تجربیات خندانمديريت مالیمهارت های زندگیموفقيت در كار

چگونه با بحران اقتصادی امروز مبارزه کنیم؟

بحران اقتصادی 

ترس از برخورد با یک حادثه ناگوار که می تواند وضعیت مالی شما را تغییر دهد، مانند از دست دادن شغل، فقر، یا یک فوریت پزشکی ناگهانی. چنین حوادث ناگوار ایجاب می کند تغییرات اساسی در زندگی خود ایجاد کنید. بحران اقتصادی ، بیماری کرونا، تحریم های ظالمانه و مشکلات اقتصادی امروزه باعث فشارهای زیاد اقتصادی حتی استرس روحی به خانواده ها شده است. راه حل کم کردن بار این فشار ها چیست؟ آیا باید منتظر معجزه از بیرون و جهان پیرامون خود باشیم. منتظر باشیم تا بیماری کرونا پایان یابد یا تحریم های یکجانبه فروکش کند یا فلان رئیس انتخاب شود یا نشود که اوضاع ما بهبود یابد؟ یا دست روی دست گذاشته و ناله و فغان سر دهیم و از خود و قدرت جاذبه درونی خود غافل شویم؟

متاسفانه امروزه بازار شایعه پراکنی و فخر فروشی یا حدس و گمانه زنی های بیهوده در مورد بحران اقتصادی ، سیاست و کرونا بسیار است. که هیچ دردی را از مردم دوا نمی کند. بسیار می شنویم که اگر این کار را انجام دهید یا انجام ندهید به بیماری دچار نمی شوید. اما درون و ذهن خودتان فراموش شده است.

مقابله

ازبحران مالی می تواند با بازیابی مجدد کنترل زندگی و انجام اقدامات محکم و موثر، برطرف شود. مقابله با بحران مالی – پس انداز بیشتر، پرداخت بدهی – نه تنها اعتماد به نفس شما، بلکه روحیه تان را نیز بهبود می بخشد. بجای نگرانی و پرداختن همیشگی به مسائل مالی و بحران اقتصادی ، می توانید از زندگی لذت بیشتری ببرید. ممکن است شرایط خود را منحصر به فرد بدانید، اما بسیاری از مردم دنیا پیش از شما این مسیر را طی کرده اند. بحران ها، بیماری ها، تحریم ها، سقوط بورس، تغییرات سیاسی و اجتماعی همیشه در سراسر جهان وجود داشته است.
بنابراین بیایید با چند نکته مفید شروع کنیم که برای کنترل امور مالی تان به شما کمک می کند.

این مقاله را هم بخوانید:  زندگی شاد در کسب و کار

چگونه یک تقویم بودجه تهیه کنیم

مشکلات را شناسایی کنید

اولین قدم برای غلبه بر بحران مالی، شناسایی مشکل اصلی است. مشکلات مالی و بحران اقتصادی به طور کلی نشانگر یک موضوع بزرگتر است و برای ارائه راه حل های طولانی مدت، باید علت واقعی مشکلات مالی خود را شناسایی کنید. اهمیت کشف یک مشکل خاص، دستیابی به یک راه حل دائمی ست. درست مثل یک شیر آب نشتی در خانه شما؛ قرار دادن یک سطل در زیر آن یک راه حل موقتی است. شیر را تعمیر کنید و نشت برای همیشه متوقف می شود. به جای استرس، بر حل مساله ای که مشکلات مالی شما را ایجاد می کند تمرکز کنید.

بودجه ایجاد کنید

یکی از بهترین راه های مقابله با مشکلات مالی و بحران اقتصادی ، ایجاد برنامه بودجه بندی ست. بودجه یک برنامه هزینه هفتگی، ماهانه یا سالانه برای پول شماست که موارد مهم مالی را برای شما هدایت می کند. همانطور که بودجه خود را ایجاد می کنید، مهم است که حداقل برای دو هفته هزینه های خود را پیگیری کنید (بهترین آن ماه به ماه است) تا ببینید به طور عینی کجا و چقدر هزینه می کنید.

هنگامی که توانستید اعداد واقع بینانه از بودجه خود دریافت کنید، می توانید بودجه خود را به طور انتقادی مرور کنید و به دنبال مناطقی باشید که می توانید در آن پس انداز کنید. مواردی مانند هزینه کمتر برای صرف غذا در خارج از منزل، هزینه کمتر برای سرگرمی های بیهوده و خرید چیزهایی که بدون فایده باعث محدودیت بودجه شما نمی شود.

اداره کسب و کار

 

این مقاله را هم بخوانید:  راه کار های جذاب برای زندگی شادتر

اولویت های مالی را تعیین کنید

تعیین اولویت های مالی برای غلبه بر هر بحران اقتصادی و مالی ضروری ست. این اولویت ها به شما کمک می کند تا در مورد مسائل سخت مالی مانند پرداخت قبوض، وام خود یا پس انداز تعمیرات خانه برای خانواده خود تصمیمات درست بگیرید. تعیین اولویت ها به شما کمک می کند مشکلات مالی خود را برطرف کرده و به مسیر درست برگردید. اولویت های مالی شما باید شامل جستجوی راه های جدید برای ورود پول نیز باشد، مانند شغل دوم، کوچک کردن خانه یا حتی استفاده ازوام های ضروری.

به مساله بپردازید

برای اکثر مردم، مشکلات مالی و بحران اقتصادی را می توان با کاهش هزینه ها و افزایش درآمد یا کمی ترکیب هر دو تعریف کرد، اما ممکن است گزینه ایده آل برای همه نباشد. از نظر همه انسان ها، تغییر سبک زندگی دشوارترین کار است؛اما با توجه به وضعیت بحران مالی، مجبور به ایجاد تغیرات می شویم.

با کمک «اثر گلوله برفی» که در آن شما ابتدا کوچکترین بدهی خود را پرداخت می کنید. پس از آن با تقویت روانی که حاصل شده است به مبارزه با بدهی بعدی میروید. م یتوانید برعکس هم عمل کنید و ابتدا با پرداخت بزرگترین قرض خود، بدهی های آینده خود را سبک تر از حال کنید. پس از پرداخت اولی، به سراغ دومین قرض با سود بالا بروید. اگر ندانید که چه مقدار درآمد دارید و چقدر خرج میکنید، هرگز قادر نخواهید بود کشف کنید چقدر پول می توانید برای پرداخت بدهی های خود اختصاص دهید.

این مقاله را هم بخوانید:  جذاب سازی محل کار چگونه است؟

برنامه ای تدوین کنید و پیشرفت را پیگیری کنید

هنگامی که ایده هایی برای مقابله با مشکلات مالی خود دارید، با یک برنامه واقع بینانه برای تحقق اهداف مالی خود با یک جدول زمانی از هفته ها، ماه ها یا سال ها همراه باشید و پیشرفت خود را به طور مداوم پیگیری کنید. به عنوان مثال، اگر هدف پرداخت بدهی 200 تومانی ست، برنامه ای تنظیم کنید و با مقدار پولی که ماهانه پرداخت خواهید کرد، یک جدول زمانی ایجاد کنید تا بتوانید آن را در بازه زمانی مورد نظر خود پرداخت کنید. هنگامی که برای دستیابی به آن تلاش می کنید، چند دقیقه به بررسی پیشرفت بپردازید. برنامه خود را ارزیابی و ارزیابی کنید، ببینید آیا به سمت اهداف خود پیشرفت می کنید یا خیر.

چالش های مالی پیش بینی نشده مانند مهمانان ناخوانده هستند و می توانند در ناگوارترین زمان ها در هر عصر و زمانی برسند. نکته اصلی برای غلبه بر این چالش های مالی انعطاف پذیری است. بودجه خود را ایجاد کرده و بررسی کنید و تغییرات لازم را ایجاد کنید.

نتیجه:

«تغییرات دموکراتیکی کشورهای مختلف، بحران اقتصادی و بیماریهای واگیر، از دست دادن عزیزان، جنگ تبعیض و تحریم همیشه همراه ملت ها بوده است. از این میان فقط افرادی که اعتقاد به قانون جذب داشته اند توانسته اند با شادی و آرامش مشکلات را پشت سر بگذارند. استرس و پناه بردن به پیشگویی های محیط خارجی نیز کمکی به افراد نخواهد کرد. بنابراین به گمانه زنی های افراد سود جو اعتماد نکنید. بیماری باشد یا نباشد و رئیس جمهورها در سراسر جهان عوض شوند یا نشود، تو باید خودت تغییر کنی تا جهانت تغییر کند.»  دکتر عارف خندان

دیدگاهتان را بنویسید

بستن