برقراری ارتباطزندگی شادمهارت های زندگی

9 نشانه جذاب در یک رابطه شاد و سالم

رابطه سالم

در مورد انتخاب شریک زندگی و یا در طول مراحل زندگی، برای ایجاد یک رابطه سالم و بهتر، مدام و عمیق، هدف خود را درک کنید. خوب است بیشتر به علائمی که نشان می دهد شما در یک زندگی خوشحال هستید و سالم بودن و شادی فکر کنید. در این مقاله ده مورد از رایج ترین ها آورده شده است.

1- احترام مداوم

یکی از مهمترین و قدرتمندترین قسمتهای یک رابطه سالم احترام متقابل است که  بنیادی مستحکم و پایدار فراهم می آورد.

بسیاری از روش های کاربردی و روزمره وجود دارد که در آن زوجین به یکدیگر احترام می گذارند. مثل:

  • تشکر کردن
  • نشان دادن علاقه به یکدیگر
  • گوش دادن و توجه به احساسات همدیگر
  • صرف زمان مشترک با هم

2- صرف زمان با هم

حتی اگر شما و همسرتان مشاغل و سرگرمی های مختلفی داشته باشید، داشتن کمترین زمانی برای صرف کردن با هم ضروری بنظر می رسد. لزوماً نیازی به صرف شام های فانتزی یا برنامه ریزی های پر هزینه نیست. حتی قدم زدن، خواندن کتاب با یکدیگر، گپ زدن با یک فنجان قهوه نیز به شما در حفظ ارتباط و صمیمیت احساسی کمک می کند.

3- شما فقط تلویزیون تماشا نمی کنید

اصلاح مهم در علائم فوق در رابطه سالم و شاد این است که زمان مشترک باید حداقل تا حدی حول تعامل مستقیم باشد. گاهی اوقات، زوجین فقط وقت خود را صرف تماشای تلویزیون می کنند گویی تمام توجه شان  را به خارج از مسایل زندگی معطوف می کنند. اگر نگران این هستید که وقت زیادی را در تلویزیون می گذرانید، در مورد راه های مستقیم تر گذراندن وقت با هم گپ بزنید.

این مقاله را هم بخوانید:  موفقیت در زندگی به چه عواملی وابسته است؟

4- حرکات کوچک نشان عشق

مطمئناً ، بعضی اوقات تهیه هدیه بزرگ و گرانقیمت برای روابط خوب است، مانند جواهرات خوب و سفرهای غافلگیرانه با این حال،  صمیمی ترین هدایا که واقعاً باعث برقراری رابطه سالم می شوند، همان رفتارها یا هدایای کوچک اما معنی دار هستند. ریختن یک فنجان قهوه یا چای  برای اویا یک یادداشت خوب بسیار کمک کننده است.

5- نزدیکی جسمی

نزدیکی جسمی در یک رابطه سالم و شاد فقط مربوط به رابطه جنسی نیست!  مورد نوازش، بوسیدن ، ماساژ مشترک، گرفتن دست و موارد دیگرنیز هستند. همه این انواع فعل و انفعالات مغز شما را وادار به ترشح اکسی توسین می کند که گاهی اوقات «هورمون عشق» نامیده می شود و یک پیوند قوی را تقویت می کند، استرس را کاهش می دهد و پایه ای برای تعهد پایدار را فراهم می کند..

6- بحث و جدل

شاید گفتن این نکته که زوج های خوشبخت با رابطه سالم در بحث و جدال مهارت دارند و یا زیاد بحث می کنند، خلاف تصور به نظر می رسد، آیا فکر می کنید که یک رابطه ایده آل شامل هیچ نوع تعارض مهمی نمی شود؟ در حقیقت، همه زوجین در بعضی مواقع با هم دعوا می کنند. ترفند این است که اطمینان حاصل شود که مدیریت این امر تا حد ممکن موثر است. به عنوان مثال، گوش دادن به یکدیگر به رغم احساس صدمه یا عصبانیت بخشی از روند یک بحث صحیح است. به علاوه ، امکان معامله معذرت خواهی متقابل و صمیمانه (به جای داشتن کینه) نیز امری حیاتی و ضروری ست.

این مقاله را هم بخوانید:  خلاقیت وچند راهکار ساده برای افزایش آن

 

7- در تماس بودن

داشتن سرگرمی، علایق و دوستان خاص برای زوجین بسیار جالب است و گاهی اوقات ممکن است شامل گذراندن بخش زیادی از هفته در مکان های جدا از هم با دوستان باشد. در این مواقع در تماس ماندن نشانه این است که شریک زندگی شما هنوز هم برای شما مهم است و دائماً ذهن شما را درگیر می کند. بنابراین، این روش برای برقراری ارتباط نشانه خوبی از یک رابطه سالم است. پیامک های کوچک، تماس های تلفنی کوتاه یا تماس های اسکایپ همه می توانند کمک زیادی کنند.

8- صمیمیت در کار گروهی

درمانگران گاهی اوقات در مورد چیزی به نام «صمیمیت عملیاتی» صحبت می کنند. این چیزی ست که بین دو نفرکه به صورت تیمی کار می کنند، ایجاد می شود و به طرق مختلف بروز کند؛ اما برای یک رابطه طولانی مدت و هماهنگ لازم است. به عنوان مثال، ممکن است آن را در نحوه تربیت والدین، ​​نحوه برنامه ریزی برای تعطیلات یا نحوه انجام کارهای خانه مشاهده کنید.

9- تمایز

همانطور که در بالا ذکر شد ، زوج های خوشبخت قادرند زندگی هایی تا حدی جداگانه داشته باشند یعنی اوقاتی را با دوستانشان جدا بگذرانند. این امر برای حفظ هویت فردی شما و همچنین جذاب و جالب ماندن برای یکدیگر ضروری ست. در روزهای ابتدایی آشنایی و عشق،  غرق شدن تمام لحظات در شریک زندگی می تواند وسوسه انگیز باشد و اتفاق می افتد. با این حال، پایدار نیست و تضعیف می شود.. بنابراین برای داشتن یک رابطه پایدار گاهی دوری لازم است.

این مقاله را هم بخوانید:  ارتباط جنسی گرم و سالم

سرانجام ، همانطور که داشتن یک رابطه سالم مستلزم این است که شما از خودتان و همسرتان راضی باشید، همچنین انجام روابط خوب عاشقانه نیز نیاز به درک این پویایی منحصر به فرد دارد.

زوج های خوشبخت می توانند زندگی مشترک خود را با معیارهای خاص خود قضاوت کنند، نه بر آن چه دیگران از آن ها توقع دارند. آن چه مهم است این که این رابطه برای خود شخص شما مناسب باشد.

اگر نگران هستید که هیچ یک از این علائم ارتباط صحیح زناشویی در شما و همسرتان نیست، ممکن است  همچنان در راه عشق باشید. در حال حاضر بسیار حیاتی است که شما همه تلاش خود را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن