زندگی شادموفقيت در كار

7 قانون طلایی رسیدن به موفقیت

رسیدن به موفقیت

موفقیت چیست؟ آیا شما فرد موفقی هستید؟ رسیدن به موفقیت  به چه عواملی بستگی دارد و چگونه می توان رسیدن به آنرا تسریع کرد؟

در واقع موفقیت برای هر فرد معنای متفاوتی دارد و یکسان نیست، با این حال برای اکثر مردم موفقیت یعنی رسیدن به استقلال مالی و ثروت. به عنوان یک کارآفرین موفقیت برای من به این معناست که بتوانم انتخاب کنم در کجا و با چه کسی مشغول به کار شوم چون این موضوع اهمیت زیادی برای من دارد اما برای دیگران شاید موفقیت به معنای داشتن یک شغل لذت بخش، درآمد عالی و همچنین امنیت باشد.

اگر دستیابی به موفقیت برایتان امری غیرممکن یا دشوار به نظر می رسد، در این مقاله چندین قانون طلایی برای رسیدن به موفقیت و زندگی ایده آل را به شما ارائه می کنیم.

ذهنیت خود را تغییر دهید

ذهنیت خود را تغییر دهید

 

اغلب اوقات این مهارت های شما نیست که شما را از رسیدن به موفقیت باز می دارد بلکه ذهنیت منفی و مخرب شما باعث می شود تا مسیر موفقیت را برای خودتان ناهموار سازید. باورهای شما ذهنیتتان را شکل می دهند و این ذهنیت باعث شکل‌گیری رفتار شما خواهد شد. برای داشتن یک کسب و کار موفق ابتدا باید خودتان را باور داشته باشید، تا زمانی که به موفقیت خودتان ایمان نداشته باشید، به آن دست نخواهید یافت.

ازدیگران کمک بگیرید

ازدیگران کمک بگیرید

مسیر موفقیت به این معنا نیست که مجبورید آن‌را تنهایی طی کنید بلکه می توانید در زمینه های موردنیاز از دیگران کمک بگیرید. متاسفانه در دوران تحصیل به ما این گونه آموخته اند که باید به تنهایی به موفقیت دست یابیم و زمانی که این اصل را باور کردیم، کمک خواستن از دیگران را الزامی نمی دانیم.

این مقاله را هم بخوانید:  12 نکته مراقبه برای مبتدیان، که می‌تواند به شما کمک کند 

برای موفقیت کسب و کار باید بتوانید به همکاران یا مربی (کوچ) خود اعتماد کنید تا به شما در رسیدن به اهدافتان کمک کنند. تحقیقات انجام شده در این زمینه نشان می دهند افرادی که به اصطلاح کوچ یا مربی دارند، 76 درصد بیشتر از بقیه افراد در زمینه کاری خود پیشرفت می کنند.

مربیان در واقع راه و مسیر موفقیت را به شما نشان می دهند اما نکته قابل توجه این‌جاست که باید فردی را پیدا کنید که بتواند شخصیت شما را نیز رشد داده و طرز تفکر شما را به چالش بکشد. علاوه بر این، یک مربی برای موفقیت شما اهداف کوچک و بزرگ تعیین می کند و همچنین برای موفقیت هایتان، شما را تشویق می کند.

شکست را بپذیرید

شکست را بپذیرید

حقیقت این است که هر فردی در راه رسیدن به موفقیت شاید بارها و بارها شکست بخورد و این امری طبیعی است، بنابراین نمی توان از آزمون و خطا و همچنین شکست خوردن فرار کرد. به عبارت دیگر شکست به معنای ضعف در توانایی های شما نیست بلکه به تجربیات شما می افزاید. این بدیهی است که شکست خوردن برای هیچ فردی خوشایند نیست اما در غیر این صورت چگونه باید متوجه اشتباهاتمان شویم و راه های رسیدن به موفقیت را تحلیل کنیم؟

یکی از مهم ترین ویژگی های افراد موفق ریسک پذیری است، همین عامل باعث می شود تا راه حل های مختلفی را تجربه کرده و از آنها نکته های جدیدی بیاموزند. زمانی که با شکست مواجه می شوید، به جای غصه خوردن و ناامید شدن، عواملی که باعث شکستتان شدند را شناسایی و آنها را رفع نمایید.

این مقاله را هم بخوانید:  جذب ثروت بوسیله فنگ شویی

موفقیت برای هر فرد معنای متفاوتی دارد و یکسان نیست، با این حال برای اکثر مردم موفقیت یعنی رسیدن به استقلال مالی و ثروت. به عنوان یک کارآفرین موفقیت برای من به این معناست که بتوانم انتخاب کنم در کجا و با چه کسی مشغول به کار شوم چون این موضوع اهمیت زیادی برای من دارد اما برای دیگران شاید موفقیت به معنای داشتن یک شغل لذت بخش، درآمد عالی و همچنین امنیت باشد. اغلب اوقات این مهارت های شما نیست که شما را از رسیدن به موفقیت باز می دارد بلکه ذهنیت منفی و مخرب شما باعث می شود تا مسیر موفقیت را برای خودتان ناهموار سازید. باورهای شما ذهنیتتان را شکل می دهند و این ذهنیت باعث شکل گیری رفتار شما خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن