زندگی شاد

رموز شادتر زندگی کردن

شادتر زندگی کردن

خوشبختی و شادتر زندگی کردن یک احساس موقت نیست. در واقع یک عمل و یک سبک زندگی است. در حالی که ما نمی توانیم از ناامیدی، ناکامی، درد یا از دست دادن خودداری کنیم، می توانیم هر روز شادتر بودن را  تمرین کنیم و سعادتمندانه زندگی کنیم.

دیگر نمی توانیم بیرون از خودمان به دنبال شادی باشیم. دیگر نمی توانیم سطح درآمد خود یا افراد اطراف خود را مقصر بدانیم که چرا در لحظه کنونی نمی توانیم خوشحال باشیم. همه ما اکثر اوقات با خود به این فکر می کنیم که ای کاش در موقعیت بهتری قرار داشتیم، وضعیت های مختلف زندگیمان متفاوت بود و ای کاش شادتر زندگی می کردیم. مثبت نگری، خوش رویی و خوش برخورد بودن با دیگران، شاد زیستن و … از مهم ترین مهارت های زندگی هستند و تنها 10 درصد از این حس شادی به موقعیت زندگی فرد بستگی دارد.

به آن چه دیگران فکر می کنند اهمیت ندهید

xvgxvxc

یکی از راه های داشتن آرامش و  شادتر زندگی کردن، اهمیت ندادن به صحبت های بیهوده دیگران است. اکثر مواقع شما خودتان را درگیر موقعیت هایی می بینید که در حال غصه خوردن بابت افکار و عقاید دیگران هستید. عموم مردم از قضاوت کردن دیگران لذت می برند بنابراین تصمیم ها، انتخاب ها و همچنین طرز زندگیتان را وابسته به نظر دیگران ندانید تا بتوانید لذت زندگی شاد را تجربه کنید.

از ریسک کردن و تصمیم های سخت زندگی نترسید

انسان ها در طول روز با ترس ها و احساسات منفی زودگذری مواجه می شوند. ترس از رد شدن، ترس از نادیده گرفته شدن، ترس از شاد نبودن و … . اگر خودتان را بیش از حد درگیر این احساسات منفی زودگذر کنید، از شادتر زندگی کردن محروم خواهید ماند.

این مقاله را هم بخوانید:  7 کار که برای محبوب شدن نزد اشخاص نباید انجام دهید!

از خودتان توقع بی نقص بودن نداشته باشید

داشتن اندام ایده آل، ثروت زیاد، زیبا بودن و … خواسته اکثر مردم جامعه است اما اینکه از خودتان توقع بی نقص بودن را داشته باشید، لذت های زندگی را از شما می گیرد. خودتان را همانطور که هستید دوست داشته باشید و برای بهتر شدن تلاش کنید.

بابت اتفاق های گذشته افسوس نخورید

گذشته شما، بخشی از زندگیتان است. نه می توانید آن را تغییر دهید و نه نادیده بگیرید. همه ما بخشی از گذشته مان را دوست نداریم اما نیازی نیست حق داشتن یک زندگی شاد و آرام را از خودمان بگیریم، بنابراین از گذشته تان درس بگیرید و در حال زندگی کنید.

نداشته هایتان نباید مانع خوشحالی شما شوندشادتر زندگی کردن

انسان به طور طبیعی نداشته هایش را نقص و کمبود می داند اما چه کسی تعیین کرده که شما برای شادتر زندگی کردن به داشتن آن ها ملزم هستید؟ ما انسان ها ذاتا کمال گرا هستیم، یعنی هر چقدر هم به خواسته هایمان برسیم باز نداشته هایمان را مانع خوشحال بودن خود می دانیم، بنابراین از آنچه که اکنون دارید لذت ببرید و برای رسیدن به بهترین ها تلاش کنید.

شادی تان را گرو اتفاق ویژه ای ندانیدشادتر زندگی کردن

(اگر ازدواج کنم، بچه های خوبی داشته باشم، فلان ماشین یا خانه را بخرم بعد می توانم به عنوان یک انسان شاد زندگی کنم.)

برای شادتر زندگی کردن منتظر اتفاق ویژه ای نباشید. آیا تا به حال به این فکر کرده اید آیا همه افراد متاهل شاد هستند؟ آیا رسیدن به ماشین ایده آلتان، شما را تا آخر عمر خوشحال نگه می دارد؟ جواب خیر است، بنابراین شادی را در ذهنتان ایجاد کنید و آن را وابسته به مادیات و اتفاقات مختلف زندگی ندانید.

این مقاله را هم بخوانید:  احساسات منفی را چه عواملی پدید می آورند؟

فراموش نکنید که:

1- خوشبختی باید بخشی از ماهیت زندگی شما باشد و برای شاد بودن تلاش کنید.

2- خودتان را دقیقا به همان صورت که هستید، بپذیرید. به جای خشمگین شدن از ناداشته ها به داشته های خود بنگرید.

3- بخشودن به دیگران را به یاد داشته باشید. هدیه دادن مسری است و یک اثر موج دار را ایجاد می کند که به دیگران نیز القا می شود این کار را انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن