زندگی شادقانون جذبمهارت های زندگیموفقيت در كار

15 راه جادویی برای تبدیل شدن به یک فرد بهتر در زندگی

فرد بهتر در زندگی

برای فرد بهتر بودن باید دانست که همه ما در طول زندگی خود مرتکب اشتباهاتی شده ایم که ما را در حالت خوبی قرار نداده است – مانند قلدری کردن در مدرسه یا گفتن دروغی کوچک. با این وجود شاید به دلیل شرایط آن زمان، کمی احساس گناه کرده و بزرگ شده اید.
برای مثال من یک دختر نسبتا خوب بودم که سعی می کردم هم در مدرسه و هم در خانه بهترباشم و سعی خود را می کردم. همه ما آرزوهایی داریم و می خواهیم در ورای همه آن ها ابتدا انسان بهتری برای جامعه باشیم و د رتعالی اطراف و پیرامون خود کمکی کنیم.

اگر می خواهید به عنوان یک فرد به رشد خود ادامه دهید ، در اینجا 15 روش برای استفاده بیشتر از خود آورده شده است:

 

1. از خود تعریف کنید.

هر روز صبح قبل از این که کارهای روزمره را شروع کنید، چند دقیقه وقت بگذارید و تعریف و تمجید از خود بپردازید! این که آیا از لباس، مدل موی خود و یا این که چگونه اخیراً با استفاده از مجموعه مهارت های منحصر به فردتان یک کار خاص انجام داده اید تعریف کنید. دادن کمی تقویت در احساسات، باعث خوشحالی شما خواهد شد. بنابراین، وقتی از خود راضی هستید، این احساس می تواند به اطرافیانتان نیز سرایت کند
برای مثال سخنران الهام بخش، تونی رابینز، یک مانترا دارد که بیشتر روزها با صدای بلند برای خودش از آن می گوید تا او را در یک وضعیت اوج عملکرد قرار دهد.

زندگی بهتر

2. بهانه نگیرید.

برای داشتن کسب و کار و زندگی بهتر و برای این که فرد بهتر ی باشید، بدانید که سرزنش همسر، رئیس یا مشتری خود بی فایده است و شما را از رسیدن به موفقیت هایتان خیلی دور خواهد کرد. به جای این که انگشت خود را روی دیگران بگیرید و آن ها را نشان دهید و بهانه بیاورید که چرا در زندگی شخصی یا شغلی خود خوشبخت یا موفق نیستی از اشتباهات خود بیاموزید. وقتی این کار را انجام دهید، فرد بهتری خواهید شد.

این مقاله را هم بخوانید:  رسیدن به اهداف با قانون جذب 1

3. عصبانیت را رها کنید.

رها کردن عصبانیت راحت تر از حفظ آن است. در حالی که عصبانیت یک احساس کاملا عادی است، شما نمی توانید اجازه دهید بر شما غلبه کند. وقتی این اتفاق می افتد، ممکن است تصمیمات غیرعاقلانه ای بگیرید و مهمتر از آن، ممکن است بر سلامتی شما تأثیر بگذارد. تحقیقات نشان می دهد که خشم فروخورده می تواند باعث مشکلات گوارشی، مشکل خواب و حتی بیماری قلبی شود.

4. بخشش را تمرین کنید.

به شما پیشنهاد می کنیم که ببخشید و کینه را کنار بگذارید. او خاطرنشان می کنیم که برای مدیتیشن وقت بگذارید و تمرین کنید.

5. صادق و مستقیم باشید.

چه احساسی خواهید داشت اگر یکی از عزیزان یا شرکای تجاری به شما دروغ بگوید؟ این احتمال وجود دارد که شما این را نقض در اعتماد دو طرفه و خیانت بدانید. اگر می خواهید در زندگی فرد بهتر و موفق تری داشته باشید، همیشه باید واقعیت را بگویید و آن چه را که می خواهید انتقال دهید را به وضوح بیان کنید. بیاموزید که افکار، احساسات و ایده های خود را به روشی باز و صادقانه بیان کنید.

6. جهت داشتن زندگی بهتر مفید باشید.

صرف نظر از این که صندلی خود را به یک سالخورده در مترو واگذار می کنید، به یک همکار در یک پروژه کمک می کنید یا در هنگام بازگشت همسرتان از فروشگاه مواد غذایی را حمل می کنید، مفید بودن یکی از ساده ترین و موثرترین راه های تمرین تبدیل شدن به آدم بهتر و داشتن زندگی بهتر است. هرچه بیشتر به دیگران کمک کنیم احساس بهتری نسبت به خود و همه اطرافیانم پیدا می کنیم.

7. به دیگران گوش دهید.

گوش دادن به مردم یکی از بزرگترین کارهایی است که می توانید انجام دهید. شنونده خوب بودن می تواند شما را با یک روش مثبت تغییر دهد و زندگی شما را بهتر کند.

این مقاله را هم بخوانید:  آیا جزو مادران مسوولیت پذیر و شاد هستید؟

8- حمایت از اهداف محلی.

ممکن است کار بزرگی به نظر نرسد، اما حمایت از یک هدف محلی، اهدای لباس یا خرید از بازارها یا مشاغل کشاورزان محلی روش های ساده ای است که می توانید به منطقه خاص مورد نظر خود کمک کنید. شاید نتوانید دنیا را نجات دهید؛ اما به خوبی می توانید جامعه خود را بشناسید و به آن اهمیت دهید..

9. همیشه مودب باشید تا زندگی بهتر و موفق تری داشته باشید

چقدر تلاش برای گفتن «متشکرم» یا باز نگه داشتن در آسانسور برای کسی لازم است؟ اصلاً زیاد نیست. با این حال، این رفتارهای مهربانانه می تواند روز کسی را با خوبی و خوشی رقم بزند.

10. خودتان باشید.

برای داشتن زندگی و فرد بهتر بودن پنج دلیل عالی دارد که چرا شما باید خودتان باشید. این موارد شامل این است که بتوانید خود را با ارزش ها و اعتقادات خود هماهنگ کنید، هویت خود را تثبیت کنید، شجاعت ایجاد کنید، مرزها را ایجاد کنید و تمرکز و جهت را پیدا کنید.

11. برای تغییر باز باشید.

چه یک رستوران جدید را امتحان می کنید، چه به یک منطقه ناشناخته از جهان سفر کنید و چه کاری انجام دهید که همیشه شما را ترسانده است؛ باید همیشه برای تغییر آماده باشید. این کار به شما امکان می دهد رشد کنید زیرا چیز جدیدی را تجربه می کنید. اگر مراقب تغییر نباشید به شما کمک می کند عملکرد بالایی داشته باشید و اعتماد به نفس داشته باشید.

12. محترم باشید.

چه احساسی خواهید داشت اگر فقط خانه خود را تمیز کرده بودید و کسی وارد آن شد و همه جا گل و لای را پراکنده می کرد؟ احتمالاً از این بابت به شما بر می خورد که آن ها کفش های خود را در نیاورده اند. این ذهنیت را در نظر بگیرید و آن را در زندگی روزمره اعمال کنید.
به عنوان مثال، سطل آشغال یا ته سیگار خود را به زمین سرویس بهداشتی عمومی یا پیاده روها نریزید، فقط به این دلیل که شخص دیگری آن را تمیز می کند. به وقت، افکار، ایده ها، سبک زندگی بهتر، احساسات، کار و هر چیز دیگری احترام بگذارید. شما مجبور نیستید با هر یک از آن ها موافق باشید اما مردم حق دارند نظرات خود را اعلام کنند و نظر شما لزوما درست نیست. برای فرد بهتر و موفق تر شدن این نکته را فراموش نکنید.

این مقاله را هم بخوانید:  برای داشتن زندگی شاد انگیزه تان را دنبال کنید

13. دست خالی حاضر نشوید.

برای فرد بهتر و محبوب تری شدن، آخر هفته به مهمانی در آپارتمان دوست خود می روید؟ مطمئن شوید که با دست خالی وارد نشده اید. حتی اگر به شما اطمینان داده شود که مقدار زیادی غذا و نوشیدنی وجود دارد، کمی چیز همراه خود بیاورید تا نشان دهد که از دعوت شدن قدردانی می کنید.

14. خود را آموزش دهید.

برای آموزش خود و فرد بهتر شدن باید در مورد رویدادهای جدید کنونی وقت بگذارید. از شخصی که از نزدیک با این آموزش ها و پیشرفتها مرتبط است نظرات خود را بخواهید. به یاد داشته باشید، همه ما به هم پیوسته هستیم و برای مثال آگاهی از فرهنگ های مختلف، افراد مختلف و این که زندگی بهتر در مورد آن ها چگونه است می تواند شما را به فردی کاملاً روان تبدیل کند. این همچنین به شما کمک می کند تا دیدگاه های متفاوت از دیدگاه خود را درک کنید.

15. مردم را غافلگیر کنید.

چقدر حس لبخند زدن یک نفر خوب است؟ حس خیلی خوبی دارد، درست است؟ عزیزان یا همکاران خود را هر از گاهی با یک هدیه، یک شب بیرون رفتن در شهر یا با ارائه کمک وقتی می دانید آن ها می توانند از آن استفاده کنند، غافلگیر کنید.

فرد بهتر شدن یک شبه اتفاق نمی افتد اما این امکان وجود دارد. به خود ایمان داشته باشید و بدانید که امکان پذیر است

دیدگاهتان را بنویسید

بستن