قانون جذب

راز قانون جذب و استفاده از آن برای رسیدن به رویاهایمان

راز قانون جذب

بسیاری از افرادی که به راز قانون جذب معتقدند، بر این باورند که اگر گاهی اوقات به خواسته هایشان فکر کنند، رویاهایشان به حقیقت می پیوندند، اما زندگی یک حقه جادویی نیست. اگر شما به یک کودک گرسنه آفریقایی که در پنج روز گذشته یک وعده غذایی ساده نخورده است بگویید که با استفاده از قانون جذب، روی غذا خوردن تمرکز کند، قطعا چنین چیزی برایش ممکن نیست.

قطعا قانون جذب، چیزی بیشتر از تصور و پیش بینی خواسته هایمان است.اگر می خواهید راه های رسیدن به خواسته هایتان را از طریق قانون جذب بدانید، در ادامه چند راهکار را خدمتتان ارائه می کنیم.

راز قانون جذب  = افکار خود را در جهت رسیدن به رویاهایتان متمرکز کنید

قوانین جذب افکارتان را در راه رسیدن به موفقیت و خواسته هایتان متمرکز کنید.

 

زمانی که یک تکه سنگ را داخل آب می اندازید، چه اتفاقی رخ می دهد؟ به محض اینکه سنگ به سطح آب برخورد می کند، شما امواج روی سطح آب که به وسیله برخورد سنگ با آب ایجاد شده اند را مشاهده می کنید. این امواج دایره ای شکل تا اندازه ای گسترش یافته و در نهایت از بین می روند. هر چقدر سنگ بزرگتری پرتاب کنید، امواج بزرگتری هم دریافت خواهید کرد.

اگر دو سنگ با اندازه های متفاوت را در نزدیکی یکدیگر به داخل آب پرتاب کنید، دو مجموعه از امواج مختلف را روی آب مشاهده خواهید کرد. در نهایت امواجی که بزرگتر هستند، امواج کوچکتر را در بر می گیرند. این مقایسه را در رابطه با الگوهای فکری خودمان در نظر می گیریم:

تصور کنید یک سنگ در دست راست به نام موفقیت و یک سنگ دیگر در دست چپتان به نام شکست قرار دارد و شما به وسیله افکارتان، وزن آنها را تعیین می کنید. یعنی هر قدر به موفقیت بیشتر بیاندیشید، وزن سنگی که در دست راستان قرار دارد بیشتر شده و بالعکس.

این مقاله را هم بخوانید:  نارضایتی از شغل خود را برطرف کنید

بنابراین اگر سنگ شکست وزن بیشتری از سنگ موفقیت دارد، زمانی که آنرا به داخل آب پرتاب می کنید امواج آن، امواج سنگ موفقیت را در بر می گیرند. مهم ترین نکته  در راز قانون جذب این است که که افکارتان را در راه رسیدن به موفقیت و خواسته هایتان متمرکز کنید.

خواسته هایتان را مشخص کنید

قوانین جذب اگر می خواهید که از قانون جذب برای جذب خواسته هایتان استفاده کنید، باید اهداف خودرا تعیین کنید.

اهداف و خواسته شما در زندگی چیست؟ برای رسیدن به چه چیزی تلاش می کنید؟

– روزی که دختر سه ساله ام، عروسکش را گم کرد، همه جا را دنیال عروسکش گشتیم اما پیدا نشد. عروسکش یک ببر قهوه ای رنگ با لباس قرمز بود. بعد از این که یک عروسک ببر دیگر شبیه عروسک قبل برایش خریدیم، ابتدا خوشحال شد اما وقتی نزدیکتر آمد و متوجه شد که همان عروسک نیست، مجدد شروع به گریه کرد.

رنگ لباس عروسک جدید صورتی بود و او اصرار داشت که عروسک قبلی اش را پیدا کند. پس از چند روز عروسک ببر قهوه ای با لباس قرمز پیدا شد. اگر دخترم به پیدا کردن عروسک قبلی اش اصراری نداشت و ببر جدید را قبول می کرد، شاید هیچ وقت به همان چیزی که می خواست نمی رسید.

اگر می خواهید که از قانون جذب برای به دست آوردن خواسته هایتان استفاده کنید، مطابق راز قانون جذب اهداف مشخص و واضحی برای خود تعیین کنید. خواسته هایتان را با جزئیات دقیق و مشخص شده، روی کاغذ بنویسید.

در راستای رسیدن به اهدافتان، قدم بردارید

قوانین جذب مثبت اندیشی و تابلوی اهداف، هیچ وقت برای رسیدن به خواسته ها کافی نیست.

بسیاری از مردم درست کردن تابلوی اهداف و مثبت اندیشی را برای رسیدن به خواسته هایشان کافی می دانند اما نکته ای که در این جا وجود دارد این است که مثبت اندیشی و تابلوی اهداف، هیچ وقت برای رسیدن به خواسته ها کافی نیست.

این مقاله را هم بخوانید:  برای داشتن زندگی شاد انگیزه تان را دنبال کنید

بنابه راز قانون جذب و قوانین مشابه، اگر مثبت اندیش باشید اما باز هم احساساتان منفی باشند، رفتار شما چگونه خواهد بود؟

مثبت اندیشی و تفکر مثبت نقش بسیار مهمی در جذب خواسته هایتان دارد اما احساسات و اقداماتتان نیز تاثیر بسیاری دارد. اگر می خواهید در جهت رسیدن به آرزوهایتان، قانون جذب را به کار گیرید باید افکار، احساسات و اقدامات شما در یک راستا هماهنگ باشند. بهترین راه برای هماهنگ کردن این سه مورد چیست؟

ابتدا به یاد داشته باشید که طرز تفکر شما، باید با کارهایی که انجام می دهید در یک جهت باشد، چون رفتارتان باعث ایجاد احساسات شما خواهد شد. در واقع احساسات، طرز تفکر شما را تقویت می کنند و به همین شکل این چرخه ادامه دارد.


مهم ترین عاملی که میتواند به شما کمک کند، طرز تفکر و ذهنیتتان است.


در واقع این افکار شما هستند که اهمیت مسائل مختلف را در زندگیتان تعیین می کنند. هر چقدر شما بیشتر به موضوعی بیاندیشید و در راستای آن مثبت اندیش باشید، در زندگیتان پررنگ تر خواهد شد. اکثر اوقات شما به خاطر ذهنیت منفی وقوع اتفاقات مثبت را از خودتان دور می کنید و به همین ترتیب از رسیدن به آرزوهایتان دور می شوید اما برای دستیابی به موفقیت، مثبت اندیشی به تنهایی کافی نیست بلکه باید در چرخه رفتار، اقدام و احساس مثبت بمانید تا رسیدن به اهدافتان از طریق قانون جذب ممکن باشد، یا حداقل باعث شکست خوردنتان نشود.

اگر به دنبال وقوع اتفاقات بزرگ هستید، با دانستن راز قانون جذب باید برای آن اقدام کنید. اگر خواسته هایتان واضح و مشخص نباشد، هیچ گاه نمی توانید برای دست یافتن به آنها قدم بردارید بنابراین اهدافتان را روی کاغذ بیاورید.

این مقاله را هم بخوانید:  تقویت نگرش مثبت و تغییر ذهنیت

دیدگاهتان را بنویسید

بستن