زندگی شاد

بخشش کلید داشتن زندگی شاد

بخشش

کلید شادی تمرین بخشش است. همه ما اکثر مواقع بابت موضوعی ناراحت هستیم که در گذشته اتفاق افتاده یا فردی که در زمان های خیلی دور ما را بابت کار یا موضوعی ناراحت کرده است. یادآوری اتفاقات ناگوار فقط باعث رنجش شما و یا زنده شدن خاطره ای می‌شود که برایتان خوشایند نیست اما در عوض تمرین بخشش به شما کمک می کند افرادی که باعث بروز اتفاقات ناگوار در زندگی تان بودند را ببخشید و از این مرحله زندگی گذر کنید.

در ادامه با ما همراه باشید تا روش هایی برای بخشش این افراد و تجربه زندگی شاد را به شما ارائه کنیم.

بخشش پدر و مادر و افراد خانواده

بخشش  پدر و مادر و افراد خانواده

مهم ترین افرادی که در زندگی هر شخص تاثیر گذارند، پدر و مادر  هستند. بسیاری از مردم از نظر عاطفی در یک اتفاق یا خاطره قفل شده اند و هنوز به خاطر آسیب هایی که در زمان کودکی، والدین یا افراد نزدیک خانواده به آنها رسانده اند عصبانی هستند و در نتیجه در ذهنشان خود را قربانی می بینند و هنوز ناراحتند.

دوران کودکی همه ما دارای لحظات خوب و بدی بوده که عمدتاً لحظات شاد آن از خاطره های بد بیشتر هستند، بنابراین یک خاطره تلخ دلیل بر آن نیست که شما خودتان را از داشتن یک زندگی شاد محروم کنید. ساده ترین راه برای رفع این مشکل بخشش خانواده و همچنین پدر و مادرتان بابت رفتارها یا اتفاقاتی است که در دوران کودکی به شما آسیب رسانده‌اند.

 بخشش روابط گذشته

بخشش روابط گذشته

 

 

دوستان قدیمی، همسر قبلی و یا افرادی که در گذشته در زندگی تان حضور داشتند و بابت هر موضوعی به شما آسیب رسانده اند، می توانند باعث رنجش خاطر شما شوند. یادآوری یک خاطره داشتن زندگی شاد را از شما دریغ می کند. زمانی که یک رابطه عاطفی شکست می‌خورد، ذهن انسان به صورت ناخودآگاه در احساسات منفی غرق می شود و احساس گناه می کند، در صورتی که شما به عنوان یک فرد بالغ باید رابطه خود را از جنبه های مثبت و همچنین منفی مورد ارزیابی قرار دهید.

این مقاله را هم بخوانید:  چگونه هدف گذاری کنیم؟

داشتن ذهنیت قربانی باعث می شود که شما احساس کنید کل زندگی عاطفی خود را در یک حفره سیاه قرار گرفته اید و نتوانید احساساتتان را کنترل کنید. اگر به خاطر یک رابطه یا یک اتفاق که در گذشته برایتان رخ داده و شما فرد مذکور را هنوز نبخشیده اید ناراحت و رنجیده هستید، احساسات پیچیده ای مانند عصبانیت، بی ارزشی، بی لیاقتی و حقارت باعث می شوند که شما از زندگیتان لذت نبرید؛ در صورتیکه با تمرین بخشش در روابط گذشته شما نه تنها به فرد مورد نظر لطف می کنید بلکه خودتان را شایسته داشتن یک زندگی شاد می دانید.

بخشش به معنای پیروزی است. بله شما، غمگین و عصبانی هستید ولی با بخشش پیروز خواهید بود! با اجازه دادن و رها کردن شخصی که مرتکب اشتباه  شده است، افکار و احساسات خود را رها کرده و سالم نگه می دارید، به آن ها اجازه می دهید که خوشبختی را تجرله کنند. همچنین با بخشش آن ها، سعادت خود را به دست می آورید و برنده نهایی هستید.

بهترین راه 

بنابراین بهترین راه برای عبور از این مرحله این است که با یک تلفن ساده به فرد مورد نظر به او بگویید که بابت اتفاقات گذشته دیگر ناراحت نیستید و زندگی شادی را برای آرزو می کنید. پس از پایان این موضوع متوجه خواهید شد که بار سنگینی از روی دوشتان برداشته شده است.

در مرحله آخر اگر در گذشته خودتان مرتکب خطایی شده اید، مهم ترین فرد زندگی یعنی خودتان را باید ببخشید و برای رقم زدن اتفاقات خوب تلاش کنید. زندگی شاد نیازمند داشتن ذهنیت مثبت و سازنده است اما گاهی اوقات انسان به خاطر اتفاقت گذشته یا خاطرات ناگوار خود را از داشتن زندگی شاد و احساس خوشبختی محروم می سازد.

این مقاله را هم بخوانید:  12 نکته مراقبه برای مبتدیان، که می‌تواند به شما کمک کند 

اگر شما هم مانند بسیاری از افراد به خاطر یک خاطره که در گذشته رخ داده و یا روابط قبل خود ناراحت و رنجیده هستید، باید به شما بگوییم که غصه خوردن برای هیچ یک از این اتفاقات باعث تغییر آن ها نمی شود. اگر زندگیتان برایتان ارزش دارد و انسان هدفمندی هستید، ما به شما کمک می کنیم تا با ند روش ساده، افرادی که مسبب اتفاقات بد و ناخوشایند در زندگیتان بوده اند را بخشیده و مسیر موفقیتتان را هموار سازید.

در مرحله اول باید پدر و مادرتان را بابت هر اتفاق ناگواری که در دوران کودکیتان رخ داده است ببخشید، پس از آن ها دوستان قبلی، همسر قبلی و یا همکاری که دو سال پیش با او در یک شرکت کار می کردید را بابت اشتباهاتشان ببخشید. در نهایت مهم ترید فرد زندگیتان، یعنی خودتان را برای اشتباهاتی که مرتکب شده اید بخشیده و زندگی شاد جدیدی را شروع کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن