زندگی شاد

تحقیقات دانشگاه هاروارد نشان می دهد که افراد شاد موفق ترند

افراد شاد

آیا افراد شاد موفق ترند ؟ هنگامی که یک تغییر بزرگ در  شرکت خود ایجاد می کنید، احتمال این که کارمندان احساس اضطراب و فشار داشته باشند زیاد است. اما اگر در همان حین برای شادی و خوشحالی آن ها ها گام هایی بردارید، باعث رضایت بیشتر کارکنان و در نتیجه مشتریان می شوید و سود شما افزایش می یابد.

یک محقق سابق دانشگاه هاروارد دریافت که خوشحال نگه داشتن مردم برای تجارت مفید است. همانطور که شاون آچور در مقاله 2012 بررسی تجارت هاروارد نوشت: «هوش مثبت، به جای تهدید کردن، مردم را راضی نگه می دارد و در شرایط استرس زا نتایج بهتری در تجارت ایجاد می کند.»

موفقیت در واقع نوعی احساس درونی است زمانی که شما از عملکرد خودتان رضایت داشته باشید، موفقیت را احساس خواهید کرد اما چرا افراد شاد موفق ترند؟ روابط دوستانه، برقراری ارتباط با همکاران، خلاقیت، مهارت های زندگی مثبت، سلامت ذهنی، اعتماد به نفس و … همه وابسته به میزان شاد بودن فرد هستند و با موفقیت او نیز ارتباط مستقیم دارند. به همین دلیل افراد شاد موفق ترند.

برای شاد زیستن:

کارهای روزانه تان را لیست کنید

افراد شاد موفق ترند

افراد شاد موفق ترند چون حتی برای کارهای روزانه خود نیز برنامه ریزی می کنند. حداقل 5 یا 6 مورد از کارهای روزانه تان را لیست کرده و سعی کنید در موعد مقرر، آن ها را انجام دهید. به پایان رساندن لیست کارهای لیست، نوعی احساس موفقیت در شما ایجاد می کند.

 بر نکات مثبت تمرکز کنید

برای یافتن خوشبختی طولانی مدت، باید مغز خود را از یک ذهنیت منفی به یک ذهنیت مثبت تغییر دهید. این موارد را امتحان کنید: اگر یک تا دو دقیقه به دنبال نکات مثبت در زندگی خود باشید. این کار را سه بار در روز و به مدت 45 روز انجام دهید. مغز شما شروع به انجام آن به صورت خودکار می کند.

این مقاله را هم بخوانید:  جذب موفقیت و راه‌کارهای عملی و ساده

یک ایده مثبت برای روز انتخاب کنید. چیزی که با خود تکرار خواهید کرد ، مانند «امروز زیباست.» یا «من از همه چیزهایی که دارم سپاسگزارم.» و وقتی همه چیز به سمت اوضاع منفی می رود، لحظه ای وقت بگذارید و آن را از نگاه مثبت ببینید.

مطالعه کنید

مطالعه کردن

مطالعه کردن یکی از عادات افراد شاد است. نیازی نیست مطالعه شما حتما در زمینه کاری یا درسی باشد، مطالعه آزاد نیز ذهن شما را برای یادگیری اطلاعات جدید آماده سازی می کند. به عنوان مثال کتابی را که همیشه دوست داشتید مطالعه کنید را تهیه و برای خواندن آن برنامه ریزی کنید.

اگر روزی 15 دقیقه به خواندن آن اختصاص دهید، به پایان رساندن کتاب و همچنین مطالعه آن احساس شادی در شما ایجاد خواهد کرد.این جواب سوال چرا افراد شاد موفق ترند است.

پیروزی های کوچک را جشن بگیرید

زندگی پر از فراز و نشیب است اما در این بین تعداد زیادی پیروزی کوچک حتما داریم که مورد توجه قرار نمی گیرند. لحظه ای به آن ها فکر کنید و این پیروزی های کوچک را جشن بگیرید.

آیا همه مواردی را که در لیست کارهای خود معطل مانده اند را بررسی کردید؟  آیا سرانجام هزار ایمیل را که در حال پر کردن صندوق ورودی شما هستند پاک کردید؟ ووه! از این دستاوردهای اندک لذت ببرید. آن ها زیبا هستند.

روابط اجتماعیتان را تقویت کنید

روابط اجتماعی

انسان های موفق، روابط دوستانه و همچنین کاری موفقی هم دارند. برای تقویت ارتباطاتتان با دوستانتان، برنامه های تفریحی در نظر بگیرید و اوقات فراغتتان را به آن ها اختصاص دهید. برای تقویت روابط کاری خود نیز، می توانید آخر هفته ها چند ساعتی را با همکارانتان بگذرانید یا در اوقات استراحت آن ها را به قهوه دعوت کنید.

این مقاله را هم بخوانید:  افزایش اعتمادبه نفس

 تعادل کار و زندگی خود را پیدا کنید

کار مقدار زیادی از وقت روزانه ما را می گیرد اما  مهم این است که فعالیت ها و علایق فراتر از شغل خود را دنبال کنیم. آیا سرگرمی دارید؟ آیا وقت خود را با دوستان و عزیزان می گذرانید؟ آیا ورزش می کنید؟ ایجاد تعادل در زندگیاسترس را کاهش می دهد و به شما مجال دیگری برای ابراز وجود و سرگرمی می دهد.

در گذشته زندگی نکنید

افراد شاد موفق ترند

اشتباهات گذشته شما قابل جبران نیستند، بنابراین شما فقط می توانید از اشتباهاتتان درس بگیرید و در حال زندگی کنید. افسوس خوردن برای گذشته و مرور خاطرات تلخ، تمرکز شما را از هدف اصلیتان دور می کند.

به تنظیم خوابتان اهمیت دهید

تنظیم خواب

7 ساعت خواب در شبانه روز، سلامت جسم و همچنین ذهن شما را تضمین می کند. اگر به کیفیت و زمان خوابتان اهمیت ندهید، نمی توانید روز شادی را نیز شروع کنید.

ورزش را فراموش نکنید

ورزش

شاید ورزش در برنامه ریزی های روزانه شما جایی نداشته باشد. اما تحقیقات انجام شده نشان می دهند افرادی که ساعاتی از هفته خود را به ورزش و فعالیت جسمی اختصاص می دهند، از باقی افراد شادتر زندگی می کنند. نیازی نیست هر روز ورزش کنید، 2 یا 3 ساعت در هفته می تواند برای شروع کافی باشد.

ذهن را تقویت کنید

تمرین ذهن آگاهی برای تقویت ذهن و به معنای حضور، آگاهی و کنجکاوی است. پذیرفتن آن چه ما از آن رنج می بریم، استرس را کاهش می دهد و به ما کمک می کند موقعیت ها را برای آنچه در آن هستند مشاهده کنیم. از طریق آگاهی، می توانیم آرامش و تأیید را در خود پیدا کنیم.

این مقاله را هم بخوانید:  رسیدن به موفقیت با شادی امکان پذیر است؟

زمانی را به تفریحات شخصی و تنهاییتان اختصاص دهید

افراد شاد موفق ترند

اگر به حرفه خاصی علاقه دارید که به کارتان مرتبط نمی شود یا در زمینه هنر فعالیت می کند، حتما چند ساعت در هفته را به انجام آن اختصاص دهید. تفریحات شخصی شما می تواند به فیلم نگاه کردن خلاصه شود اما در هر صورت از انجام آن صرف نظر نکنید.چون شما شادتر خواید شد و افراد شاد موفق ترند

انجام این دسته از کارها که به شغل یا درستان مرتبط نمی شوند، می توانند انگیزه شما را برای ادامه کار افزایش دهند. نیازی نیست برای رسیدن به موفقیت، خودتان را در منگنه قرار دهید، بلکه می توانید در عین لذت بردن از زندگی در مسیر خود شاهد پیشرفت باشید،چون افراد شاد موفق تر هستند و از زندگی لذت می برند.

خلاق باشید

مطالعات نشان می دهد که انجام فعالیت های خلاقانه به طور منظم در واقع شما را شادتر می کند. کسانی که وقت خود را با استفاده از تخیل و خلاقیت خود سپری می کنند، اشتیاق بیشتری دارند و به احتمال زیاد احساس شادی و رفاه طولانی مدت می کنند.

 نقص را بپذیرید

بسیاری از ما برای رسیدن به کمال تلاش می کنیم و می خواهیم خود را تحت فشار قرار دهیم تا بهترین باشیم. اما برای اینکه واقعاً خوشحال باشید، باید نقص ها را که بخشی از زندگی هستند در آغوش بگیرید. کمال غیرممکن است و نگه داشتن خود و دیگران با این استانداردها کاری بیهوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن