زندگی شادمسیر ثروت آفرینیمهارت های زندگی

معجزه باورنکردنی ورزش در جلوگیری از بیماری (ورزش و کرونا)

معجزه ورزش و کرونا

 

با همه گیری کرونا ویروس در سراسر جهان، تهدید قابل توجهی برای سلامت انسان ها بوجود آمده است. خطر شدید ابتلا عفونت در جمعیت مسن بیشتر مشاهده شده است. علاوه بر این، افراد مبتلا به چاقی و بیماری های مرتبط با چاقی نیز بسیار مستعد مشخص شده اند و  در معرض خطر بیشتری هستند. این موارد محققان را به بررسی تاثیر ورزش و کرونا وادار کرده است.

ما در این جا – با توجه به مقالات و تحقیقات منتشر شده انجمن ملی سلامت پرشکی آمریکا و سازمان بهداشت جهانی- سعی کرده ایم شواهدی را در حمایت از مدیریت ورزش به عنوان یک استراتژی پیشگیری و بهبود سلامت و به حداقل رساندن اثرات ارائه دهیم. بنابراین در صدد ارائه ی مزایای ورزش در مدت زمان، تکرار و شدت حرکات هستیم همچنین تلاش می کنیم،  رهنمودهایی برای عموم مردم داشته باشیم.

از نظر تأثیرات، مزایای متعددی در مورد ورزش و سلامتی یا  ورزش و بیماری انسان مشاهده شده است. این موارد شامل، کاهش بافت چربی، بهبود در تناسب قلب و تنفس، افزایش هموستاز متابولیکی و سرکوب التهابات فعال است. با توجه به میزان ورزش انجام شده، افراد باید با شدت متوسط ​​حداقل 150 دقیقه در هفته به عنوان هدف اولیه ورزش کنند.

فعالیت منظم بدنی

 

بخاطر بسپارید با انجام 3-4 دقیقه حرکت بدنی، مانند راه رفتن یا کشش، به  عضلات شما کمک کرده و گردش خون و فعالیت عضلانی را بهبود می بخشد. فعالیت بدنی منظم هم برای بدن و هم برای ذهن مفید است. می تواند فشار خون بالا را کاهش دهد، به کنترل وزن کمک کند و خطر بیماری های قلبی، سکته، دیابت نوع 2 و انواع سرطان ها را کاهش دهد (همه شرایطی که می تواند حساسیت به COVID-19 را افزایش دهد.)

این مقاله را هم بخوانید:  مسیر تضمینی برای داشتن زندگی شاد

در رابطه با ورزش و کرونا ویروس، تحقیقات همچنین نشان می دهد که تمرینات، باعث بهبود قدرت استخوان و عضله و افزایش تعادل، انعطاف پذیری و تناسب اندام می شود. برای افراد مسن، فعالیت هایی که تعادل را بهبود می بخشند به جلوگیری از آسیب دیدگی کمک می کنند؛ موثر هستند.

فعالیت بدنی منظم می تواند به روزهای ما روال عادی بدهد و راهی برای برقراری ارتباط با خانواده و دوستان باشد. همچنین برای سلامت روان ما مفید است – کاهش خطر افسردگی، کاهش شناختی و تأخیر در ابتلا به زوال عقل – و بهبود احساسات کلی را از اثرات آن می دانند.

چه میزان فعالیت بدنی برای گروه سنی شما توصیه می شود؟

WHO (سازمان بهداشت جهانی) مورد ورزش و کرونا و مقابله با بیماری ها توصیه هایی در مورد میزان فعالیت بدنی افراد در هر سنی برای سلامتی و تندرستی آن ها انجام داده است:

نوزادان زیر 1 سال

 

 • همه نوزادان باید چندین بار در روز فعالیت بدنی داشته باشند.
 • برای نوزادی که هنوز تحرکی ندارد، شامل حداقل 30 دقیقه به عنوان بازی زمینی، در طولبیداری روز پخش می شود.

کودکان زیر 5 سال

 

 • همه کودکان خردسال باید حداقل 180 دقیقه در روز را با انواع مختلف فعالیت های بدنی با هر شدت بگذرانند.
 • کودکان 3-4 ساله باید حداقل 60 دقیقه از این زمان را در یک فعالیت بدنی با شدت متوسط ​​تا شدید بگذرانند.

کودکان و نوجوانان 5-17 ساله

 

 • همه کودکان و نوجوانان باید حداقل 60 دقیقه در روز فعالیت بدنی با شدت متوسط ​​تا شدید داشته باشند.
 • این باید شامل فعالیتهایی باشد که حداقل 3 روز در هفته باعث تقویت عضلات و استخوان می شوند.
 • انجام بیش از 60 دقیقه فعالیت بدنی روزانه مزایای بیشتری برای سلامتی به همراه خواهد داشت.
این مقاله را هم بخوانید:  10 نکته سلامت بهداشت روان برای پرستاران در دوران کرونا (2)

 

بزرگسالان بالای 18 سال (ورزش و کرونا ویروس)

 

 • همه بزرگسالان باید حداقل 150 دقیقه فعالیت بدنی با شدت متوسط ​​در طول هفته یا حداقل 75 دقیقه فعالیت بدنی با شدت زیاد در طول هفته انجام دهند.
 • برای بهره گیری از مزایای اضافی سلامت، بزرگسالان باید فعالیت بدنی با شدت متوسط ​​را به 300 دقیقه در هفته یا معادل آن افزایش دهند.
 • برای ایجاد و حفظ سلامت اسکلت عضلانی، فعالیت های تقویت عضله شامل گروه های اصلی عضلانی باید در 2 یا بیشتر از هفته انجام شود.
 • علاوه بر این ، افراد مسن با تحرک ضعیف باید فعالیت بدنی برای افزایش تعادل و جلوگیری از سقوط در 3 روز یا بیشتر در هفته انجام دهند.

افزایش شدت و مدت زمان تمرین ورزشی برای مزایای قابل توجه تناسب اندام، کاهش و افزایش وزن ضروری است.

 • در رابطه با پیاده روی، 10000 قدم در روز با سرعت 64–170 قدم در دقیقه برای  10 دقیقه جهت بزرگسالان سالم منطقی است.
 • برای شدت ورزش ها، ترکیبی از تمرینات مقاومتی (RT)، تمرین هوازی (AT) و همچنین تمرین با شدت زیاد (HIIT) همراه با تمرین مداوم با شدت متوسط ​​(MICT) را می توان به عنوان یک حالت ورزش بهینه برای فواید سلامتی تشخیص داد. .
 • آموزش هوازی و MICT باید به عنوان پایه ای برای ورزش در ترکیب با حجم مناسب و انواع RT و HIIT مورد توجه قرار گیرد. فعالیت ها باید طبق راهنمایی ها و مشاوره های حرفه ای انجام شود. در صورت اجرا ، این اقدامات ممکن است میزان عفونت، آسیب شناسی های اساسی را کاهش داده و به کاهش مرگ و میر مرتبط با آن کمک کند.
این مقاله را هم بخوانید:  انسان های موفق و شاد چه خصوصیاتی دارند؟

در صورت اجرا، این اقدامات ممکن است میزان عفونت، پاتولوژی های زمینه ای را کاهش داده و به کاهش مرگ و میر مرتبط با بیماری همه گیر COVID-19 کمک کند.

در مورد تاثیر ورزش و کرونا و بیماری ها باید دانست که همه گیری COVID-19 به این معنی است که بسیاری از ما بیش از معمول در خانه می مانیم و می نشینیم. برای بسیاری از ما انجام نوعی تمرین که معمولاً انجام می دهیم دشوار است. این برای افرادی که معمولاً زیاد ورزش بدنی نمی کنند، حتی دشوارتر است ونیاز به شروع تمرینات با ملایمت و زیر نظر مربی دارد.

 

منابع:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7506115

https://www.who.int/news-room/campaigns/connecting-the-world-to-combat-coronavirus/healthyathome/healthyathome—physical-activity?gclid=CjwKCAiA8Jf-BRB-EiwAWDtEGhQk_fxAKfxovWqudknHl5188JzAOi_ZWtQjLSmiBKN-S9UqsE2z-RoCEc4QAvD_BwE

دیدگاهتان را بنویسید

بستن