زندگی شاد

چگونه شادتر زندگی کنیم؟

همه ما اکثر اوقات با خود به این فکر می کنیم که ای کاش در موقعیت بهتری قرار داشتیم، وضعیت های مختلف زندگیمان متفاوت بود و ای کاش شادتر زندگی می کردیم.

مثبت نگری، خوش رویی و خوش برخورد بودن با دیگران، شاد زیستن و … از مهم ترین مهارت های زندگی هستند و تنها 10 درصد از این حس شادی به موقعیت زندگی فرد بستگی دارد.

  • به آنچه دیگران فکر می کنند اهمیت ندهیدxvgxvxc

یکی از راه های داشتن آرامش در زندگی، اهمیت ندادن به این موضوع است. اکثر مواقع شما خودتان را درگیر موقعیت هایی می بینید که در حال غصه خوردن بابت افکار و عقاید دیگران هستید.

عموم مردم از قضاوت کردن دیگران لذت می برند بنابراین تصمیم ها، انتخاب ها و همچنین طرز زندگیتان را وابسته به نظر دیگران ندانید تا بتوانید لذت زندگی شاد را تجربه کنید.

  • از ریسک کردن و تصمیم های سخت زندگی نترسید

انسان ها در طول روز با ترس ها و احساسات منفی زودگذری مواجه می شوند. ترس از رد شدن، ترس از نادیده گرفته شدن، ترس از شاد نبودن و …

اگر خودتان را بیش از حد درگیر این احساسات منفی زودگذر کنید، از شاد زندگی کردن محروم خواهید ماند.

  • از خودتان توقع بی نقص بودن را نداشته باشید

داشتن اندام ایده آل، ثروت زیاد، زیبا بودن و … خواسته اکثر مردم جامعه است اما اینکه از خودتان توقع بی نقص بودن را داشته باشید، لذت های زندگی را از شما می گیرد.

خودتان را همانطور که هستید دوست داشته باشید و برای بهتر شدن تلاش کنید.

  • بابت اتفاق های گذشته افسوس نخورید

گذشته شما، بخشی از زندگیتان است. نه می توانید آنرا تغییر دهید و نه نادیده بگیرید.

همه ما بخشی از گذشته مان را دوست نداریم اما نیازی نیست حق داشتن یک زندگی شاد و آرام را از خودمان بگیریم، بنابراین از گذشته تان درس بگیرید و در حال زندگی کنید.

  • نداشته هایتان نباید مانع خوشحالی شما شوند

انسان به طور طبیعی نداشته هایش را نقص و کمبود می داند اما چه کسی تعیین کرده که شما برای رسیدن به یک زندگی شاد به داشتن آنها ملزم اید؟ز

ما انسان ها ذاتا کمال گرا هستیم، یعنی هر چقدر هم به خواسته هایمان برسیم باز نداشته هایمان را مانع خوشحال بودن خود می دانیم، بنابراین از آنچه که اکنون دارید لذت ببرید و برای رسیدن به بهترین ها تلاش کنید.

  • شادی تان را گرو اتفاق ویژه ای ندانید

(اگر ازدواج کنم، بچه های خوبی داشته باشم، فلان ماشین یا خانه را بخرم بعد می توانم به عنوان یک انسان شاد زندگی کنم.)

برای شاد زندگی کردن منتظر اتفاق ویژه ای نباشید. آیا تا به حال به این فکر کرده اید آیا همه افراد متاهل شاد هستند؟ آیا رسیدن به ماشین ایده آلتان، شما را تا آخر عمر خوشحال نگه می دارد؟

جواب خیر است، بنابراین شادی را در ذهنتان ایجاد کنید و آنرا وابسته به مادیات و اتفاقات مختلف زندگی ندانید.

این مقاله را هم بخوانید:  جذب ثروت بوسیله فنگ شویی
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن