زندگی شاد

مسیر تضمینی برای داشتن زندگی شاد

داشتن زندگی شاد

هر کسی دوست دارد که زندگی شادی را تجربه کند. در حالیکه تعاریف متفاوتی از موفقیت و زندگی شاد در ذهن افراد وجود دارد. استانداردهای مختلف جهانی برای داشتن زندگی سرشار از شادی وجود دارد. مطالعات نشان می دهد که جایی که شما به دنیا می آیید و رشد می کنید ربطی به میزان شاد بودنتان ندارد، بلکه زندگی کردن آگاهانه و یادگیری مهارت های شادزیستن در دوران بزرگسالی مهم تر است. داشتن احساس مثبت از زندگی به شما کمک می کند تا زندگی شاد و معنی داری داشته باشید.

جالب است بدانید که افراد شاد نسبت به دیگران موفق ترند. همچنین این دسته از افراد از سلامت ذهنی بالاتر و روابط موفق تری نیز برخوردارند چرا که داشتن روحیه شاد می تواند در تمام جنبه های زندگی تاثیر مثبتی داشته باشد.

نیازی نیست برای شروع و داشتن زندگی شاد چندین مطلب و مقاله مطالعه کنید یا تغییر و تحول اساسی ایجاد کنید، بلکه کافی است چند نکته ساده را در زندگی رعایت کرده و شاهد نتایج آن باشید.

  •  به سلامت خود توجه کنید؛
  • هدفی برای زندگی خود بیابید؛
  • با چالش های زندگی خود کنار بیایید؛
  • با مهربانی با مردم برخورد کنید.

برای داشتن زندگی شاد مراقب کمال گرایی باشید

برای داشتن زندگی شاد مراقب کمال گرایی باشید

کمال گرایی و زیاده خواهی به شما کمک می کند که از سطح کنونی خود بیشتر تلاش کنید و سطح خواسته های خود را ارتقا دهید اما گاهی اوقات این کمال گرایی باعث می شود شما اعتماد به نفس خود را از دست دهید و داشته هایتان را نادیده بگیرید.

این مقاله را هم بخوانید:  چگونه شخصیتی جذاب و انسانی داشته باشیم؟

اگر برنامه ریزی روزانه تان مطابق میل شما پیش نرفت، برای داشتن زندگی شاد اگر فیش حقوق این ماه آنطور که می خواستید نبود یا هر اتفاق دیگری، به جای اینکه جنبه منفی موضوع را پررنگ کنید بهتر است کمی به ویژگی های مثبت آن بنگرید چرا که مثبت اندیشی کلید داشتن زندگی شاد است.

گاهی اوقات بدون رعایت قوانین زندگی شادی داشته باشید

روزها می گذرند و در نهایت تنها چیزی که برایتان باقی می ماند لحظه هایی است که با لذت زندگی کرده اید. زندگی همه ما دارای قوانینی است که این قوانین را یا خودمان برای زندگی شخصی مان تعیین کرده ایم یا تحت قوانینی زندگی می کنیم که برای زندگی اجتماعی ما در نظر گرفته شده است. اما گاهی اوقات می توانید تمام قوانینی که خودتان تعیین کرده اید را کنار بگذارید و برای یک یا چند روز آن طور که می خواهید زندگی کنید.

جهت داشتن زندگی شاد و موفق، گاهی اوقات باید بی دغدغه رژیم غذایی تان را کنار بگذارید، تا دیروقت تلویزیون تماشا کنید، مسافرت بروید و … فقط توجه داشته باشید که این موضوع به عادت تبدیل نشود.

گاهی اوقات بدون رعایت قوانین از زندگی لذت ببرید

 درخواست های اجباری را قبول نکنید

دوستان، آشنایان یا حتی اعضای خانواده شاید از شما درخواست هایی داشته باشند که شما قادر به انجام آن نباشید. اما فقط برای اینکه قادر به رد کردن درخواستشان نیستید و احتمالا توانایی نه گفتن ندارید آن را  قبول می کنید و خواسته خود را نادیده می گیرید. شاید مجبور شوید برای انجام آن برنامه ریزی خود را تغییر دهید، از کارهایتان عقب بمانید یا به هر دلیلی انرژی خود را صرف کاری کنید که تمایلی به آن ندارید.

این مقاله را هم بخوانید:  مدیریت عادات بد

جهت داشتن یک زندگی شاد باید بدانید که هیچ چیز مهم تر از خواسته خود شما نیست و گاهی اوقات نیازی نیست برای قبول کردن درخواست دیگران، امور کاری خود را نادیده بگیرید.

یاد بگیرید خودتان و دیگران را ببخشید

بخشش یکی از اصلی ترین عوامل در حفظ شادی و احساس خوشبختی در زندگی است. برای اینکه بتوانید زندگی شادی داشته باشید، باید بیاموزید که اشتباهات خودتان را ببخشید، هر چند که به ضررتان باشد. حتی اگر از دیگران ناراحت شدید، برای حفظ شادی خودتان باید آنها را ببخشید و به زندگیتان ادامه دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن