قانون جذب

قانون جذب، چگونه بر ما تاثیر می‌گذارد؟

قانون جذب

 

قانون جذب این ایده است که تجربیات ما توسط افکار و احساساتمان ایجاد می شود و آنچه را که توجه خود را معطوف می کنیم به زندگی ما وارد می شود. قانون جذب به عنوان یک نظریه فلسفی، تاریخ باستانی دارد. محبوبیت آن در سال‌های اخیر به دلیل کتاب‌هایی مانند «راز» و پوشش اپرا و رسانه ها افزایش یافت.

قانون  جذب یعنی قانون باور، تمرکز و ایمان. هر آنچه که به آن فکر می کنید، آنرا باور دارید و بر آن متمرکز هستید، به زندگی شما جذب می شود. افرادی که قدرت استفاده از این قانون هستی را درک کرده اند، پس از مدتی شاهد تاثیر آن بر زندگی و شرایط بوده اند.

از طرفی دیگر بسیاری از افراد برای جذب پول و افزایش درآمد برای شناخت و استفاده از آن تلاش می کنند. کمال گرایی، ثروتمندی و زندگی موفق اهداف همه ماست. قانون جذب به انسان کمک می کند تا با تغییر ذهنیت فقیر به ذهنیت ثروتمند، باورهای خود را به واقعیت تبدیل کند.

انجام ساده مراقبه

دستیابی به ثروت

علاوه بر این داشتن یک زندگی شاد و ایده آل، ازدواج موفق، شغل ایده آل و … نیازمند استقلال مالی است بنابراین دستیابی به ثروت از طریق قانون جذب جزو اصلی ترین اهداف هر فردی به شمار می آید.

استقلال مالی به شما کمک می کند تا تمام حواستان را بدون هیچ فشار و دغدغه مالی به خواسته خود متمرکز کرده و به رویاهایتان تحقق بخشید. انسان های موفق از تفکر مثبت برخوردارند، به عبارتی آنها خواسته هایشان را با برنامه ریزی به هدف تبدیل کرده و سپس برای رسیدن به آن تمرکز می کنند.

این مقاله را هم بخوانید:  مدیریت صحیح زمان با استفاده از تکنولوژی

تاریخچه استفاده و به کارگیری قانون جذب

کرار اصل قانون جذب به دوران باستان (حتی کتاب مقدس) برمی گردد ، اما مفهوم اصلی که امروز به آن اشاره می شود، در طول قرن نوزدهم به عنوان بخشی از جنبش اندیشه جدید ظهور کرد.

این ایده به عنوان «قانون جذب» نامیده نمی شد تا این‌که در سال 1877 یک غیب‌گر روسی به نام هلنا بلاواتسکی از این اصطلاح برای توصیف انرژی قدرتمند بین عناصر مختلف روح انسان استفاده کرد.  در سال 1886، پرنتیس مولفورد مقاله محبوب خود را در این مورد نوشت  (که وی آن را قانون موفقیت نامید) .

رالف ترین در کتاب 1897، “In Tune With The Infinite” نوشت که قانون جذب «جهانی» در هر سطح عملیاتی کار می کند و ما هر آنچه را که بخواهیم و انتظار داشته باشیم به سمت خود جذب می کنیم.

اگر به تاریخچه استفاده و به کارگیری قانون جذب توجه کرده باشید، در واقع افرادی که جذب های موفقی داشته اند لزوما تنها برای پول تلاش نکرده اند بلکه تلاش خود را در جهت داشتن یک زندگی ایده آل و شاد، سلامتی، ازدواج موفق و … به کار گرفته اند و زمانی که در این راه عشق ورزیده اند، با افزایش درآمد مواجه شده اند.

موفقیت تنها مختص دیگران است؟

بسیاری از ما بر این باوریم که ثروت و موفقیت تنها مختص دیگران است و به ما تعلق نمی گیرد. اگر شما نیز چنین طرز فکری دارید بنابراین احساسات منفی و ذهنیت شما باعث شده که به جای جذب زندگی شاد، موفقیت و همچنین ثروت به فکر پرداخت بدهی هایتان باشید، از این رو همه چیز به طرز فکر و دیدگاه شما بستگی دارد.

این مقاله را هم بخوانید:  مدیریت مالی کسب و کار شما به چه عواملی وابسته است؟

داشتن ذهنیت ثروتمند تصادفی نیست، بلکه نتیجه باورها و اعتقادات فرد درباره ثروت است که باعث می شود زندگی وی با جذب ثروت همراه باشد.

برخی افراد بر این باورند که مردم جهان به دو دسته تقسیم شده اند، کسانی که به سادگی پول جذب می کنند و کسانی که در این زمینه هیچ شانسی ندارند در صورتی که بدین گونه نیست، همه انسان ها به یک اندازه برای جذب پول، موفقیت و ثروت فرصت دارند و می توانند از این فرصت خود نهایت استفاده را ببرند که این موضوع مستقیما به ذهنیت فرد بستگی دارد.

ذهنیت انسان ها و باورهایشان

روش استفاده از قانون جذب

همانطور که مطالعه کردید، ذهنیت انسان ها و باورهایشان درباره ثورت و قانون جذب تعیین می کند که به چه اندازه از جذب ثروت بهره ببرند، امیدواریم این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد.

کمال گرایی، ثروتمندی و زندگی موفق اهداف همه ماست. قانون جذب به انسان کمک می کند تا با تغییر ذهنیت فقیر به ذهنیت ثروتمند، باورهای خود را به واقعیت تبدیل کند. افرادی که قدرت استفاده از این قانون هستی را درک کرده اند، پس از مدتی شاهد تاثیر آن بر زندگی و شرایط بوده اند.

از طرفی دیگر بسیاری از افراد برای جذب پول و افزایش درآمد برای شناخت و استفاده از آن تلاش می کنند. اگر به تاریخچه استفاده و به کارگیری قانون جذب توجه کرده باشید، در واقع افرادی که جذب های موفقی داشته اند لزوما تنها برای پول تلاش نکرده اند بلکه تلاش خود را در جهت داشتن یک زندگی ایده آل و شاد، سلامتی، ازدواج موفق و … به کار گرفته اند و زمانی که در این راه عشق ورزیده اند، با افزایش درآمد مواجه شده اند.

این مقاله را هم بخوانید:  ارتقای مهارت های فردی چه تاثیری بر زندگی ما می گذارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

بستن