زندگی شادمهارت های زندگیموفقيت در كار

میانبرهای سریع جهت تغییرات فردی

 تغییرات فردی

 

صبح روز شنبه انگیزه شما برای داشتن یک هفته با رژیم غذایی و ورزش و تغییرات فردی زیاد است. تا روز جمعه خیلی احساس خستگی برای ورزش می کنید و می خواهید یک کلوچه شکلاتی برای بعد از ظهر داشته باشید. عادت های قدیمی به سختی می میرند و اعتقادات دیرینه می‌توانند پیشبرد اهداف شما را تحت تاثیر منفی قرار دهند. حدس بزنید چی شده؟ وقت هست و خیلی دیر نیست. امروز برخی از استراتژی ها را اجرا کنید که اطمینان حاصل کنید که می‌توانید تغییر کنید.

«شخصیت، از نظر تئوری و عملی، مربوط به اختلافاتی‌ست که تفاوت ایجاد می کند.»

آیا قبلاً سعی کرده اید چیزهایی را در زندگی خود تغییر دهید و نتیجه ای نداشته است؟ خوب، شاید وقت آن رسیده باشد که این پنج روش را برای ایجاد تغییر مثبت امتحان کنید.

تغییرات شخصی مثبت ایجاد کنید

 

برای ایجاد تغییرات فردی مثبت، باید مصمم، متعهد و شجاع باشید. در این‌جا پنج استراتژی آورده شده است که می‌توانید برای اطمینان از تغییراتی که ایجاد می کنید به نتایج دلخواه خود برسید.

بزرگ  برنامه ریزی کنید

 

 

تغییرات فردی سکوی پرش شما به یک ماجراجویی شگفت انگیز است. بلند پرواز باشید. در نظر بگیرید که می خواهید وقتی 80 ساله هستید و روی ایوان نشسته اید و روی تجربیات خود را تأمل می کنید. می‌توانید در مورد این زندگی فکر کنید؟ افراد شاد و راضی لزوما کسانی نیستند که باهوش ترین یا بهترین تحصیلات را دارند. آن‌ها کسانی هستند که به اندازه کافی شجاع هستند و می توانند به آنچه می خواهند برسند. شما واقعاً چه توانایی دارید؟

این مقاله را هم بخوانید:  تکنیک های افزایش خودآگاهی

سرمایه گذاری روی خود را مهم‌ترین پروژه  قرار دهید

سرمایه گذاری روی خودتان، مهم‌ترین سرمایه گذاری‌ست که تاکنون انجام داده اید. به طور استراتژیک در مورد زندگی که می گذرانید و جایی که می خواهید فکر کنید. مهلت تعیین کنید و با متخصصانی مشورت کنید که از تغییرات و رشد شما پشتیبانی می کنند. یک صفحه بینایی ایجاد کنید، مسدودکننده ها و افکار منفی را شناسایی کنید و پیشرفت خود را بررسی کنید. چگونه می توانید اولویت خود و آینده خود باشید؟

آنچه دیگران آماده انجام آن نیستند را انجام دهید

جهان پر از افرادی است که چیزهایی را شروع می کنند، اما هرگز دنبال نمی کنند. با آمادگی برای سازش و یادگیری، آنچه را که برای ایجاد تغییرات فردی لازم است، انجام دهید. تلاش را ادامه دهید حتی وقتی سخت است و توان ندارید. صبر نکنید و تسلیم نشوید.

قبیله یا از دوستان خود را پیدا کنید

خودتان را با افرادی احاطه کنید که می خواهند شما را به موفقیت برسانند. کسانی که شما را بیشتر به چالش می‌کشند و توانایی واقعی شما را درک می کنند. قبیله شما فراتر از دوستان و خانواده است. دوستان واقعی  افرادی هستند که با آشکار شدن تغییرات شما را به چالش می‌کشند و از شما تجلیل می‌کنند. برای تغییرات فردی کسانی را در دنیای خود شناسایی کنید که به آن‌ها اعتماد دارید و حقیقت را به شما می‌گویند.

بیحوصلگی و کسالت

ناراحت شوید

بله درست است، بزرگترین یادگیری در زمان ناراحتی اتفاق می افتد. برای اینکه بدانید واقعاً در چه کاری توانایی دارید، باید انعطاف پذیری و توانایی های خود را بسنجید. وقتی کسی بی رحمانه نکان منفی شما را نشانتان دهد، آن وقت است که حس تغییر پیدا خواهد شد. عمداً به دنبال تجربیات جدید باشید و با افراد خارج از شبکه خود ملاقات کنید. آخرین باری که احساس ناراحتی کردید کی بود؟

این مقاله را هم بخوانید:  رازهای موفقیت رهبری در سازمان

به صورت فعالانه تغییری را که برای داشتن زندگی نیاز دارید و باعث می شود صبح از تخت بیرون بیایید ایجاد کنید. آماده باشید که برخی از خطرات را بپذیرید، اشتباهاتی را مرتکب شوید و مواردی را درباره خودتان بیاموزید که نمی دانید. در طرف دیگر تغییر، نسخه انعطاف پذیرتری از شماست. نسخه ای از شما که می تواند قدم بردارد، مالکیت خود را بدست آورد.

اگر می خواهید کمتر روان رنجور باشید

 

  • هنگامی که از خواب بیدار می شوید، با صدای بلند با خود بگویید: «امروز تصمیم می گیرم، خوشبخت باشم.»
  • وقتی احساس خستگی شدید کردید، بایستید و چندین نفس عمیق بکشید.
  • قبل از اینکه بخوابید، یک نکته مثبت را که در طول روز برای شما اتفاق افتاده است، بنویسید و اینکه چگونه این احساس را در شما ایجاد کرده است
  • از شخص دیگری تشکر کنید (به عنوان مثال ، به دوست خود بگویید که چرا از او قدردانی می کنید).
  • اگر مذهبی هستید، حداقل پنج دقیقه را به دعا اختصاص دهید. اگر دیندار نیستید، حداقل پنج دقیقه به مراقبه اختصاص دهید.
  • حداقل پنج دقیقه راجع به روز خود به روزانه نگاری اختصاص دهید. درباره آنچه اتفاق افتاده است بنویسید، اما در مورد احساسات خود نیز بنویسید.
  • هنگامی که احساس استرس می کنید، حداقل دو دقیقه وقت بگذارید و در مورد شرایط مشابه گذشته که موفق شده اید تأمل کنید (به عنوان مثال، اگر از سخنرانی عصبی هستید، درباره زمان های گذشته که موفق به سخنرانی شدید، تأمل کنید.)
  • حداقل 30 دقیقه را با تلفن خود عکس‌های شادی ها و موفقیت‌های خود را نگاه کنید. از چیزهایی که باعث خوشحالی شما می شوند عکس بگیرید. به عنوان مثال، گل‌های زیبا، دوستان، یک تختخواب راحت، خودتان
  • وقتی متوجه یک فکر منفی شدید، فکر منفی را تأیید کنید، اما سه فکر مثبت مثبت در مورد همان موضوع داشته باشید. به عنوان مثال: «من متنفرم که در شنبه باران ببارد. اما ما به باران احتیاج داریم.»
  • شخصی را که در گذشته به شما آسیب رسانده است شناسایی کرده و او را ببخشید.
این مقاله را هم بخوانید:  فروش هر چیز به هر شخصی چگونه انجام می شود؟

دیدگاهتان را بنویسید

بستن