زندگی شادمهارت های زندگی

سرمایه گذاری روی خود و تغییر سرنوشت (2)

قسمت دوم

تغییر سرنوشت

در مقاله قبل و قسمت اول گفتیم که مطمئن ترین راه برای دستیابی به زندگی با کیفیت بهتر و تغییر سرنوشت  اولویت، سرمایه گذاری در رشد فردی و شغلی است. تلاشی که شما برای سرمایه گذاری مداوم روی خود انجام می دهید نقش زیادی در تعیین کیفیت زندگی شما در حال حاضر و آینده دارد.

رشد شخصی می تواند آگاهی یا هویت شما را بهبود می بخشد، کیفیت زندگی تان را افزایش می دهد یا استعدادها و مهارت های شما را رشد دهد. از برنامه های توسعه شخصی می توان برای تبدیل شدن به یک رهبر بهتر یا صاحب مشاغل و همچنین بهبود روابط، تقویت سلامتی و تسریع در یادگیری استفاده کرد. در قلب پیشرفت شخصی اتخاذ یک طرز فکر صحیح و ایجاد عادات سالم و موفق است که منجر به دستیابی به اهداف شما می شود.

به عنوان نکته اول گفته شد که مهارت های خود را توسعه دهید، حال توصیه دوم را مطالعه فرمایید و با ما همراه باشید.

2. سمت خلاق خود را کاوش کنید.

 

چشمه ای از خلاقیت در بیشتر ما وجود دارد که هرگز مورد بهره برداری قرار نگرفته است یا مطمئناً در بالاترین توان خود استفاده نشده است. برای تغییر سرنوشت ممکن است لازم باشد که خلاقیت فردی خود را بیرون بیاوریم و از بین ببریم.

خلاقیت، به هر شکل، به ما کمک می کند تا به صورت شخصی و حرفه ای رشد کنیم، مشکلات و راه حل ها را به روش های مختلف مشاهده کنیم و از قسمت های دیگر ذهن خود که ممکن است قبلاً استفاده نشده باشند، استفاده کنیم. مهم است که به خاطر داشته باشید که خلاقیت چهره های بسیاری دارد. این بسیار گسترده تر از نقاشی یا مجسمه سازی ست و در مورد تلاش برای چیزهای جدید است.

این مقاله را هم بخوانید:  چرا مردان با مشکلات روحی خود سخت‌تر کنار می آیند؟

یک زبان جدید یاد بگیرید. در کلاس شرکت کنید یا از نرم افزار آموزش زبان استفاده کنید.

آشپزی را امتحان کنید. در یک کلاس رسمی، با یک کتاب آشپزی جدید ثبت نام کنید، یا از شخصی که می دانید از آشپزی لذت می برد به روش دیگری سوال کنید.

چیزی بنویسید. یک کتاب ، داستان کوتاه، شعر یا هر چیزی.

برای تغییر سرنوشت خود دنیای خارج را کاوش کنید. باغبانی، تماشای پرندگان یا عکاسی از مناظر را امتحان کنید.

از موسیقی لذت ببرید. ساز بزنید، ساز جدید یاد بگیرید یا به نوعی به یک گروه موسیقی بپیوندید.

چیزی ملموس ایجاد کنید. نقاشی، مجسمه سازی، ساخت ظروف سفالی، ساخت جواهرات یا طراحی لباس های شخصی خود.

نوعی فعالیت را انتخاب کنید که هرگز آن را امتحان نکرده اید. سال هاست که آن را تمرین نکرده اید و یا هرگز به طور کامل کاوش نکرده اید.

 

3. ذهن و بدن خود را پرورش دهید

 

جهت تغییر سرنوشت پرورش ذهن و بدن به شما این امکان را می دهد که اکنون و در آینده چیزهای بیشتری داشته باشید – انرژی بیشتر، دانش بیشتر، دلسوزی بیشتر، ایده های بیشتر، قدرت بیشتر و استقامت جسمی و روحی. ذهن خود را گسترش دهید. یادگیری چیزهای جدید و فعال نگه داشتن ذهن حتی به روش های ساده به رشد و حفظ توانایی ذهنی شما کمک می کند.

مطالعه کنید و بخوانید.

فرهنگ های مردمان جهان را کاوش کنید. در اجراها شرکت کنید، به سبک موسیقی مختلفی گوش دهید، به مسافرت بروید، یا به یک سازمان یا گروهی متشکل از افراد با زمینه های مختلف بپیوندید.

این مقاله را هم بخوانید:  ارتقای مهارت ها چگونه حاصل می‌شود؟

ذهن خود را باز کنید. با کسانی که با شما مخالف هستند صحبت کنید. به یک بحث نگاه کنید و سعی کنید از دیدگاه مخالف خود استفاده کنید.

ذهن خود را فعال نگه دارید. با بازی های تقویت ذهن و محاسبات ساده.

از بدن خود مراقبت کنید. بدن شما مانند یک ماشین روغن کاری شده خوب است. اگر از آن به شکلی مراقبت کنید که گویی از یک ماشین گران قیمت را نگهداری می کنید. به بدن خود سوخت با کیفیت بالا بدهید. به این معنی که هرچه بیشتر ممکن است غذای سالم انتخاب کنید. آنچه می خورید نقش زیادی در انرژی و توانایی شما دارد. شما واقعاً همان چیزی هستید که می خورید. همچنین استراحت کافی داشته باشید.

همچنین جهت تغییر سرنوشت مراقبت های منظم و لازم از بدن خود  انجام دهید. به این معنی که وقتی بیمار هستید به پزشک مراجعه کنید ویتامین های مناسب بخورید.

 

افکار نهایی و تغییر سرنوشت خود

سرمایه گذاری در خود باعث ایجاد تغییراتی در زندگی، رفاه و توانایی شما در پیشرفت و عملکرد در حد توانتان می شود. میزان سرمایه گذاری شما روی خود، ذهن و جسم، نه تنها نحوه تعامل شما با دنیای خارج را شکل می دهد، بلکه اغلب نمایانگر عقیده شما نسبت به خودتان است.

آینده شما تا حد زیادی توسط تمایل و توانایی شما برای سرمایه گذاری در حال حاضر تعیین می شود.

هیچ زمان و شرایط مناسبی وجود ندارد. اگر می خواهید به آنچه در زندگی می خواهید برسید ، باید اکنون روی آن کار کنید

این مقاله را هم بخوانید:  آیا منطقه راحتی ، مکان امنی برای شماست؟

دیدگاهتان را بنویسید

بستن