قانون جذب

مثبت اندیش باشید

اگر در همین لحظه تصمیم بگیرید که به فرد مثبت اندیش تبدیل شوید، می توانید برای چند ساعت و یا حتی چند روز افکار مثبت را جایگزین افکار منفی کرده و نوع نگرشتان را تغییر دهید اما ایجاد احساس مثبت و تغییر ذهنیت به باورها و عادات شما وابسته است.

هفت عادت مهم که جزو مهارت های زندگی به شمار می آیند، در تقویت تفکر مثبت نقش بسزایی دارند که در ادامه این هفت عادت و تکنیک را به شما پیشنهاد می کنیم تا بتوانید نگرش، رفتار و عادات خود را بهبود بخشید.

ارتباطت را با افراد مثبت اندیش بیشتر کن

مثبت اندیش

دایره اجتماعی شما، تاثیر مستقیمی بر نوع نگرش، افکار و احساسات شما می گذارد. ارتباط با افراد پرانرژی که با نگرش مثبت از زندگی خود لذت می برند و با نگرش منفی مقابله می کنند، باعث تقویت این عادات در روحیات و اخلاق شما نیز می شود.

اگر نمی دانید چگونه با افراد مثبت اندیش ارتباط برقرار کنید، بهتر است به دنبال افرادی باشید که در زندگی به اهداف خود دست پیدا می کنند.

در واقع افراد مثبت و موفق، در هر زمینه ای نگرش مثبت داشته و به همین روش اخلاقیات شما نیز شبیه به اطرافیانتان می شود.

علاوه بر این، چنین افرادی می توانند الهام بخش شما باشند و انگیزه شما را برای تلاش تقویت کنند.

قدرت کلمات را درک کنید

مثبت اندیش

 

کلمات و جملاتی که در طول روز آنها را به کار می برید، در شکل گیری نوع نگرش و انتظاراتتان نقش چشم گیری دارد، از این رو عادات موفقیت به شما کمک می کنند که در عین واقع بینی، اعتماد به نفس داشته باشید و به سمت بهترین کاری که می توانید انجام دهید، قدم بردارید.

این مقاله را هم بخوانید:  قوانین جذب واستفاده ازآن برای رسیدن به رویاهایمان

در نتیجه افرادی که به موفقیت دست پیدا می کنند، در مسیر ثروت آفرینی خود زبان و کلمات خود را اصلاح و جملات منفی را از آن حذف می کنند.

در قدم اول باید در انتخاب کلمات خود دقت بیشتری داشته باشید. برای تمرین بیشتر می توانید در یک بازه زمانی خاص کلماتی که باعث احساس قدرت و همچنین افکار مثبت در شما می شوند را یادداشت کرده و سعی کنید این کلمات را در مکالمات روزمره خود بیشتر به کار ببرید.

در مرحله بعد باید افعال و کلمات منفی مثل نمی توانم، هرگز، نباید، امکان پذیر نیست و … را از دایره لغات خود حذف کرده و افعال مثبت را جایگزین آنها کنید.

برای مثبت اندیش به یاد داشته باشید سخاوت و فداکاری شما به خودتان باز می گردد

مثبت اندیش

 

همانطور که می دانید، عملکرد شما در این جهان هستی دیر یا زود به خودتان باز می گردد بنابراین قدرت مشارکت و فداکاری را درک کنید. به این بیاندیشید که چگونه می توانید جهان را به مکان شادتری تبدیل کنید؟

مطالعات انجام شده درباره قدرت مهربانی نشان می دهند که سخاوتمندی و فداکاری در برابر دیگران باعث ایجاد احساس مثبت در انسان شده و از سطح استرس می کاهد.

به عنوان مثال سعی کنید 5 مورد از کارهایی که اطرافیانتان را خوشحال می کند را در نظر بگیرید، اکنون بررسی کنید که کدام از این کارها را می توانید برایشان انجام دهید؟

شاید با خود به این موضوع فکر کنید که خوشحال کردن دیگران چه فایده ای برای من دارد؟ در واقع انرژی مثبت و مهربانی شما براساس قانون جذب در جهان جریان می یابد و به خودتان باز می گردد.

این مقاله را هم بخوانید:  به کارگیری قانون جذب در زندگی با استفاده از چند نکته

مثبت اندیشی و داشتن نگرش مثبت از مهم ترین عادات افراد موفق به شمار می آید. تغییر ذهنیت و مقابله با منفی نگری شاید برای چند روز برایتان امکان پذیر باشد اما اگر می خواهید نگرش و ذهنیت خود را برای کل عمرتان تغییر داده و شاهد تاثیر آن باشید، باید عادات مثبت اندیشی را در خود تقویت کنید.

یکی از اصلی ترین عادات تقویت مثبت اندیشی، ارتباط با افراد شاد و پر انرژی است.

انسان هایی که در امور روزمره و یا حتی در محیط اداری خود از انرژی بالایی برخوردارند، قطعا در رسیدن به اهداف خود هم تلاش زیادی نشان می دهند و در این زمینه نیز از اهدافشان دست نمی کشند، به همین علت ارتباط با چنین افرادی، باعث تقویت حس مثبت اندیشی و عادات موفقیت در شما نیز می شود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن