زندگی شاد

داشتن یک زندگی شاد با فاصله گرفتن از شبکه های اجتماعی

زندگی شاد

 

داشتن یک زندگی شاد و ایده آل، خواسته همه ماست و هر کدام از ما به نحوی برای رسیدن به آن تلاش می کنیم. حتما تا به حال متوجه این موضوع شده اید که شبکه های اجتماعی و چک کردن اکانت های مختلف به بخشی از روزمره ما تبدیل شده اند و به نسبت زمان ما را به خود اختصاص می دهند. اکثر افراد بر حسب عادت هر روز صبح به محض بیدار شدن اکانت اینستاگرام و تلگرام خود را چک کرده و منتظر خبرها و عکس های جدید از سمت دیگرانند.

با توجه به آمار اخیر، افرادی که استفاده کمتری از شبکه های اجتماعی و فضای مجازی می کنند، زندگی شاد تر و متمرکزتری دارند، به عبارت دیگر این افراد بر اهداف، کار و زندگی خود تمرکز می کنند و زمان با ارزش خود را به چک کردن شبکه اجتماعی اختصاص نمی دهند. برخی از مسائل و موضوعات به قدری منفی و پریشان کننده هستند که به سرعت بر ذهنیت و شخصیت شما تاثیر می گذارند.

چگونه استفاده از شبکه های اجتماعی را کنار بگذاریم؟

بهترین راه برای مقابله با این موضوع، حذف تمامی برنامه های مربوط به شبکه های اجتماعی از گوشی و کامپیوتر شخصی تان است،

 

حتی اگر به این کار اعتیاد نداشته باشید، باز هم تمایلی ندارید که استفاده خود را به کلی قطع کرده و یا آن را کنار بگذارید چون احساس می کنید ارتباطاتتان را دیگران کاهش می یابد و از دنیا عقب می مانید در صورتی که به این شکل نیست.

بهترین راه برای مقابله با این موضوع و داشتن یک زندگی شاد ، حذف تمامی برنامه های مربوط به شبکه های اجتماعی از گوشی و کامپیوتر شخصی تان است، به گونه ای که نتوانید با یک کلیک ساده و راحت مجدد به آن دسترسی داشته باشید. شاید در ابتدای راه با خود فکر کنید که کار سختی ست اما پس از مدتی متوجه می شوید که تمرکزتان بر زندگی شخصی و همچنین کاری افزایش یافته و برنامه ریزی دقیق تری برای رسیدن به موفقیتتان دارید.

این مقاله را هم بخوانید:  استرس و تاثیر آن بر انسان و راه‌های کنترل آن

به طور کلی اگر برای کنار گذاشتن حضور در شبکه های اجتماعی به مشکل بر خورده اید، می توانید راه حل های دیگری را در این زمینه امتحان کنید، به عنوان مثال یک تفریح جدید برای خودتان در نظر بگیرید، مدیتیشن تمرین کنید یا با دوستانتان وقت بیشتری بگذرانید. توجه داشته باشید که این راه ها نباید به گونه ای باشد که باعث کاهش تمرکز شما شود.

زندگی شاد بدون شبکه های اجتماعی چگونه خواهد بود؟

بهتری است برای استفاده خود محدودیت هایی تعیین کنید که بتوانید به صورت مفید از زمانتان بهره ببرید.

اگر فکر می کنید که برای انجام امور ضروری مانند ارتباط با همکاران، دنبال کردن کانال های خبری یا هر چیز دیگری بدون شبکه های اجتماعی نمی توانید زندگی کنید، بهتری ست برای استفاده خود محدودیت هایی تعیین کنید که بتوانید به صورت مفید از زمانتان بهره ببرید.

به عنوان مثال می توانید استفاده از اینستاگرام را به روزانه 30 دقیقه کاهش دهید، تلگرام و ایمیلتان را هر 4 الی 5 ساعت چک کنید و بدون دلیل وارد آن نشوید، در این صورت زمان کمتری هدر خواهد رفت.

حقیقت این است که شما می توانید بدون شبکه های اجتماعی به زندگیتان ادامه دهید و بسیار شادتر از اکنونتان باشید، کافی ست آن را باور داشته باشید و از زمانتان بیشترین استفاده را ببرید. اگر اهمیت مدیریت زمان و تاثیر آن را در زندگیتان درک کنید، نیازی نیست برای خودتان محدودیت ایجاد کنید و زمان با ارزشتان را بابت آن هدر دهید.

داشتن یک زندگی شاد و ایده آل، خواسته همه ماست و هر کدام از ما به نحوی برای رسیدن به آن تلاش می کنیم. حتما تا به حال متوجه این موضوع شده اید که شبکه های اجتماعی و چک کردن اکانت های مختلف به بخشی از روزمره ما تبدیل شده اند و به نسبت زمان ما را به خود اختصاص می دهند. اکثر افراد بر حسب عادت هر روز صبح به محض بیدار شدن اکانت اینستاگرام و تلگرام خود را چک کرده و منتظر خبرها و عکس های جدید از سمت دیگرانند. حقیقت این است که شما می توانید بدون شبکه های اجتماعی به زندگیتان ادامه دهید و بسیار شادتر از اکنونتان باشید، کافی است آنرا باور داشته باشید و از زمانتان بیشترین استفاده را ببرید.

این مقاله را هم بخوانید:  12 نکته مراقبه برای مبتدیان، که می‌تواند به شما کمک کند 

دیدگاهتان را بنویسید

بستن