زندگی شادقانون جذبمسیر ثروت آفرینیمهارت های زندگی

چگونه استرس را با استحمام کاهش دهیم؟

استرس و مدیتیشن

مدیتیشن یک رفع کننده استرس قوی و عادتی ست که می تواند منجر به مقاوم شدن در برابر استرس و افزایش آرامش درونی شود. می دانید که مدیتیشن می تواند مفید باشد؛ اما اگر در عادت روزمره مشکل دارید – مشکلات زندگی گاهی مانع آرامش می شود!

برای جلوگیری و کاهش استرس، تمرین یکبار مراقبه می تواند مفید باشد. با این حال، برای دستیابی به مزیت کامل مراقبه از نظر ایجاد انعطاف پذیری و احساس آرامش پایدار، باید به طور منظم تمرین شود. روش های مختلفی برای تجربه مزایای مراقبه وجود دارد و داشتن گزینه های بیشتر می تواند به معنای سهولت در انجام تمرین به صورت منظم باشد. یک روش تسکین دهنده، مدیتیشن در حمام است.

مزایای مراقبه برای مدیریت استرس

مراحل و نکاتی برای انجام مراقبه وان حمام

مراقبه در حمام، مزایای استاندارد مراقبه و مزایای حمام آرام و گرم را باهم ترکیب می کند که می تواند باعث تسکین عضلات خسته، ایجاد فضای آرام و احساس فرار از عوامل استرس زا شود. این یک عادت است که به راحتی می توان آن را به صورت شبانه انجام داد. چگونه مراقبه حمام را موثرتر کنید؟ در اینجا مواردی وجود دارد که باید بخاطر بسپارید.

زمان گذاشتن

این بدان معناست که چند دقیقه اضافی در برنامه خود ایجاد کنید، تلفن را روی پیام گیر بگذارید و به دیگران در خانه خود بگویید مزاحمت نشوند مگر اینکه در موارد اضطراری باشد.

مدیریت ترس

از محصولات حمام معطر درمانی استفاده کنید

هنگام دوش گرفتن، ممکن است بخواهید برخی از مزایای رایحه درمانی را با استفاده از حمام حباب دار یا روغن حمام معطر با اسطوخودوس (آرامش بخش)، نعناع فلفلی (اگر می خواهید هوشیاری بیشتری داشته باشید) یا رایحه دیگری استفاده کنید. که واقعاً دوست دارید (مطالعات نشان می دهد که رایحه های ذهنی دلپذیر فواید تسکین استرس را نیز به همراه دارند)

این مقاله را هم بخوانید:  دستیابی به همه هدف‌های مهم زندگی (قسمت دوم)

 آرام باشید

اجازه دهید تنفس شما کندتر و عمیق شود و اجازه دهید شکم شما با هر نفس بالا رفته و سقوط کند (به جای شانه ها یا قفسه سینه تان). این نوع تنفس طبیعی تر است و می تواند به شما کمک کند تا پاسخ طبیعی استرس بدن را در صورت فعال بودن از روز کاهش دهید.

کریستال

روی احساسات تمرکز کنید

اکنون فقط به احساساتی که در بدن خود حس می کنید – گرمای آب روی پوست، فشار وان به پشت – و هنگامی که ذهن شما از لحظه فعلی و احساسات جسمی شما رانده می شود، بدون توجه به چیزهای دیگر، توجه خود را متمرکز کنید.

به توجه خود اجازه دهید تا در لحظه فعلی به استراحت ادامه دهد و هنگامی که متوجه شدید آرامش کسب کرده اید، ذهن خود را به آرامی برگردانید و ادامه دهید.

در حال حاضر بمانید

اگر دیدید که افکار گذشته، آینده یا هر نوع گفتگوی داخلی در حال رخ دادن است  به آرامی توجه خود را به لحظه فعلی معطوف کنید. چند دقیقه ادامه دهید و به سرعت احساس آرامش کنید.

نکات

  • اگر تازه مراقبه را شروع کرده اید، ممکن است بخواهید در ابتدا قسمت مدیتیشن 5 یا 10 دقیقه را امتحان کنید و پیشرفت کنید. (زمان استراحت در وان هنوز هم باید به اندازه کافی آرام باشید).
  • اگر پاک کردن ذهن برای شما دشوار است، ممکن است بخواهید یک مراقبه مانترا را امتحان کنید. این نوعی مراقبه است که در آن شما تمرکز خود را بر تکرار یا خواندن بی صدا یک صدا یا عبارتی بارها متمرکز می کنید. بستن چشم در حین مراقبه ممکن است به شما کمک کند تا توجه خود را بیش از محیط اطراف به مانترا متمرکز کنید. همچنین می توانید آن را با چشمان باز و تکیه بر یک نقطه کانونی امتحان کنید.
  • با استفاده از مراقبه در حمام موزیکال می توانید موسیقی را به عنوان یک نقطه کانونی برای مراقبه خود اضافه کنید. این می تواند آرامش شما را افزایش دهد، زیرا موسیقی برای مدیریت استرس مزایای خاص خود را دارد.
    اگر واقعاً خسته هستید، ممکن است بخواهید نوع دیگری از مراقبه را انتخاب کنید – زیرا نمی خواهید خطر خوابیدن در وان را داشته باشید.
این مقاله را هم بخوانید:  چگونه بیماری افسردگی را شکست دهیم؟
کلمه ای از ویلول

آزمایش انواع مختلف مراقبه می تواند به شما کمک کند تا چندین استراتژی مورد علاقه برای کاهش استرس را پیدا کنید و می تواند با استفاده از مزایای انعطاف پذیری  مدیتیشن را به یک عادت مداوم تبدیل کند.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن