زندگی شاد

برای داشتن زندگی شاد انگیزه تان را دنبال کنید

زندگی شاد

 

محل کار شما، خانه دومتان است. شما اکثر زمان خود را در محل کارتان هستید بنابراین انتخاب شغل یکی از مهم ترین انتخاب هایی است که هر فرد در طول زندگی خود با آن روبرو می شود. اگر در انتخاب شغل، علاقه و انگیزه تان را دنبال نکنید یا به عبارت دیگر به کاری مشغول شوید که هیچ علاقه ای به آن ندارید، تلاش شما برای داشتن یک زندگی شاد بی‌فایده است.

از خودتان بپرسید هر روز صبح با انگیزه به محل کار می روید یا از روی اجبار این کار را انجام می دهید؟ اگر شغلتان کسل کننده و تکراری است، باید به فکر یک موقعیت شغلی جدید باشید. ماندن در شغل فعلیتان، شاید تا حدودی از لحاظ مالی شما را تامین کند اما اگر انگیزه اصلیتان را دنبال نکنید، هیچ گاه توانایی و استعدادهایتان را کشف نخواهید کرد.

تصور کنید صبح زود با انرژی از خواب بیدار می شوید و با انگیزه به سمت محل کارتان حرکت می‌کنید، سپس به خاطر علاقه ای که به شغلتان دارید بیشتر از افراد عادی به کارتان مشغولید و این موضوع باعث اذیت شما نمی شود. به عبارت دیگر انتخاب شغل شما نباید برحسب نیاز مالی صورت گیرد، بلکه باید برای انتخاب آن انگیزه و علاقه خود را در نظر بگیرید، در غیر این صورت انجام کار برایتان سخت و طاقت فرسا بنظر می‌رسد.

علاقه شما چیست و نسبت به انجام چه کاری انگیزه دارید؟

 

برای پیدا کردن زندگی شاد می‌توانید به شغلی فکر کنید که در دوران کودکی خودتان را در حال انجام آن تصور می کردید. تفاوتی ندارد که این شغل از توانایی‌های فردی اکنون شما فراتر باشد یا خیر، در هر صورت در مرحله اول باید انگیزه و علاقه خود را در نظر بگیرید.

این مقاله را هم بخوانید:  احساسات منفی را چه عواملی پدید می آورند؟

زمانتان را به مطالعه چه مطالبی اختصاص می دهید؟

 

اگر زمانتان را به مطالعه مطلب خاصی اختصاص دهید، این بدان معناست که شما نسبت به انجام آن علاقمندید بنابراین می‌توانید با انجام تحقیق و همچنین مطالعه بیشتر در این زمینه علاقه تان را دنبال کنید.

برای داشتن زندگی شاد ایده های جدید را بررسی کنید

برای داشتن زندگی شاد ایده های جدید را بررسی کنید

اگر حرف‌های شغل خاصی به ذهنتان خطور نمی کند، یک برگه بردارید و تمام ایده های خود را با ذکر جزئیات کامل بنویسید. این کار به شما کمک می کند تا از تمام چیزهایی که انگیزه بخش شما هستند ایده گرفته و تمام آنها را به دقت بررسی کنید.

از دیگران برای رسیدن به زندگی شاد نظر سنجی کنید

ایده های دیگران را درباره شغل های مورد علاقه شان بپرسید، این کار به شما کمک می کند تا با سلایق دیگران آشنا شده و در عین حال به سلیقه اصلی خود پی ببرید.

درباره ایده های خود به دقت تحقیق کنید

 

درباره ایده های خود به دقت تحقیق کنید

برای یک زندگی شاد شغل مورد علاقه شما باید از هر نظر قابل قبول و همچنین قانع کننده باشد، به همین دلیل گزینه های مورد نظرتان را به دقت بررسی کرده و درباره‌شان تحقیق کنید. به عنوان مثال می توانید از افرادی که در این زمینه تخصص دارند را پیدا کرده و درباره تجربه کاری شان از آن‌ها سوال کنید.

مهارت هایتان را بسنجید

ابتدا باید در نظر بگیرید که شغل مورد علاقه شما به چه مهارت هایی نیاز دارد، سپس سطح مهارت خودتان را در این زمینه بسنجید. این کار به شما کمک می کند تا در صورت لزوم آموزش های مورد نیاز را دیده و سپس مشغول به کار شوید. نکته مهم و قابل توجه این است که در صورتی که آمادگی لازم را برای انجام این کار نداشتید، دست از تلاش کردن برای ارتقای مهارت های خود بر ندارید. به یاد داشته باشید که پیدا کردن شغل مورد علاقه تان یکی از راه‌های رسیدن به زندگی شاد و همچنین احساس خوشبختی در زندگی است.

این مقاله را هم بخوانید:  داشتن یک زندگی شاد با فاصله گرفتن از شبکه های اجتماعی

شما اکثر زمان خود را در محل کارتان هستید بنابراین انتخاب شغل یکی از مهم ترین انتخاب هایی است که هر فرد در طول زندگی خود با آن روبرو می شود. اگر در انتخاب شغل، علاقه و انگیزه تان را دنبال نکنید یا به عبارت دیگر به کاری مشغول شوید که هیچ علاقه ای به آن ندارید، تلاش شما برای داشتن یک زندگی شاد بی فایده است.

اگر زمانتان را به مطالعه مطلب خاصی اختصاص دهید، این بدان معناست که شما نسبت به انجام آن علاقمندید بنابراین می توانید با انجام تحقیق و همچنین مطالعه بیشتر در این زمینه علاقه تان را دنبال کنید. شغل مورد علاقه شما باید از هر نظر قابل قبول و همچنین قانع کننده باشد، به همین دلیل گزینه های مورد نظرتان را به دقت بررسی کرده و درباره شان تحقیق کنید. به عنوان مثال می‌توانید از افرادی که در این زمینه تخصص دارند را پیدا کرده و درباره تجربه کاری شان از آن‌ها سوال کنید.

پذیرش زندگی همانطور که هست

دکتر الکس لیکرمن در کتاب ذهن شکست ناپذیر می گوید: «قبول اینکه گاهی ضعیف هستیم، به طور متناقض ممکن است کلید قدرتمند شدن ما باشد.» این یک امر خاص است در حالی که ما نمی توانیم شرایط زندگی را کنترل کنیم، اما می‌توانیم نحوه پاسخگویی به آنچه برای ما اتفاق می افتد را کنترل کنیم. این معیار سنجش تعهد ما برای پذیرش زندگی همانطور که هست و رها کردن آنچه نمی توانیم کنترل کنیم است.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن