اعتماد به نفسزندگی شاد

3 روش ساده پیدا کردن استعدادهای طبیعی در وجود

پیدا کردن استعداد طبیعی در وجودمان

پیدا کردن استعدادهای طبیعی در وجود بسیار دشوار است. برای من ده ها سال طول کشید تا بدانم که برای مثال در نویسندگی خوب هستم. هر زمانی که اراده کنید برای کشف استعداد و بهره وری از آن دیر نیست. پس فکر نکنید که به کارگیری استعدادها تنها در دوران کودکی و نوجوانی عملی ست. درست است که در دوران کودکی و نوجوانی بهترین فرصت برای این کار است اما با راه کارهای جالب و آسان این مقاله می توانید به خود برای بهتر زیستن کمک کنید.

روش های کشف استعداد

 

روانشناسان و محققان بسیاری برای کشف و پیدا کردن استعدادهای طبیعی در وجود انسان ها راه هایی ارائه می دهند:

دو دقیقه وقت بگذارید و لذت بخش ترین خاطرات خود را از دوران دبستان به یاد بیاورید. چه چیزی آن لحظات را بسیار لذت بخش کرده است؟ موضوعات مشترک در آن موارد چه چیزهایی بود؟

پیدا کردن استعدادهای طبیعی در وجود

وقتی به این خاطرات کودکی می اندیشید، در نظر بگیرید که چه فعالیت های مشابه شما را به عنوان یک بزرگسال هیجان زده می کند. اگر در کودکی به دنبال رقابت بودید، هنوز هم ممکن است بسیار رقابتی باشید، اما اکنون در حال رقابت برای کسب و کار جدید و شروع کار هستید. هنوز هم می توانید پروژه های پیچیده، استراتژیک را دوست داشته باشید، اما برای مثال اکنون این کار را برای یک شرکت مشاوره بین المللی انجام می دهید.

1- چه چیزی شما را به عنوان یک کودک هیجان زده می کرد؟

 

چرا ما انتخاب های خاصی انجام می دهیم و از فعالیت های خاصی لذت می بریم؟ چرا در بعضی موارد بهتر از دیگران هستیم؟

این مقاله را هم بخوانید:  ذهنیت فقیر چیست و چه تاثیری بر زندگی ما می گذارد؟

پیدا کردن استعدادهای طبیعی در وجود به سؤالات فوق پاسخ می دهد. استعدادهای بی نظیرتان قادر است به شما نشان می دهد که چرا انتخاب های خاصی انجام می دهید، از فعالیت های خاصی لذت می برید و در بعضی موارد بهتر از دیگران هستید.

بنابراین، درک کنید که آنچه شما را به عنوان یک دانش آموز کلاس کلاس هیجان زده می کرده است با آن چه که هم اکنون شما را به عنوان یک فرد بالغ هیجان زده می کند، در واقع بسیار مشابه است زیرا در محیط های مختلف، از همان مضامین استعداد، رقابت و استراتژیک استفاده کرده اید.

همین امروز روش هایی به سمت علایق و هیجانات خود محیط کار پیدا کنید و به کارهای مورد علایق خود بپردازید. خاطرات گذشته مدرسه و کلاس، داستان های قدرتمندی هستند که نشان می دهد استعدادهای شما چیست و چگونه از آن ها استفاده می کنید. برای شروع سعی کنید استعداد های گذشته خود را به یاد آورید و آن ها را یادداشت کنید و سپس روی مواردی که اکنون امکان عملی شدن در زندگی شما را دارند، متمرکز شوید.

2- آهنگ زمان را کم می کنید

آیا تا حالا به این مساله برخورد کرده اید که وقتی که در حال انجام کارهای مورد علاقه خود هستید، چقدر زمان سریع می گذرد؟ بله! به لحظات شبیه این توجه کنید. اگر چنان در برخی فعالیت ها غرق می شوید که زمان را از دست می دهید، در حال تجربه یکی از علائم اصلی استعدادهای خود هستید.

3- آرزوی انجام چه کارهایی را دارید؟

هرگز در طول تاریخ بشر زمان آسان تری وجود نداشته است تا بتوانید رسالت زندگی خود را مثل عصر حاضر شروع کنید و برای پیدا کردن استعدادهای طبیعی در وجود گام بردارید.

  • اگر عاشق نوشتن هستید؟ یک وبلاگ بزنید.
  • خیاط خوبی هستید؟ عالی ست. چند پیراهن بدوزید و در فروشگاه های اینترنتی به فروش بگذارید.
  • به ملاقات و ارتباط با افراد جدید علاقه دارید؟ جلسه ای را برای مدیران محلی در شهر خود راه اندازی کنید.
  • از هر سه لذت می برید؟ ملاقات ماهانه برای وبلاگ نویسان متخصص خیاطی را راه اندازی کنید!
این مقاله را هم بخوانید:  چگونه موفقیت یک رئیس جمهور به همسرش بستگی دارد؟

اما در عمل و متأسفانه، 63٪ از کارگران و کارمندان در سراسر جهان به کار مورد علاقه خود اشتغال ندارند. علت چیست؟ زیرا بیشتر کارگران و کارمندان مجبور نیستند روزانه از استعدادهای طبیعی خود در محل کار استفاده کنند.

در همین لحظه چه آتشی در درون شما می سوزد؟

در طبیعت، عقاب ها می توانند بین 75 تا 125 مایل در روز پرواز کنند. فیل های وحشی می توانند تا 50 مایل در روز پرسه بزنند. اگر آن عقاب یا فیل در قفس قفل شده باشند چه می شود؟ دیگر قادر به انجام کار نیستند. به همین ترتیب، میلیون ها کارگر قادر به انجام کارهایی نیستند که روزانه به آن ها سپرده می شود. اگر خود را در مکانی پیدا کردید که از موهبت های خدایی خود استفاده نمی کنید، بدانید که در سراسر زندگی برای شما جایی برای فرصت مجدد وجود دارد.

پیدا کردن استعدادهای طبیعی در وجود حداقل یک راه کوچک پیدا کنید تا بتوانید بخشی از آن شادی را که در مدرسه و کلاس احساس کرده اید پس بگیرد. در یک فعالیت مورد علاقه خود غرق شوید و کاری را که می خواهید انجام دهید را شروع کنید.

سپس کمی فکر کنید و سپس تمام امکانات تحقق رویاهای خود را در زندگی واقعی بنویسید. استعداد شما چه نوع فعالیت هایی را شامل می شود؟ آیا رویاها و استعدادهای شما در بیش از یک حوزه فعالیت یا حرفه تأثیر دارد؟ هرچه ایده های بیشتری در اینجا به وجود بیاورید بهتر است.

درنهایت هدف زندگی خود را تعریف کنید

اکنون جهت دستیابی به آن چه که مورد علاقه تان است و پیدا کردن استعدادهای طبیعی در وجود باید جهت مشخصی را طی کنید. اگر بتوانید به آن جا برسید، می توانید مطمئن باشید که دستیابی به این رویا باعث شادی واقعی در زندگی شده است. وقتی می دانید استعدادهای واقعی تان کجا قرار دارند و فرصت تحقق آن ها را داشته باشید، اعتماد به نفس و علاقه بیشتری خواهید داشت.

این مقاله را هم بخوانید:  آیا می توانیم انسان خودساخته ای شویم؟

دیدگاهتان را بنویسید

بستن