قانون جذب

قانون جذب در عمل چیست و چه تاثیری بر زندگی انسان می گذارد

قانون جذب در عمل

 

به زبان ساده، قانون جذب توانایی جذب هرچه بیشتر تمرکز روی زندگی ماست. اعتقاد بر این است که صرف نظر از سن، ملیت یا اعتقاد مذهبی، همه ما در معرض قوانینی هستیم که بر جهان حاکم هستند، از جمله قانون جذب. قانون جذب در عمل است که از قدرت ذهن برای ترجمه هرچه در اندیشه ماست و تحقق بخشیدن به آن استفاده می کند.

در اصطلاح، همه افکار در نهایت به چیزهایی تبدیل می شوند. اگر بر روی نابودی و تاریکی منفی تمرکز کنید، زیر آن ابر خواهید ماند. اگر روی افکار مثبت متمرکز شوید و اهدافی داشته باشید که رسیدن به آن‌ها را هدف خود قرار دهید، با اقدامی گسترده راهی برای دستیابی به آن‌ها پیدا خواهید کرد. به همین دلیل است که جهان یک مکان بی نهایت زیباست. قانون جذب حکم می کند اگر آنچه را می توان تصور کرد و در ذهن داشت نگه داشت، در صورت دستیابی به برنامه ای برای رسیدن به مکانی که می خواهید، قابل دستیابی‌ست.

تعریف

بیش از پنج هزار سال است که درباره قانون جذب در عمل بحث می شود و تحقیقات انجام شده در این باره بر مبنای این است که شما می توانید هر آنچه را که در زندگی می خواهید، با تصور آن و افکار مثبت به دست آورید. برخی از مردم بر این باورند که اگر فقط به خواسته هایشان فکر کنند، آن‌را به زندگی خود جذب می کنند، در واقع این باور تا حدی صحیح است.

ذهن شما مانند آهن‌ربا است، افکار شما اگر با احساس بر موضوعی متمرکز شود، شما قانون جذب در عمل را به زندگی خود جذب خواهید کرد. توجه داشته باشید که تفاوتی ندارد چیزی که بر آن تمرکز کرده اید فرد خاصی باشد یا اشیا و یا حتی یک اتفاق خاص، در هر صورت شما می توانید آن‌را به زندگی خود جذب کنید.

این مقاله را هم بخوانید:  افراد برونگرا در ارتباط با دیگران چه خصوصیاتی دارند؟

قانون جذب درعمل

زمانی که شما بر به وضوح خواسته خود را می دانید

 

بر اساس این قانون جذب درعمل ، زمانی که شما بر به وضوح خواسته خود را می دانید، یک میدان انرژی ایجاد می شود که شما آن‌را به سمت خود جذب می کنید. توجه داشته باشید که اگر توجه شما همراه با باور و ایمان باشد و افکار منفی به آن آسیبی نرساند، قطعا آن اتفاق در زندگی شما رخ خواهد داد.

قانون جذب چه تاثیری بر دنیای اطراف انسان می‌گذارد؟

ارتباطات شما با دنیای بیرون، انعکاسی از احساس درونی شما نسبت به خودتان است. هر قدر که شما خودتان را بیشتر دوست داشته باشید و برای خود ارزش قائل شوید، دیگران هم به همان اندازه به شما علاقه نشان می دهند و در نتیجه در تمام جنبه های زندگی روابط و ارتباطات شما با اطرافیانتان ارتقا می یابد. این قانون جذب در عمل است.

اگر نگرش های درونی شما درباره سلامتی جسمی، ورزش، رژیم و همچنین سلامت های روانی، صحیح بباشد، در نتیجه سلامتی دنیای بیرون شما هم تضمین خواهد شد.  علاوه بر این، موفقیت شما در دنیای بیرون و روابط کاریتان، بازتابی است از آمادگی درونی و اعتماد به نفس شما نسبت به کسب و کاری که به آن مشغول هستید.  زمانی که طرز فکر شما تغییر می یابد، زندگیتان نیز تغییر کرده و جنبه های خارجی آن تحت تاثیر قرار می گیرند.

شما چه تصوری از خودتان دارید؟

افکار، احساسات، باورها و همچنین انتظارات انسان وابسته به چه عواملی است؟ از بدو تولد ، عوامل بیرونی مانند پدر و مادر و نحوه تربیت، نحوه برخورد اطرافیان با کودک، محیط رشد و همچنین عوامل دیگر باعث شکل گیری باورها، احساسات و انتظارات وی از خودش می شود.

این مقاله را هم بخوانید:  تقویت نگرش مثبت و تغییر ذهنیت

در مورد قانون جذب در عمل تصور کنید، کودکی که تازه متولد شده است، هیچ انتظار و باوری نسبت به خود ندارد و بدون هیچ ترسی برای بدست آوردن هر آنچه که می خواهد تلاش می کند اما رفته رفته زمانی که بزرگتر می شود، دیگران باورهای خود را به او القا می کنند. به همین دلیل است که در سنین بزرگسالی، شما رسیدن به برخی از خواسته هایتان را غیرممکن و یا دشوار می دانید اما در زمان کودکی بلند پرواز بوده اید. اگر می خواهید اهدافتان را عملی سازید، خواسته هایتان را جذب کرده و زندگی دلخواهتان را داشته باشید، کافی است باورهایتان را در مورد خودتان تغییر دهید.

تحقیقات انجام شده درباره قانون جذب

تحقیقات انجام شده درباره قانون جذب بر مبنای این است که شما می توانید هر آنچه را که در زندگی می خواهید، با تصور آن و افکار مثبت به دست آورید. ذهن شما مانند آهنربا است، افکار شما اگر با احساس بر موضوعی متمرکز شود، شما آنرا به زندگی خود جذب خواهید کرد.

بر اساس قانون جذب در عمل، زمانی که شما بر به وضوح خواسته خود را می دانید، یک میدان انرژی ایجاد می شود که شما آنرا به سمت خود جذب می کنید. توجه داشته باشید که اگر توجه شما همراه با باور و ایمان باشد و افکار منفی به آن آسیبی نرساند، قطعا آن اتفاق در زندگی شما رخ خواهد داد. ارتباطات شما با دنیای بیرون، انعکاسی از احساس درونی شما نسبت به خودتان است. هر قدر که شما خودتان را بیشتر دوست داشته باشید و برای خود ارزش قائل شوید، دیگران هم به همان اندازه به شما علاقه نشان می دهند.

این مقاله را هم بخوانید:  احساس تنهایی را چگونه کنار بگذاریم؟

دیدگاهتان را بنویسید

بستن