زندگی شاد

9 راهکار جالب توجه برای زندگی بهتر

چگونه بهتر زندگی کنیم؟

عادات ما، بخش مهمی از مسیر زندگیمان را تشکیل می دهند، بنابراین تغییر برخی از عادات روزانه می تواند به بهبود زندگیتان کمک کند.بنظرشما چگونه بهتر زندگی کنیم؟ خودتان را در سن 6 یا 7 سالگی تصور کنید، قطعا در آن زمان شما عادت های زیادی نداشتید اما به مرور زمان با افزایش سن به عادت های بد و خوبتان هم اضافه شد.

شاید تا به حال به این موضوع فکر نکرده باشید اما ما همیشه در حال عادت کردن به مسائل جدید هستیم بنابراین هیچوقت برای تغییر عادت هایمان دیر نیست. اگر احساس می کنید که برخی از عادات بد در رفتارتان جای گرفته، از همین امروز می توانید عادات مثبت را جایگزینشان کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا با این راهکار ها، بتوانید مهارت های زندگی تان را بهبود ببخشید.

چگونه بهتر زندگی کنیم؟ شب ها زودتر بخوابید و صبح ها زودتر از خواب بیدار شوید

چگونه بهتر زندگی کنیم؟

سعی کنید از همین امشب، 30 دقیقه زودتر از زمان همیشگی تان به رختخواب بروید و مطمئن شوید که صبح هم 30 دقیقه زودتر از خواب بیدار می شوید. این 30 دقیقه ای که شما صبح زودتر بیدار می شوید، فرصتی طلایی برای شروع یک روز عالی است. می توانید زمان اضافه صبحتان را به انجام چند حرکت کششی، خواندن یک کتاب انگیزشی و یا حتی کارهای روزمره تان اختصاص دهید.


چگونه بهتر زندگی کنیم؟

قدردان نعمت های زندگیتان باشید


رسیدن به موفقیت نیازمند یک ذهن قوی است، علاوه براین قدردانی از نعمت هایی که در زندگی دارید، باعث تقویت انگیزه و افزایش امید به زندگی در شما می شود. اگر رابطه خوبی با شریک زندگیتان دارید، در محل کار ترفیع رتبه گرفته اید و … قدردان آن باشید. مثبت نگری به داشته هایتان، از قشنگ ترین مهارت هایی است که می تواند زندگی شادی را برایتان رقم بزند، علاوه بر این، دیگران هم کنار شما شادتر زندگی خواهند کرد.

این مقاله را هم بخوانید:  راهکارهای مطمئن ایجاد امنیت مالی

 مصرف آب را در طول روز افزایش دهید

حتما تا به حال شنیده اید که باید در طول روز حداقل 8 لیوان آب به بدنتان برسد، اگر این قانون را می دانید و به آن عمل نمی کنید، شما بدن و ذهنتان را از هیدروژن کافی محروم می کنید.

در طول روز 15 دقیقه را به تعیین اهداف روزانه اختصاص دهید و سپس یکی یکی به آنها عمل کنید

چگونه بهتر زندگی کنیم؟
هدف

 

اگر در طول روز زمانی را به تعیین اهدافتان اختصاص دهید، این استراتژی باعث ایجاد جو جدیدی در زندگیتان می شود. می توانید 15 دقیقه اول صبح یا در محل کارتان به این کار بپردازید.

زمانی که تمرکزتان را به موضوعی اختصاص داده اید، از تلفن همراهتان دور باشید

بر اساس تحقیقات، نگاه کردن به تلفن همراهتان یا حتی احساس لرزش آن، می تواند تمرکز شما را به هم بزند. یکی از عادات بدی که در زندگی همه ما شکل گرفته، این است که به چک کردن موبایلمان حساسیم. در هر صورت زمانی که به 100 درصد توجه تان در کار یا موضوعی نیاز دارید، باید از موبایلتان دور بمانید تا اختلالی در آن ایجاد نکند.

به اندازه ای که می توانید پیاده روی کنید

چگونه بهتر زندگی کنیم؟
پیاده روی

عموم مردم صبح سوار ماشینشان می شوند، تا محل کار رانندگی کرده، تمام روز را پشت صفحه مانیتور می نشینند، بعدازظهر مجدد تا خانه رانندگی کرده و سپس تمام شبشان را به تماشای تلوزیون می پردازند که این موضوع به شدت سلامت ذهن انسان را به خطرمی اندازد.

بدن انسان برای حرکت ساخته شده، بنابراین اگر در طول روز تا حدی که می توانید 20 الی 30 دقیقه را به پیاده روی اختصاص دهید، سلامت ذهن و همچنین جسمتان به خطر نمی افتد.

این مقاله را هم بخوانید:  نکات طلایی در مورد دوست داشتن خود

چگونه بهتر زندگی کنیم؟ به اتفاق های اطرافتان توجه کنید

زندگی مدرن، ارتباطات دیجیتال، موبایل ها و همچنین اینترنت باعث شده که از اتفاقاتی که در اطرافمان می افتد بی خبر بمانیم. اگر می خواهید زندگی شاد و سالمی داشته باشید، باید این عادت را کنار بگذارید چون تا زمانی که نتوانید از اتفاقات کوچکی که در اطرافتان رخ می دهد، مثل افتادن برگ درخت، صدای باد، غروب خورشید و … لذت ببرید، زندگی شاد و سالمی هم نخواهید داشت. علاوه بر این، توجه به نکات کوچک زندگی، باعث می شود که توانایی هایتان را بیشتر کشف کنید.

اگر به کمک نیاز دارید، از دیگران کمک بخواهید

چگونه بهتر زندگی کنیم؟
کمک

هیچ کس کامل نیست و نمی تواند هر کاری را بی عیب و نقص انجام دهد، بنابراین برای کمک خواستن از دیگران خجالت نکشید.

چگونه بهتر زندگی کنیم؟به خودتان بیشتر اهمیت دهید

اگر از ظاهر و اندامتان راضی نیستید، برای بهبود آن تلاش کنید. رژیمتان را تغییر دهید، بیشتر ورزش کنید و باور داشته باشید که بهترین هستید.

به آموزش شخصی اهمیت دهید

شما نمی توانید کل زندگیتان را با یک روش و استراتژی تکراری پیش ببرید. انسان در هر دوره از زندگی به استراتژی جدیدی برای بهبود زندگی خود نیاز دارد بنابراین در هر سنی که هستید، آموزش شخصی را فراموش نکنید.

آموزش

عادت های ما بخش مهمی از مسیر زندگیمان را تشکیل می دهند بنابراین عادات بد، چه کوچک و چه بزرگ در طول مدت زمان بر مسیر زندگیمان تاثیرگذارند.

اگر احساس می کنید عادت هایتان نیاز به تغییر دارند، از همین امروز برای تغییر آنها تلاش کنید چون هیچ وقت برای کنار گذاشتن یک عادت مخرب و جایگزین آن با عادت سالم دیر نیست. صبح ها زودتر از خواب بیدار شوید، در طول روز برای هر کاری که انجام می دهید برنامه ریزی و هدف داشته باشید، به سلامت بدنتان اهمیت دهید، به اندازه کافی پیاده روی کرده و در مواقع لزوم از موبایلتان دور بمانید.

این مقاله را هم بخوانید:  چگونه کنترل ذهن و احساسات خود را به دست بگیریم؟

همین چند عادت ساده می تواند در مدت زمان کوتاهی رفتارتان را بهبود بخشیده و به تقویت ذهنتان کمک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن