برقراری ارتباطزندگی شاد

5 راهکار فوری برای رسیدن به آرامش در دوران کرونا

(کرونا کی تمام می شود؟)

آرامش روحی در دوران کرونا

شما نیزبه  طور حتم در این دنیای پر از درد و بیماری سعی می کنید آرامش خود را حفظ کرده و به زندگی عادی خود ادامه دهید؛ اما به هر حال گاهی احساس تر، وحشت، اضطراب و تنهایی می کنید. اضطراب داشتن طبیعی است و گرچه مفهوم حبس شدن در خانه وقتی شرایط عادی است، می تواند در ابتدا فکر خوب و موثری به نظر برسد، اما تنهایی و انزوا بسیار سخت و طاقت فرساست. منزوی شدن برای یک دوره نامشخص می تواند وحشتناک باشد، چه رسد به ترس از دست دادن شغل یا بیمار شدن.

باید بدانیم و قبول کنیم که حتی اگر تعداد مبتلایان در سه ماه بعدی کاهش پیدا کند، هنوز فاصله زیادی تا اتمام بیماری خواهیم داشت. پایان کامل کرونا ویروس ممکن است مدت ها (احتمالا سالها) طول بکشد. واضح است که وضعیت فعلی در اعمال محدودیت بر بخش های مختلف زندگی اجتماعی در طولانی مدت قابل تداوم نیست. آسیب اجتماعی و اقتصادی این اقدام می تواند فاجعه بار باشد.

دکتر کیت تیلور، روانشناس بالینی می گوید: «چیزی که در شرایط عادی به سلامت روان ما کمک می کند و به زندگی معنی و هدف می دهد، ارتباط با دیگران است. اما در این دوران بیماری همه گیر باید فکر کنید که چه چیزهای جدید را می توانید  بجای آن قرار دهید تا نیاز هایتان به آرامش و شادی برطرف شود.»

در این جا 5 راهکار برای تمدد اعصاب و آرامش برای شما آورده شده است.

 گوش دادن به اخبار را محدود کنید

دریافت مداوم خبرها باعث ترس بیشتر شما می شود. سعی کنید خود را فقط ملزم به بررسی یک منبع خبری معتبر مثل وزارت بهداشت کنید و حتی بهتر از این به هیچ خبری گوش ندهید.

این مقاله را هم بخوانید:  تنش و استرس خود را به آسانی کاهش دهیم

دنیای آنلاین را به روی خود باز کنید

نه، اشتباه نکنید نظر من در مورد مرور تکراری و بی حد و حصر در دنیای بی انتهای مجازی نیست. بلکه منظور من ارتباط با عزیزان از این طریق است. مهم است که کاملاً از عزیزان و جامعه خود جدا نشویم. برای کسب آرامش می توانید همچنین به یک باشگاه یا شبکه کتاب آنلاین جدید بپیوندید. قرار ملاقات آنلاین با دوستان خود و لذت بردن از صرف یک عصرانه! با آن ها از طریق فضای مجازی بسیار موثر است.

ورزش

ورزش می تواند تسکین دهنده استرس باشد. اگر نمی توانید به باشگاه محلی خود بروید، یک تشک یوگا در اتاق نشیمن بیاندازیر و با کمک فیلم های طبقه بندی شده در فضای مجازی در سطح متناسب با بدن خود ورزش را شروع کنید. پیلاتس و یوگای خنده که از ورزش خنده برای تقویت روحیه شما استفاده می کند، یک مورد جذاب است.

به اعماق درون نگاه کنید

ثابت شده است که مدیتیشن باعث کاهش استرس، آرامش و تقویت ایمنی می شود. حتی تمرکز ساده روی تنظیم تنفس یکی از بهترین راه ها برای جلوگیری از اضطراب است.

«آلن دو بوتون» فیلسوف انگلیسی در «فایننشال تایمز» نوشت که تنها بودن در دوران کرونا می تواند فرصتی برای دوری گزیدن از مسیر زندگی همیشگی شما و خارق عادت ها باشد. استفاده از این زمان خالی بودن، ممکن است منجر به بینشی شود که به شما اجازه می دهد «رها کردن همه چیز را بیازمایید!»

برای آرامش بیشتر با دیگران در ارتباط باشید

مهربانی های گاه به گاه مانند قارچ ها پس از باران بیرون می آیند. به ازای هر داستان منفی در مورد احتکار کالا و دزدی ها، اختلاس ها و غیره، ده ها داستان دیگر از فداکاری های انسانی برای همنوعش (مثل داستان پزشکان و معلمان زحمتکش) وجود دارد که نشان می دهد که بشریت در واقع بسیار خوب است.

این مقاله را هم بخوانید:  9 راهکار جالب توجه برای زندگی بهتر

سعی کنید در یک گروه محلی درفضای مجازی پیدا کنید و خدمات ضروری مانند خرید مواد غذایی برای افراد مسن یا افراد ناتوان را تهیه کنید. برای آرامش محصولات و کالاهای اضافی خود را به اشتراک بگذارید و اگر توانایی مالی آن را دارید به افرادی که می شناسید کمک کنید.

آرامش

لوازم جانبی را پیدا کنید

برای کسب آرامش یک قابلمه سوپ دلپذیر برای خودتان بپزید و آن را زیر نور شمع بخورید. همچنین  می توانید خودتان را به یک حمام طولانی، یک فنجان چای در یک گلدان یا خوابیدن زیریک پتو پشمی نرم دعوت کنید یا مطابق قاون فنگ شویی، اطراف محل زندگی خود را ازآشفتگی برهانید.  مرتب کردن محل زندگی یک عمل سالم است.

برای آرامش کمک بخواهید

احساسات منفی، اضطراب و استرس در این دوران کاملا منطقی ست. بنابراین نترسید واز یک روان شناس متخصص ویا دوستان خود کمک و هم فکری بگیرید.

«قوی باشید و صبور، امید داشته باشید زیرا همه چیز بهتر خواهد شد. شاید اکنون هوا طوفانی باشد اما این لحظات تا ابد باقی نمی مانند.» استاد عارف خندان

دیدگاهتان را بنویسید

بستن