زندگی شادقانون جذبمهارت های زندگی

15 روش روزمره برای بالا بردن فرکانس مثبت

 بالا بردن فرکانس مثبت

 

اگر مرتباً احساس اشتیاق و آمادگی برای زود بیدار شدن در روز را دارید و سحرگاه از خواب بیدار می‌شوید، فرکانس مثبت شما بسیار بالا می‌رود. از طرف دیگر، اگر احساس بی حوصلگی، درگیری روحی  دارید، احتمال دارد فرکانس مثبت شما کم باشد و وقت آن است که این 15 روش آسان برای بالا بردن آن‌ها را امتحان کنید.

1. مراقبه کنید

مراقبه می‌تواند به آرامش اضطراب و استرس کمک کند، ذهن را آرام کند و بینش بهتری از افکار و احساسات به شما بدهد.  فضایی آرام و آرام را پیدا کنید (یا با هدفون برای خود فضایی درست کنید) و برای چند دقیقه روی نفس خود تمرکز کنید. وقتی ذهن سرگردان است و حواسش پرت می‌شود، نگران نباشید، زیرا این کاملا طبیعی‌ست.

2. یک جریان یوگا انجام دهید

وضعیت های یوگا شما را ترغیب می‌کند که بیشتر در بدن و ذهن خود فرو رفته و انرژی راکد را آزاد کرده و فرکانس مثبت را بالا می‌برد. علاوه بر این، هرچه بیشتر حرکت می‌کنید، انرژی شما بیشتر می‌لرزد.

3. ذهن آگاهی را تمرین کنید

ایجاد آگاهی از خود و محیط پیرامون شما راهی عالی برای بالا بردن فرکانس مثبت است. از این گذشته، هوشیاری می‌تواند ما را با توجه و متفکرتر کند که این امر باعث می‌شود ما نسبت به دیگران و خودمان مهربان و دلسوز باشیم. نگذارید زندگی از کنار شما بگذرد.

4. به چاکراهای خود توجه داشته باشید

هفت چاکرای اصلی شما، مراکز انرژی معنوی بدن، مکان های عالی برای ارتعاش عمومی شما هستند. چاکراها از قاعده ستون فقرات به تاج سر منتهی می‌شوند. هنگامی که آن‌ها باز و تراز باشند، انرژی ما دائماً در جریان است، که امکان خلاقیت  خوشبختی و سلامتی بیشتر را فراهم می کند.

این مقاله را هم بخوانید:  نگرانی های مالی در بحران اقتصادی

برای تصفیه انسداد، چشم ها را ببندید و نفس عمیق بکشید، تصور کنید که یک خط انرژی خالص آزادانه به بالا و پایین ستون فقرات جریان دارد. مناطقی که احساس بلوک می‌کنید محلی است که می تواند چاکرای شما را بهبود بخشد.

5. از کریستال استفاده کنید

هزاران سال است که کریستال ها برای تقویت انرژی و فرکانس مثبت استفاده می‌شوند. به دنبال سنگ‌های شفابخشی باشید که مربوط به اتصال و عشق هستند، مانند آمتیست و کوارتز گل رز آن‌ها را روی بدن خود بپوشانید یا در اطراف خانه قرار دهید یا به راحتی در کیف خود حمل کنید.

6. در طبیعت قدم بزنید

در حالی که از مزایای آفتاب و هوای تازه بهره مند هستید، بدن را به حرکت در آورید. تلفن خود را خاموش کنید یا حتی بهتر، آن را در خانه بگذارید و با اتصال مجدد به مادر طبیعت، حال خود را تغییر دهید. اگر پابرهنه این کار را انجام دهید، امتیازات بیشتری می‌گیرید.

7. از موسیقی آرامش بخش استفاده کنید

از موسیقی استفاده کنید که باعث آرامش و پذیرایی بیشتر انرژی مثبت در ما می‌شود.

8- غذاهای سالم و پایدار بیشتر بخورید

هر زمان که می توانید، سعی کنید مواد کامل و غنی از گیاهان را بخورید که به کره زمین آسیب نمی رسانند (فکر کنید: پلاستیک ندارد). مهم‌تر از همه، توجه داشته باشید که خوردن برخی غذاها باعث ایجاد احساس در شما می‌شود. گاهی اوقات آن شکلات تلخ 100٪ بالاترین انتخاب ارتعاشی برای شماست.

9. یک عمل مهربانانه انجام دهید

مهربانی و عطوفت احساسات ارتعاشی فوق العاده بالایی هستند. فقط به این فکر کنید که وقتی به شخص دیگری کمک می کنید احساس خوبی دارید! یک عمل مهربانانه تصادفی انجام دهید (به یک دوست یا غریبه) و به سرعت متوجه می‌شوید که روحیه شما را بالا می‌برد. بعلاوه، وقتی کارهای خوب و مثبت انجام می‌دهیم، باعث می‌شود که در مورد میزان خوش شانس بودن خود فکر کنیم و این امر ما را در وضعیت انرژی بالاتری قرار می دهد.

این مقاله را هم بخوانید:  ترس از طردشدن چه اثرات ناگواری در روابط دارد؟

10. سپاسگزاری را تمرین کنید

همانند مهربانی، تمرین قدرشناسی بلافاصله ما را در حالت ارتعاشی بالاتری قرار می‌دهد. به جای تمرکز بر آنچه ندارید، لیستی از همه چیزهایی که می‌توانید در زندگی شان شکرگزار باشید، تهیه کنید. من همیشه قبل از خواب این کار را انجام می دهم  و لیستی ذهنی از افراد و شرایطی که احساس قدردانی دارم، تهیه می کنم. این بدان معنی‌ست که روز را با یادداشت مثبتی به پایان می رسانم که به من کمک می‌کند تا راحت‌تر از آن دور شوم و فرکانس مثبت را بالا برم.

11. به شخصی یا چیزی «نه» بگویید

 

برخی از ما تمایل داریم که با نادیده گرفتن مداوم نیازهای خود، جهت ارتقا بیشتر به دیگران، از فرکانس مثبت خود بکاهیم. با نه گفتن به کاری که واقعاً نمی‌خواهید آن را انجام دهید، انرژی خود را پس بگیرید و اوج گرفتن روحیه خود را تماشا کنید

12. برقصید

فرکانس مثبت رقص به ما در ابراز احساسات کمک می‌کند و همچنین می تواند ما را از هر الگوی فکری منفی دور کند. به یک کلاس رقص بروید یا با یک لحن خوشحال حرکت کنید و احساس کنید که انرژی از طریق شما حرکت می‌کند.

13. عمیق نفس بکشید

بسیار ساده و در عین حال بسیار موثر، تنفس عمیق باعث آرامش سیستم عصبی شما و باعث افزایش احساس آرامش می‌شود

14- مثبت بیندیشید

افکار ما بر احساس ما تأثیر می گذارد. اگر افکار شما بیش از حد بدبینانه یا مضطرب است، ممکن است متوجه شوید که به سمت موقعیت‌هایی کشیده شده اید که این احساسات را ادامه می‌دهندو فرکانس مثبت شما کم شده است.

این مقاله را هم بخوانید:  استرس و تاثیر آن بر انسان و راه‌های کنترل آن

15. روابط پرانرژی را پرورش دهید

سرانجام، اطمینان حاصل کنید که افراد زندگی تان، شما را بلند می‌کنند تا اینکه شما را به پایین بکشند. با کسانی که شما را دوستتان دارند و از شما حمایت می‌کنند و در عوض آن‌ها را دوست دارید و از ایشان حمایت می کنید وقت بگذرانید.

این‌ها بسیاری از روش‌های ایمن و موثر برای بالا بردن فرکانس مثبت و خلق و خوی شما هستند. بسیارشان ساده و سرراست هستند: بدن خود را حرکت دهید، کمی سکون پیدا کنید، نفس های عمیق بکشید و وقت خود را صرف مهربانی با افرادی که دوست دارید و (ترجیحاً در طبیعت) بگذرانید. با این حال، لطفاً بخاطر داشته باشید که اگر بعد از چند روز روحیه تن تغییر نکرد، ممکن است یک بیماری زمینه ای وجود داشته باشد که نیاز به پشتیبانی پزشکی و روان درمانی حرفه ای دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن