مديريت مالیمشاوره شغلی و توسعه فردیمهارت های زندگیموفقيت در كار

امنیت و نبوغ مالی در بحران اقتصادی

 امنیت مالی کسب و کارها در بحران اقتصادی 

ویروس کرونا نه تنها سلامتی ما را تهدید می کند بلکه به ویژه اقتصاد جهان را نیز دچار مشکل کرده است. بخش عمده ای از کارمندان با بیکاری روبرو و بسیاری از شرکت ها و افراد شاغل مجبور به بستن موقت کسب و کارشان هستند؛ یا این که مجبورند فعالیت های خود را به میزان قابل توجهی کاهش دهند زیرا دیگر نمی توانند قطعات و لوازم مورد نیاز را بدست آورند و مشتریان خود را از دست داده اند. برای امنیت مالی در بحران اقتصادی چه باید کرد؟

دولت ها در سراسر جهان برای کاهش فشار اقتصادی کارمندان، افراد شاغل و کسب و کارها اقداماتی را انجام داده اند. این موارد شامل تعویق پرداخت مالیات بر درآمد شخصی، عدم احتساب مالیات، مالیات بر ارزش افزوده و کمک های تأمین اجتماعی و یارانه ای ست.

با وجود تمام این اقدامات، بسیاری از شرکت ها، افراد خود اشتغال و یا کارهای خصوصی، هزینه های ثابت قابل توجهی دارند. آن ها مجبور به بازپرداخت مالی وام ها، پرداخت اجاره و فاکتورهایشان هستند و در نتیجه مشکلات جریان نقدینگی ایجاد می شود. اگر در پرداخت صورتحساب خود یا تحقق سایر تعهدات مالی مشکل دارید با ما همراه باشید.

پرداخت بدهی ها و ایجاد امنیت مالی در بحران اقتصادی

 

پرداخت وام ها

پرداخت وام ها و امنیت مالی

اگر در پرداخت صورتحساب، وام یا پرداخت به موقع مشکل دارید، ممکن است گزینه های مختلفی برای کمک به شما وجود داشته باشد، به خصوص اگر درگیر پرداخت وام های خود هستید. اگر اکنون نمی توانید پرداخت کنید، به زمان بیشتری نیاز دارید یا می خواهید در مورد گزینه های پرداخت بحث کنید، با وام دهندگان و سرویس دهندگان خود تماس بگیرید تا از وضعیت شما مطلع شوند.

این مقاله را هم بخوانید:  شما کدام یک از میانبرهای موفقیت و ثروت را انتخاب می کنید؟ (1)

توجه داشته باشید که عقب ماندن در پرداخت های شما می تواند تأثیر ماندگاری بر اعتبارتان داشته باشد. بانک ها، موسسات اعتباری و وام دهندگان ممکن است بتوانند تعدادی گزینه برای کمک به شما ارائه دهند. به امنیت مالی در بحران اقتصادی فکر کنید.

هنگام تماس با طلبکاران خود، برای توضیح موارد زیر آماده شوید:

 • وضعیت مالی و اشتغال خود را توضیح دهید؛
 • چقدر می توانید هزینه و با چه شرایطی پرداخت کنید؛
 • زمانی که احتمالاً می توانید پرداخت های منظم را مجدداً راه اندازی کنید؛
 • برای بحث در مورد درآمد، هزینه و دارایی خود آماده باشید.

از مشاوران کسب وکار برای امنیت مالی کمک بگیرید

از مشاوران کسب وکار برای امنیت مالی کمک بگیرید

برای کسب امنیت مالی در بحران اقتصادی این متخصصان آموزش دیده مشاوره ای با  هزینه کم و یا بدون هزینه ارائه می دهند و برای گفتگو درمورد وضعیت شما، ارزیابی گزینه ها و حتی کمک به شما در مذاکره با وام دهندگان و سرویس دهندگان با شما همکاری خواهند کرد. مشاوران کسب و کار معتبر معمولاً می توانند در مورد پول و بدهی به شما مشاوره دهند و در بودجه بندی به شما کمک کنند. برخی نیز ممکن است در مذاکره با طلبکاران کمک کنند.

اگر درآمد خود را از دست دهید

برای گذراندن این دوران بحران اقتصادی می توانید اگر هنری دارید در منزل از آن برای کسب درآمد استفاده کنید یا وسایلی که نیاز ندارید در معرض فروش بگذارید. به کسب و کار های دانش بنیان، اینترنتی بیاندیشید و در آن ها شرکت کنید.

پیشنهاد های دیگر برای امنیت مالی در بحران اقتصادی:

 • آموزش و تدریس آنلاین
 • ارائه خدمات مشاوره و آموزشی به صورت آنلاین
 • آموزش تولید محتوای خوب داستان سرایی علمی، سئو محتوا و …
 • توسعه وب سایت ها و مشاوره سئو
 • دوره های آموزشی آنلاین (مجازی)
 • بازاریابی از طریق اینستاگرام
 • خدمات مشاوره آنلاین یا تلفنی برای امنیت مالی در بحران اقتصادی
 • فروش محصولات خود در سایت های پربازدید فروشگاهی یا همکاری با سایت های فروشگاهی معتبر و شناخته شده
 • تولید محتوا، نویسندگی محتوا دورکاری
 • برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل
 • تبلیغات آنلاین برای تعمیر کیف و کفش و یا تعمیر لوازم خانگی
 • وبلاگ نویسی
 • تولید محتوای خوب داستان سرایی علمی، سئو محتوا و یا آموزش دادن آن ها
 • خدمات مشاوره آنلاین یا تلفنی
این مقاله را هم بخوانید:  جذب موفقیت و راه‌کارهای عملی و ساده

 

 تلاش های احتمالی کلاهبرداری در  بحران اقتصادی

 تلاش های احتمالی کلاهبرداری در بحران اقتصادی

کلاهبرداران به دنبال فرصت هایی برای استفاده از افراد آسیب پذیر به ویژه در مواقع اضطراری یا بلایای طبیعی هستند و تهدیدی  برای امنیت مالی در بحران اقتصادی شما هستند. نسبت به ایمیل ها، متن ها یا پست های رسانه های اجتماعی که ممکن است فروش محصولات جعلی یا اطلاعاتی دروغین داشته باشند؛ محتاط باشید. به هشدارها در این باره که توسط منابع مورد اطمینان منتشر می شود، توجه کنید.

محافظت از بزرگ ترها در امنیت مالی در بحران اقتصادی

کلاهبرداران اغلب افرادی را هدف قرار می دهند که ممکن است دارایی بیشتری داشته باشند یا درآمد منظم در قالب مزایای بازنشستگی یا پس انداز داشته باشند و یا اینکه غالباً از سایر گروه های سنی مؤدب و قابل اعتماد تر هستند. جهت تامین امنیت مالی در بحران اقتصادی به این موارد توجه داشته باشید.

از آنجا که بزرگسالان مسن در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به بیماری جدی هستند، ممکن است خود را نیز منزوی کنند. انزوای اجتماعی در حال حاضر مسئله ای برای بزرگسالان مسن است و می تواند منجر به بروز مشکلات زیادی از جمله افزایش احتمال افتادن در دام کلاهبرداران شوند. مسئولان بهداشت محدودیت تماس را تشویق می کنند که در دوران کرونا بزرگترها با خانواده هایشان در ارتباط غیر حضوری باشند. افراد بزرگتر مسن و همچنین اعضای خانواده آن ها باید از انواع متداول کلاهبرداری و همچنین نحوه جلوگیری و گزارش فوری موارد مشکوک آگاه باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن