زندگی شاد

زندگی شادتر داشته باشی

این شما هستید که دلایل خوشحالی و خوشبختی خود را تعریف می کند، بنابراین با خود بیاندیشید که برای خوشبخت زندگی کردن به چه عواملی نیاز دارید؟ اگر با مادیات و تجملات، احساس می کنید که زندگی شادتر خواهید داشت، این نکته را در نظر بگیرید که داشتن زندگی تجملی با مسئولیت ها و استرس های فراوانی همراه است بنابراین می تواند عامل خوشبختی شما باشد؟

یک زندگی ساده و شاد می تواند شما را به خوشبختی برساند، در ادامه چندین راه برای رسیدن به آن خدمتتان معرفی می کنیم.

 برای زندگی شادتر برنامه روزانه خود را محدود کنید

زندگی شادتر

بسیاری از کارهای روزانه ای که انجام می دهید، غیر ضروری هستند. برای رسیدن به احساس خوشبختی، باید حدالامکان ساده زندگی کنید.

انرژی شما در طول روز محدود است و اگر بیش از توانایی هایتان از خودتان توقع داشته باشید، قطعا این موضوع باعث ایجاد نگرانی و استرس می شود.

هر شب برای روز بعد خود برنامه ریزی کرده و وسایل روز بعد خود را آماده کنید

هر چند که هر روز صبح حاضر کردن وسایلتان بیشتر از 10 دقیقه زمان نمی برد اما هر شب زمانی را به برنامه ریزی کارهای روز بعد خود یا آماده سازی وسایلتان اختصاص دهید.

در صورت تمایل نیز می توایند هر شب قبل از خواب مدتی را با خواندن کتاب یا مدیتیشن سپری کنید.

برای قدم های بعدی خود برنامه ریزی کنید

زندگی شادتر

 

هر روز صبح که از خواب بیدار می شوید، به کارهای همان روز خود فکر کنید. هر اقدام شما، قطعا بر اقدامات قبلی و بعدی تان تاثیر خواهد گذاشت ب

این مقاله را هم بخوانید:  اعتماد به نفس یکی از عوامل رسیدن به موفقیت است

ه همین دلیل برنامه ریزی برای اموری که باید انجام شوند، به شما آرامش می دهد. اگر هر روزتان را هدفمند شروع کنید، قطعا به اهدافتان نزدیک تر خواهید شد و زندگی شادتر خواهد داشت.

فقط در صورت نیاز، نگران مسائل زندگی شوید

نسبت به افکاری که در ذهنتان وجود دارند، آگاه باشید. اگر اجازه دهید که افکار منفی بیش از حد در ذهنتان باقی بمانند، قطعا باعث ایجاد نگرانی بی مورد می شوند.

نیازی نیست برای هر مسئله ای ذهنتان را درگیر کرده و نگران باشید، بسیاری از مشکلاتی که بابت آنها نگران می شوید، ارزش نگرانی نداشته و خود به خود حل می شوند.

برای زندگی شادتر همزمان چند کار را انجام ندهید

زندگی شادتر

انجام چندین کار به طور همزمان، باعث پرت شدن حواستان می شود. اگر زمان خود را به انجام فقط یک کار اختصاص دهید، میزان عملکرد و تمرکزتان افزایش می یابد.

برای یادگیری از کتاب های صوتی استفاده کنید

شاید زمان کافی برای مطالعه همه کتاب هایتان نداشته باشید اما با استفاده از کتاب های صوتی و پادکست های آموزشی به راحتی می توانید به یادگیری بپردازید.

برای زندگی شادتر زمانتان را بیش از حد به رسانه ها اختصاص ندهید

زندگی شادتر

شبکه های مجازی، تلوزیون و رادیو همه از جمله رسانه هایی هستند که با اخبار ناگوار و محتوای بیهوده، زمان و انرژی شما را به خود اختصاص می دهند.

سعی کنید فقط در صورت نیاز ایمیل های مهمتان را چک کرده و زمانتان را به انجام کارهای مهم تر اختصاص دهید.

یکی از خواسته های ما در زندگی، داشتن زندگی شادتر  و احساس خوشبختی است.

این مقاله را هم بخوانید:  خودتان را همانطور که هستید دوست داشته باشید

در واقع این خود شما هستید که تعیین می کنید چه عواملی باعث خوشحالی شما می شوند. شاید ابتدا با خود  فکر کنید که برای خوشبخت زندگی کردن، یک زندگی تجملاتی می خواهید اما در نظر داشته باشید که داشتن یک زندگی تجملاتی، به همان اندازه از مسئولیت و نگرانی برخوردار است.

برای ایجاد  زندگی شادتر ، اولین کاری که باید انجام دهید ساده سازی برنامه زندگیتان است.

برنامه روزانه خود را بیش از حد پیچیده نکنید چون این کار باعث ایجاد نگرانی و استرس می شود.

بابت هر موضوعی نگران نشوید، بسیاری از مشکلاتی که در زندگی بابت آنها نگران هستید، خود به خود حل می شوند و نیازی به نگرانی شما نیست.

در طول روز همزمان چند کار را با هم انجام ندهید. انجام دادن چند کار به صورت همزمان باعث کاهش انرژی و همچنین عملکرد شما می شود

بنابراین برای افزایش تمرکز، ئقتتان را به انجام یک کار اختصاص دهید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن