زندگی شادمهارت های زندگی

چگونه موفقیت یک رئیس جمهور به همسرش بستگی دارد؟

 موفقیت یک مرد بستگی به همسرش دارد و بالعکس

 

به نظر می رسد که انتخاب شریک زندگی مناسب ممکن است به موفقیت شما کمک کند. به عنوان مثال باراک اوباما موفقیت سیاسی خود را به همسرش نسبت می دهد. سرانجام علم توضیح داد که اینها فقط کلمات پوچ نیستند.

به خوبی از جمله «پشت هر مرد موفق یک زن وجود دارد» آگاهی داریم اما خوشحال هستیم که سرانجام شاهد تحقیقات علمی در موفقیت هستیم که از این موضوع پشتیبانی می کند.

 

همه چیز در مورد پشتیبانی و موفقیت همسر اتفاق می افتد

شاید جایی در اعماق وجود هر یک از ما شک وجود داشته باشد که آیا همسر ما سهم بزرگی در شکل دادن به موفقیت ما دارد یا خیر؟ سرانجام، یک مطالعه منتشر شده توسط دانشگاه کارنگی ملون، این را به یک سطح علمی رسانده است و ادعا می کند که شوهران (و زنانی) که همسر حامی دارند، شانس بیشتری برای موفقیت در زندگی نیز دارند.

در تحقیقات روی موفقیت، صد و شصت و سه زوج در آزمایشی شرکت کردند که در آن به مردم فرصتی داده شد که یا یک معما آسان را حل کنند یا خود را به چالش بکشند و سعی کنند جایزه بگیرند. محققان پس از ارائه این پیشنهاد، نحوه تعامل زوجین با یکدیگر را قبل از تصمیم گیری مشاهده و ضبط کردند. شرکت کنندگانی وجود داشتند که همسرانشان آنها را تشویق می کردند تا گزینه رقابت برای جایزه را انتخاب کنند، در حالی که کسانی نیز وجود داشتند که همسرانشان اعتماد به نفس نداشتند و یا حتی دلسرد کننده بودند.

علاوه بر این، محققان 6 ماه بعد روی همان زوجین بررسی کردند و دریافتند کسانی که این رقابت را برای جایزه گرفتن قبول کردند، رشد شخصی و موفقیت بیشتری داشته و ادعا می کنند که خوشبختی و رفاه بیشتری نسبت به کسانی که امتناع می کنند دارند.

تحقیقات بیشتر

این تنها مطالعه در این زمینه نیست. محققان دانشگاه واشنگتن در «سنت لوئیس» نیز تحقیقاتی را انجام داده اند تا ثابت کنند موفقیت فرد فقط به خودش بستگی ندارد – همسر آنها نیز نقش بزرگی دارد. آنها «وظیفه شناسی شریک» و عمل گرایی را ازعناصر اصلی در موفقیت همسران می دانند.

در میان افراد مشهور و رهبران بزرگ نمونه های بسیاری وجود دارد که علنا ​​اعتراف کرده اند همسرانشان نقش عمده ای در موفقیت آنها داشته اند. به عنوان مثال «مارک زاکربرگ» در سخنرانی آغاز سال 2017 هاروارد، اشاره کرد که همسرش «پریسیلا» الهام بخش او شد تا داوطلبانه وقت خود را در کارهای اجتماعی صرف کند و افزود که او مهمترین فرد در زندگی او بود، بنابراین می توانید بگویید این مهمترین کاری بود که او در زمان خود انجام داد.

البته، این فقط در مورد همسران حمایت کننده نیست. بیانسه همچنین همسرش را «در بسیاری از سطوح حمایت کننده» و همچنین کسی که «پایه و اساس مناسب را به او می دهد» می خواند.

داستان موفقیت اوباما و همسرش

 

شبی اوباما و همسرش تصمیم گرفتند که کاری غیرعادی انجام دهند و برای شام به رستورانی که زیاد هم گران قیمت نبود، بروند. وقتی آنها به رستوران رفتند صاحب رستوران از محافظان رئیس جمهور پرسید که آیا می تواند خصوصی با همسر رئیس جمهور صحبت کند و آنها هم اجازه دادند. و همسر اوباما به طور خصوصی با آن مرد صحبت کرد. بعد از آن اوباما از همسرش پرسید که چرا او این همه مشتاق خصوصی صحبت کردن با تو بود؟ همسرش گفت که صاحب رستوران گفته در ایام جوانیش دیوانه وار عاشق او بوده است… سپس اوباما گفت و اگر تو با او ازدواج می کردی اکنون صاحب این رستوران بودی.

همسر اوباما در پاسخ گفت: اگر من با او ازدواج می کردم او الان رئیس جمهور و موفقیت همراه بود.

 

 

این مقاله را هم بخوانید:  با کمک مدیریت زمان، از تاخیر کارهایمان جلوگیری کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

بستن