اعتماد به نفسزندگی شاد

زندگی بهترو داشتن عادات مثبت

زندگی همه انسان‌ها دارای لحظات سخت و همچنین شادی ست بنابراین نمی توان گفت که راه قطعی برای داشتن یک زندگی شاد و بدون دغدغه وجود دارد اما روش هایی هستند انسان می تواند به کمک آنها با استرس و نگرانی مقابله کرده و زندگی شادتری داشته باشد.

برخی از انسان ها بر این باورند که برای مقابله با استرس باید آنقدر با احتیاط زندگی کنید که در این صورت طعم زندگی را نخواهید چشید. شما می توانید با ایجاد برخی از عادات در روزمره خود از میزان استرستان کاسته و برای داشتن زندگی شادتر تلاش کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا به برخی از این عادات ساده که شادی را به زندگی شما می آورند را خدمتتان معرفی کنیم.

 زندگی را همانطور که هست بپذیرید

زندگی را همانطور که هست بپذیرید

نگرانی و استرس یک بخش طبیعی از زندگی است که هیچ راهی برای فرار از آن وجود ندارد بنابراین افراد موفق راه مقابله و یا کاهش آن را پیدا می کنند تا بار زندگی خود را آسان تر ساخته و لحظات شادی را تجربه کنند.

وقت و زمان خود را به بحث های بیهوده اختصاص ندهید

همه ما روزانه با افرادی ملاقات می کنیم که در مورد بسیاری از مسائل مانند تغییرات آب و هوا، سیاست، جغرافیا و … با ما هم عقیده نیستند. شاید شما هم با خود به این فکر کنید که می توانید با توجه به ذکر حقایق قابل اثبات، اعتقادات فردی دیگر را تغییر داده و نظر خود را اثبات کنید در صورتی که بحث با افراد نادان هیچ نتیجه‌ای جز اتلاف وقت برای شما نخواهد داشت.

این مقاله را هم بخوانید:  بخشش کلید داشتن زندگی شاد

نگرش منتقدانه خود را کنار بگذارید

 

زندگی همیشه باب میل و خواسته های شما نیست اما شما نمی توانید با داشتن نگرش منتقدانه و بروز احساسات منفی آن را برای خود هموارتر سازید بنابراین به جای اینکه خودتان را بابت هر موضوع و مسئله ای ناراحت کرده و عصبانیتتان را بروز دهید، سعی کنید احساسات منفی خود را سرکوب کرده و با آنها مقابله کنید.

برای آگاهی ذهن خود تمرین کنید

نیازی نیست حتماً برای افزایش آگاهی ذهن خود روزانه مدت زمانی را به مدیتیشن و مراقبه بپردازید اما می توانید به عنوان تمرین شخصی زمان بیشتری را در طبیعت گذرانده و یا اعمالی را انجام دهید که باعث آرامش و آگاهی ذهن شما می شوند.

زمانتان را به بودن با افرادی اختصاص دهید که به آنها علاقه دارید

شاید اکثر اوقات ترجیح می دهید که زمانتان را به تنهایی بگذرانید اما برای داشتن یک زندگی شادتر باید بدانید که گذراندن زمان با افرادی که به آنها علاقه دارید و برای شما مهم هستند مانند افراد خانواده، همسر و یا فرزندانتان می تواند زمان شادتری را رقم بزند.

بر روی اهداف بلندمدت خود متمرکز شوید

رسیدن به اهداف شخصی خواسته قلبی هر فرد در زندگی است. در واقع زمانی که شما به اهداف شخصی خود مخصوصاً اهداف بلند مدت آن دست پیدا می کنید، نوعی اعتماد به نفس و احساس شادی در شما بیدار می شود. در نتیجه اگر می خواهید زندگی شادتر و بدون استرسی را تجربه کنید، بر روی اهداف بلندمدت خود متمرکز شده و برای دستیابی به آنها تلاش کنید.

این مقاله را هم بخوانید:  افسردگی را جدی بگیریم

داشتن زندگی شاد و بدون استرس خواسته قلبی هر فرد است اما افراد موفق می دانند که استرس بخشی از زندگی است و نمی توان به طور قطعی با آن مقابله کرد اما راه هایی وجود دارد که می توان به کمک آنها از شدت استرس کاست. شما می توانید با ایجاد برخی از عادات در روزمره خود از میزان استرستان کاسته و برای داشتن زندگی شادتر تلاش کنید. زندگی همیشه باب میل و خواسته های شما نیست اما شما نمی توانید با داشتن نگرش منتقدانه و بروز احساسات منفی آن را برای خود هموارتر سازید بنابراین به جای اینکه خودتان را بابت هر موضوع و مسئله ای ناراحت کرده و عصبانیتتان را بروز دهید، سعی کنید احساسات منفی خود را سرکوب کرده و با آنها مقابله کنید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن