زندگی شادمهارت های زندگیموفقيت در كار

چگونه شخصیتی جذاب و انسانی داشته باشیم؟

جذاب بودن

 

جذابیت و نشان دادن شخصیت جذاب نکته اصلی در دوست یابی و داشتن روابط پایدار است. برای داشتن شخصیتی جذاب، پرورش توانایی برقراری ارتباط طبیعی، ایجاد حس شوخ طبعی و اعتماد به نفس ضروری‌ست. این ویژگی ها به شما توانایی الهام بخشیدن و شیفته کردن دیگران را می دهد و در نتیجه دیگران بیشتر به سمت شما جذب می شوند.

قسمت 1 (برقراری ارتباط طبیعی)

شخصیت جذاب داشته باشید، مرحله 1

به دیگران گوش فرا دهید. گوش دادن صفتی‌ست که اغلب در جامعه امروز فراموش می شود. به جای پاسخ دادن به یک پیام، باز کردن ایمیل یا فکر کردن در مورد وعده غذایی بعدی خود، به صحبت های طرف مقابل توجه کنید. با اظهار نظر درمورد داستان یا پرسیدن سوال به آنها نشان دهید که در حال گوش دادن و علاقه‌مند به گفتگو هستید.

مرحله 2

برای جذاب بودن، صمیمانه صحبت کنید، هیچ کس دوست ندارد تقلب و دروغ بشنود. حقیقت را به مردم بگویید. اگر نمی توانید به کاری متعهد شوید، بهتر است در این مورد صادق باشید تا اینکه لحظه آخر به آنها بگویید که نمی توانید از پس آن برآیید. وقتی مردم نظر شما را می پرسند، باید صادق باشید.

بین نظرات صادقانه و بی ادبانه تفاوت وجود دارد. به عنوان مثال، اگر پیراهن دوست خود را دوست ندارید و از شما درمورد آن لباس سوال می شود، بگویید مثلا من رنگ آبی را دوست ندارم، بجای اینکه بگویید پیراهن زشتی داری!

جذاب

مرحله 3

نحوه گفتن مطالب مسلماً از آنچه شما می گویید مهمتر است. اگر سعی کنید با شخصی تعارف کنید، اما او فکر کند شما آن را با زیر و بم کنایه سخن می گویید، تعارف شما معنایی ندارد. از نحوه صحبت خود آگاه باشید. اگر متوجه شوید که مردم معمولاً حرفهایی را که شما به اشتباه می گویید برداشت می کنند، این احتمال وجود دارد که بتوانید نحوه صحبت خود را تغییر دهید. از دوستان خود بخواهید تا شما را از راهی که با آن روبرو می شوید آگاه کنند.

این مقاله را هم بخوانید:  آیا فکر می کنید در رابطه عاطفی نادرست با شریک زندگی یا دوست خود قرار گرفته اید؟

 مرحله 4

به دیگران در برقراری ارتباط کمک کنید. دسته ای از مردم را برای سرگرمی دور هم جمع کنید. این می تواند به سادگی یک اجتماع در پارک باشد یا به اندازه یک مهمانی شام زیبا، ولخرجی باشد. در هر صورت، این کار به آنها نشان می دهد که شما اهمیت می دهید و می خواهید دوستی را گسترش دهید.

 

اگر متوجه شدید که مردم غالباً چیزهایی را که می گویید سو تعبیر می کنند، به احتمال زیاد:

  • حرفهای بی ادبی می زنید
  • شما در حال صحبت کردن به گونه ای هستید که باعث می شود ضعیف دیده شوید.
  • به حرف مردم گوش نمی دهید.

قسمت 2 (جذاب بودن و داشتن حس شوخ طبعی)

 

مرحله 5 (به خودت بخند)

 

اگر کاری احمقانه انجام دادید، به جای احساس خجالت به خود بخندید. این نشان می دهد که شما انسان راحتی هستید. شوخ طبعی باعث می شود لحظات هم جذاب و سرگرم کننده باشد.

به یاد داشته باشید که زمان و مکان برای شوخ طبعی وجود دارد. این کار ضد استرس عالی‌ست ، اما با جوک های نامناسب گفتگوی جدی را خراب نکنید.

 

 مرحله 6

برای همه چیز شور و شوق نشان دهید. حتی اگر چیزی شما را کمی ناخوشایند می کند، با لبخند بر لب، ذهن باز و احساس شوخ طبعی به آن حمله کنید. قرار نیست هر روز عالی باشد، اما اشتیاق داشتن می تواند به شما کمک کند. در هر کاری را انجام دهید، وقتی اینگونه رفتار می کنید، مردم دوست دارند در کنار شما باشند.

 مرحله 7

خندیدن را در اولویت قرار دهید. اگر می خواهید جذاب ترین شخصیت را داشته باشید،. اگر خنده را در لیست اولویت های بالاتر نگه دارید، فرد خوشبخت تری خواهید بود.

این مقاله را هم بخوانید:  استرس و تاثیر آن بر انسان و راه‌های کنترل آن

یک راه عالی برای یادآوری اینکه باید بیشتر بخندید (و آن را با دیگران به اشتراک بگذارید) داشتن جوک های روزانه در تلفن یا ایمیل است. وقتی متوجه شدید خسته هستید، آنها را برای زمانی از روز تنظیم کنید.

قسمت 3  (اعتماد به نفس)

 

مرحله 8

به نحوه گفتار و عمل خود اطمینان داشته باشید. شما همیشه باید آنچه را که به آن اعتقاد دارید بگویید، ریسک کنید و توانایی پذیرش اشتباه خود را داشته باشید، بدون اینکه نگران آنچه دیگران فکر می کنند باشید. انجام این کار نشان می دهد که اعتماد به نفس دارید. این کار به ایجاد یک شخصیت جذاب کمک می کند زیرا نشان می دهد که با خود راحت هستید و دیگران را در اطراف خود راحت می کند.

سوال کردن در هنگام اعتماد به نفس مهم و بدیهی‌ست. هرچه بیشتر بدانید، هنگام صحبت درباره چیزها احساس راحتی بیشتری خواهید داشت. هرگز از طرح سوال نترسید.

مرحله 9

به بدن خود اطمینان داشته باشید. لباس و وضعیت بدنی مناسب، اعتماد به نفس را نشان می دهد. برای اطمینان به آن لازم نیست «بدن بدون نقص» داشته باشید. اگر خوب لباس بپوشید، به خود احترام بگذارید و آراسته و پاکیزه باشید، مردم بیشتر جذب شما می شوند.

مرحله 10

در حالی که اعتماد به نفس دوست داشتنی است، خودخواهی و زورگویی بسیار ناخوشایند است. اگر همه چیز را برای خودتان بخواهید، مردم از شخصیت شما دور می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن