زندگی شادقانون جذبمهارت های زندگی

قانون جذب انرژی مثبت در سختی ها

قانون جذب انرژی مثبت در سختی

احساسات خوب، قلب ما را لبریز از شادی می کند و به ما امید می دهد. دشواری های زندگی هرگز یکنواخت و ثابت نخواهد ماند. بلکه در حقیقت زندگی همه ما سمفونی از افکار و احساسات مختلف است و بالا و پایین بسیار دارد. در طول همه گیری بیماری کرونا، من حتی از رشد کردن علف های هرز در حیاط جلوی خانه ام، خوشحال می شوم و درهنگامی که خودم موهای ناموزون دخترم را کوتاه می کنم، احساس خوشبختی بیشتری دارم و می خندم. برای استفاده از قانون جذب انرژی مثبت در سختی با ما همراه باشید.

ممکن است فکر کنید که در این دوران سخت که آن به سر می بریم چگونه می توان شاد بود در حالی که سراسر زندگی ما و هموطنانمان پر است از مشکلات اقتصادی و سلامتی؟ در این بحران اگر دقت کنید میزان توجه و دلسوزی (انسان ها) به همنوعشان بیشتر شده است. هنگامی که روحیه ما غرق اضطراب و نگرانی می شود، مهربانی کردن با دیگران آسان تر است. بنابراین به عنوان یک وظیفه عمومی که همه را برتری می دهد، به مثبت بودن توجه کنید.

توجه به نکات مثبت در دشواری ها

در حقیقت بسیار مهم است که به نکات مثبت که در دنیای تاریک سختی ها می درخشد، نگاهی بیاندازیم؛ زیرا آن ها قلب های ما را پا برجا می کنند و به ما امید می دهند. در این مقاله به سه روش تجسم یافته برای از قدردانی و شکرگزای در روزهای سخت و دشوار جهت جذب فراوانی و شادی می پردازیم.

این مقاله را هم بخوانید:  تقویت نگرش مثبت و تغییر ذهنیت

استر پرل “Esther Perel”، درمانگر مشهور اخیراً در YouTube خود به طرفدارانش می گوید: بازی احساسات، خیال، کنجکاوی، اکتشاف و لذت ابزارهایی برای بقا هستند که به ما در مقابله با ناامیدی ها کمک می کنند.

احساسات مثبت نوعی حس زندگی در دریایی از عدم اطمینان و سختی ست. دسترسی به لحظات خوب نه تنها به روحیه ما کمک می کند بلکه می تواند به کسانی که در طول روز از آن ها مراقبت می کنیم و با آن ها در تعامل هستیم، نیز کمک کند. هنگامی که روحیه ما غرق در شادی می شود، مهربانی کردن با دیگران آسان تر است. پس به عنوان یک وظیفه عمومی که برای همه لازم است، به مثبت بودن توجه کنید.

به آرامش توجه کنید

احساس آرامش به درک نیاز و تمرین دارد. در آغاز استفاده از قانون جذب انرژی مثبت در سختی ، باید بدانیم که ترس و نگرانی همیشه توجه ما را به خود جلب می کند. اما امید و آرامش را می توان در تلاش جسورانه یک گیاه که در شکاف پیاده رو در حال رشد است و  در نوشیدن یا راحتی یک فنجان چای نیز پیدا کرد.

این به معنای این نیست که ما باید همه بدی ها و سختی ها را انکار کنیم، بلکه یکسری احساسات دیگر که در ادامه بیماری از همه گیر ناشی می شوند. ما می توانیم با مهربانی از آن احساسات دشوار استقبال کنیم. سپس می توانیم به سمت استقبال از احساس خوشحالی، سرگرمی، آرامش و موارد مشابه برویم. می توانیم لحظات خاص را جشن بگیریم و اگر در انجام این کار به کمی کمک نیاز دارید، در این جا سه ​​شیوه برای پرورش ذهن مثبت در هنگام دشواری ها می آوریم.

این مقاله را هم بخوانید:  ذهنیت فقیر چیست و چه تاثیری بر زندگی ما می گذارد؟

  1. لبخند بزنید و مراقبه انجام دهید

ساده است، لبخند زدن می تواند شما را خوشحال کند و می دانید که دانشمندان در زمینه تجسم و قانون جذب انرژی مثبت در سختی ها از مدت ها قبل می دانند که چگونه بر احساس و فکر ما تأثیر می گذارد. چهره شما خیلی بیشتر از بیان احساسات شما عمل می کند. این امر بر نحوه ثبت این احساسات در درون سر شما تأثیر می گذارد و آن ها را به یاد می آورید. اخم و لبخند در واقع احساسات و نگرش های مختلفی ایجاد می کند و آن ها فقط نتیجه جسمی یک وضعیت خلقی نیستند.

لبخند زدن بسیار موثر و دوست داشتنی ست. لبخند زدن را در طول روز و هنگام مراقبه و مدیتیشن و ارتباط کامل با احساسات جسمی و عاطفی یک نتیجه قدرتمند دارد. با شروع یا پایان یک مراقبه، لبخندی ملایم را به چهره خود دعوت می کنید. توجه کنید که روحیه شما مانند چراغ سوئیچ روشن و خاموش دارد. آیا هنگام مراقبه احساس گرما در هسته بدن و درون سینه شما پخش می شود؟ اگر دوست دارید، لبخند را با تصاویر مثبت ترکیب کنید. خودتان را تصور کنید که در حال انجام کارهای مورد علاقه تان هستید یا فیلمی از خاطرات شاد را در ذهن خود تصویر می کنید. در مدت مدیتیشن وقتی احساسات مثبت فروکش می کنند، یک لبخند ملایم را امتحان کنید و روی تصاویر تمرکز کنید.

3. دست دادن عزیزان، یک درس و تجربه تلخ است که شما در طی تحمل آن یاد می گیرید که برای زندگی خودتان ارزش قائل شوید.

  1. به احساسات خود توجه کنید

حواس، ما را برای خطرها هشدار می دهد و آگاه می سازد. از طریق دیدن، شنیدن، چشایی، لمس، شنیدن و بو نیز لذت را تجربه می کنیم. با آگاهی از ذهنمان می توانیم همه چیز از صلح گرفته تا ترس را کامل تحت کنترل خود بگیریم. هنگام استرس و خستگی، حمام کردن و یک استکان چای گرم، صرف یک شام خانوادگی درآرامش و شادی زیر نور شمع، خواندن کتاب مورد علاقه و حتی تماشای یک فیلم زیبا، صرف زمانی در طبیعت، گوش دادن موسیقی الهام بخش و پیاده روی و ورزش در نور آفتاب همه راهی ست برای رسیدن به آرامش.

این مقاله را هم بخوانید:  چالش بیست و یک روزه قانون جذب (2)

جهت به کار بردن قانون جذب انرژی مثبت در سختی ها، کم کردن سرعت و عجله در زندگی و بهره مندی از نعمت ها و درک آن ها با تمام حواس، یک تمرین ذهن آگاهی ست که هر لحظه در دسترس ماست. همچنین این مزیت را دارد که توجه شما را از ذهنی نگران به جسمی که همیشه در حال پرورش و شادی ست تبدیل کند. برای این که آرامش و شادی خود ر ا در روزگار سختی ها حفظ کنید، صبح به آرامی از خواب بیدار شوید. گرمای آفتاب را روی پوست خود احساس کنید. نفس عمیق بکشید و مراقبه و تمرینات جسمی را فراموش نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن