زندگی شاد

شاد زیستن و زندگی شادی داشتن

شاد زیستن و احساس خوشبختی یک هدف مشترک میان تمامی انسان هاست که در طول زندگی نیز قابل دستیابی است. ما هر روز برای شاد زندگی کردن تلاش می کنیم اما خوشحال بودن چیزی نیست که شما در زندگی به آن دست یابید و تا آخر عمر آنرا نگه دارید، بلکه خوشحال زندگی کردن به نوع دیدگاه شما بستگی دارد. علاوه بر این، ارتباط شما با دیگران تعیین کننده نوع ذهنیت و تفکرات شماست، از این رو اگر با افراد مثبت در ارتباط باشید ذهن و بدن شما نیز در بهترین حالت خود قرار می گیرد.

شاد زیستن و زندگی شاد من بر اساس ذهنیت من شکل می گیرد، بنابراین چه کارهایی می تواند ذهنیت من را از مثبت به منفی تغییر دهد؟ در ادامه چندین راهکار برای پرورش ذهنیت مثبت را به شما معرفی می کنیم.

ذهنیت مثبت

شاد زیستن و زندگی شاد من بر اساس ذهنیت من شکل می گیرد

قدردان نکات مثبت زندگی خود باشید

سپاسگزاری یکی از کارهایی است که می تواند زندگی شما را تغییر دهد. زمانی که یک اتفاق در زندگی شما رخ می دهد، تمرکز شما بر آن اتفاق باعث پررنگ تر شدن آن می شود به همین دلیل تمرکز بر اتفاقات مثبت می تواند حال شما را خوب کند و بالعکس تمرکز بر اتفاق و رویدادهای منفی باعث می شود احساس افسردگی کنید.

برای شاد زیستن افکار مثبت را جایگزین افکار منفی کنید

افکار منفی احساس افسردگی و بدبختی را در شما پدید می آورند در حالی که می توانید آنها را به چالش کشیده و افکار مثبت را جایگزین آنها کنید. با این کار ذهنیت شما روز به روز تغییر خواهید کرد.

این مقاله را هم بخوانید:  داشتن یک زندگی شاد با فاصله گرفتن از شبکه های اجتماعی

برای شاد زیستن خودتان را دوست داشته باشید

ویژگی های بارز و مثبت خود را پیدا کنید و با تمرکز بر آنها، باعث تقویت آنها شوید. قدردان دستاوردهای خودتان باشید چون هیچ فردی به اندازه خودتان نمی تواند در حال شما تاثیرگذار باشد و باعث پرورش ذهنیت مثبت شود.

دست از مقایسه خودتان با دیگران بردارید

خودتان را با فردی که در گذشته بودید مقایسه کنید و بر این اساس سعی کنید هر روز به نسخه بهتری از خودتان تبدیل شوید.

هر فردی در زندگی خود با توجه به شرایط، خانواده و اطرافیان خود در هر زمینه ای پیش می رود بنابراین شرایط تمامی افراد با یکدیگر یکسان نیست، از این رو شما نمی توانید مقایسه درستی در این زمینه داشته باشید. در عوض خودتان را با فردی که در گذشته بودید مقایسه کنید و بر این اساس سعی کنید هر روز به نسخه بهتری از خودتان تبدیل شوید.

در رویارویی با چالش ها، نکات مثبت را در نظر بگیرید

سختی ها، مشکلات و چالش ها بخشی از زندگی هر شخصی است که نمی توان منکر آن شد. در هنگام رویارویی با یک چالش بهترین راه حل این است که دیدگاهتان را به روی چیزهای مثبت باز کنید. این کار احساس بهتری به شما منتقل می کند و باعث رشد تجربیات می شود.

برای شاد زیستن از خودآگاهی برای تمرکز بر زمان حال استفاده کنید

 فکر کردن به اتفاقات گذشته شرایط را تغییر نمی دهد، از طرفی دیگر نگرانی بابت آینده نیز می تواند تا حد زیادی بر روحیه شما تاثیر منفی بگذارد.

فکر کردن به اتفاقات گذشته شرایط را تغییر نمی دهد، از طرفی دیگر نگرانی بابت آینده نیز می تواند تا حد زیادی بر روحیه شما تاثیر منفی بگذارد. خودآگاهی و تمرکز ذهنی به شما کمک می کند تا بدون نگرانی گذشته و آینده، فقط بر زمان حال متمرکز شوید.

تمارین خودآگاهی عبارتند از:

این مقاله را هم بخوانید:  احساس تنهایی را چگونه کنار بگذاریم؟

روزانه 10 دقیقه را به مدیتیشن اختصاص دهید.

همزمان چند کار را با همدیگر انجام ندهید.

بر احساساتتان مثبت خود متمرکز شوید و از احساس منفی دور شوید.

 

زندگی شاد من بر اساس ذهنیت من شکل می گیرد، بنابراین چه کارهایی می تواند ذهنیت من را از مثبت به منفی تغییر دهد؟  شاد زیستن و احساس خوشبختی یک هدف مشترک میان تمامی انسان هاست که در طول زندگی نیز قابل دستیابی است. ما هر روز برای شاد زندگی کردن تلاش می کنیم اما خوشحال بودن چیزی نیست که شما در زندگی به آن دست یابید و تا آخر عمر آنرا نگه دارید، بلکه خوشحال زندگی کردن به نوع دیدگاه شما بستگی دارد. علاوه بر این، ارتباط شما با دیگران تعیین کننده نوع ذهنیت و تفکرات شماست، از این رو اگر با افراد مثبت در ارتباط باشید ذهن و بدن شما نیز در بهترین حالت خود قرار می گیرد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن