بیش از حد هوشیار بماند. مانند سربازان در شرایط جنگی. بنابراین زندگی را با فکر منفی، دشوار نکنید و جای افکار ترس و اضطراب را به امید و موفقیت بدهید.

«تعصب منفی» به این معناست که ما وقت زیادی را صرف اهمیت دادن به شایعات در مورد ناامیدی های جزئی یا اختلاف با یک دوست عزیز می کنیم و از شانس های زیادی که باید در طول روز برای کسب شادی و موفقیت بدست آوریم، چشم پوشی می کنیم.

برای جبران این افکار منفی و تجربه رهایی از بیماری و یک وضعیت عاطفی هماهنگ و سالم، دکتر «فردریکسون» پیشنهاد می کند که برای هر یک از افکار منفی باید سه احساس مثبت را جایگزین کنیم. وی ادعا می کند که این احساسات مثبت به معنای واقعی کلمه اثرات جسمی خوبی به دنبال دارد و به یک زندگی شکوفا کمک می کند.

1-ترس از عدم موفقیت

نقش بخشایش

تحقیقات نشان می دهد که بخشش به ما کمک می کند سلامت روانی، عاطفی و جسمی بهتری را تجربه کنیم. و همانطور که در پژوهش «دانشگاه استندفورد» نشان داده شده است، در یک دوره 6 هفته ای 260 بزرگسال درجلسات بخشایش شرکت کردند. نتیجه این بود:

70٪ از کاهش احساس نا امیدی گزارش کردند؛

13٪ کاهش عصبانیت را تجربه کردند؛

این مقاله را هم بخوانید:  مسیر تضمینی برای داشتن زندگی شاد

27٪ شکایات جسمی کمتری را ثبت کردند (برای مثال، درد، ناراحتی دستگاه گوارش، سرگیجه و غیره)

مطالعات دیگر نشان داده اند که بخشایش بیش از آن که تأثیر بر قلب و رهایی از بیماری داشته باشد، می تواند فشار خون ما را کاهش داده و سلامت قلب و عروق را نیز بهبود بخشد.

فواید قدردانی

«برن براون»، استاد پژوهشگر در دانشگاه هوستون در رابطه بین شادی و قدردانی صحبت می کند. او می گوید: «به رسمیت شناختن جنبه های خوب زندگی و شکرگزاری تأثیر قدرتمندی در بهزیستی عاطفی دارد.» نتایج یک مطالعه مهم نشان داد افرادی که از آن ها خواسته شده بود که نعمت های خود را بشمارند، احساس خوشبختی بیشتری داشتند، ورزش می کردند، شکایت جسمی کمتری داشتند. «برنه براون» دریافت که بین شادی و سپاسگزاری رابطه وجود دارد، اما به این نتیجه نیز رسید که: این شادی نیست که باعث قدردانی ما شود، بلکه قدردانی باعث شادی ما می شود.

احساسات مثبت منجر به انعطاف پذیری عاطفی می شود

احساسات مثبت منجر به انعطاف پذیری عاطفی می شود

رشد مثبت با گذشت زمان می تواند به ما در مواجهه با بحران یا استرس و رهایی از بیماری کمک کند. بدانید انعطاف پذیری عاطفی مانند نوار لاستیکی است؛ مهم نیست که فرد انعطاف پذیر تا چه اندازه توسط احساسات منفی کشیده شود اما این توانایی را دارد که به حالت اولیه خود برگردد.

افراد مقاوم قادر به تحمل احساسات سخت مانند درد، غم، ناامیدی و اندوه هستند بدون این که از هم بپاشند. افراد مقاوم در برابر درد و رنجی را که تجربه می کنند، ناله سر نمی دهند در عوض، احساس مثبت را حفظ می کنند که به آن ها کمک می کند تا بر اثرات منفی اوضاع خود غلبه کنند. در حقیقت، برخی افراد با دانستن اینکه مشکلات آن ها منجر به رشد شخصی و چشم انداز گسترده از زندگی می شود، می توانند با خوش بینی و امید به روزهای چالش برانگیز نگاه کنند.

این مقاله را هم بخوانید:  آیا منطقه راحتی ، مکان امنی برای شماست؟

رهایی از بیماری

برای مثال ویروس (COVID _19) مانند دیگر ساختارهای ویروسی با خط سیر حرکت در محیط پیرامون ما دارای ساختار الکترو مغناطیسی است که با توجه به سطح پایین انرژی فرکانسی در حدود ۵/۵ تا ۱۴/۵ هرتز دارد .

به بیان ساده ، ویروس هایی از این دست برای اشخاص دارای فکر و بدن سالم با سطح فرکانس بالا ابدا خطرناک نیستند مگر اینکه فرد مذکور به گونه ای دچار کاهش سطح انرژی بر اثر خستگی، ناامیدی، بیماری های مزمن جسمی و روحی، تنش های عصبی و …. گردد.

دوستان خوب من، این را بدانید و باور داشته باشید تنها عشق و محبت ناجی این سیاره غمگین و پر درد است، بدانید ویروس ها از سطح ارتعاش رعد آسا و نیروهای بیکران درون شما می ترسند و خبر خوب این که جهان فردای ما تنها جایگاه کسانی است که همواره فرکانسی در حال افزایش دارند و آنان که در تلاشند در دامنه ۱۷۴ تا ۹۶۳ هرتز زندگی کنند و زندگی ببخشند!

به امید رهایی از بیماری، افزایش سطح اگاهی و رسیدن به خرد روح جمعی بشریت

استاد عارف خندان

دیدگاهتان را بنویسید

بستن