مديريت مالی

مدیریت مالی خود را داشته باشید

مدیریت مالی

مدیریت مالی یکی از مهم ترین مهارت هایی است که هر فرد برای برنامه ریزی و محاسبه دخل و خرج خود به آن نیاز دارد. تصور اغلب مردم از مدیریت مالی، محاسبات پیچیده و گیج کننده است که باید به مدیر مالی سپرده شود. در صورتی که مدیریت پول یا همان مدیریت مالی، عملکردی بسیار ساده است.

مدیریت مالی یک فعالیت حیاتی در هر سازمانی است. فرآیند برنامه ریزی، سازماندهی، کنترل و نظارت بر منابع مالی با هدف دستیابی به اهداف و اهداف سازمانی است. این یک روش ایده آل برای کنترل فعالیت های مالی یک سازمان مانند تهیه وجوه، استفاده از وجوه، حسابداری، پرداخت ها، ارزیابی ریسک و سایر موارد مربوط به پول است.

به عبارت دیگر ، مدیریت مالی عبارت ست از اعمال اصول کلی مدیریت در دارایی های مالی یک شرکت. مدیریت صحیح مالی یک سازمان برای اطمینان از عملکرد کارآمد، سوخت با کیفیت و خدمات منظمی را فراهم می کند. اگر امور مالی به درستی با یک سازمان برخورد نشود با موانعی روبرو خواهد شد که ممکن است عواقب شدیدی در رشد و توسعه آن داشته باشد.

به کمک 5 نکته شما می توانید مدیر مالی خودتان باشید.

برای مدیریت مالی مطمئن شوید که پس انداز کنار گذاشته دارید

هر چند که درآمد شما پاسخگوی نیازهایتان باشد اما داشتن پس انداز کنار گذاشته به شما احساس امنیت مالی می دهد. در واقع ما تمام عمرمان را برای رسیدن به امنیت مالی و زندگی بدون دغدغه تلاش می کنیم بنابراین اولین نکته برای مدیریت پول هایتان این است که مطمئن شوید پس انداز کنار گذاشته ای دارید. 20 درصد از درآمد هر ماه شما باید به پس انداز ماهیانه تعلق گیرد که می توانید این مقدار را به صورت ملک، جواهرات یا طلا پس انداز کنید.

این مقاله را هم بخوانید:  چگونه با بحران اقتصادی امروز مبارزه کنیم؟

درصورتی وام بگیرید که توان پرداخت آن را داشته باشید

مدیریت مالی

وام بگیرید که توان پرداخت آنرا داشته باشید. گرفتن وام از موسسات و بانک های معتبر و همچنین چک، لزوما مسئله پیچیده و بدی نیست، بلکه گاهی اوقات به شما کمک می کند که درآمدتان را نیز پس انداز کنید اما در صورتی که توان پرداخت آن را نداشته باشید یا برای آن برنامه ریزی نکرده اید، به هیچ عنوان ریسک نکنید.

برای دوران بازنشستگی خود پس انداز کنید

مدیریت مالی

شاید با خود فکر کنید که هنوز برای پس انداز دوران بازنشستگی کمی زود است؛ اما گاهی اوقات مشکلات و ناملایمات زندگی به قدری شما را درگیر خود می کنند که برای پس انداز کردن دیر می شود. خودتان را در دوران پیری و ناتوانی تصور کنید، قطعا برای این که دوران بازنشستگی راحت و بی دردسری طی کنید، باید از همین حالا برای آن دوران پس انداز کنید.

برای مدیریت مالی به اهداف مالی خود پایبند باشید

مدیریت مالی

افراد موفق اهداف مشخص و واضحی دارند. تعیین هدف و پایبند بودن به آن مثل پرداخت وام های دانشجویی، خرید مسکن یا خرید خودرو به مدیریت مالی شما کمک می کند. برنامه ریزی برای رسیدن هدف هایتان انگیزه تلاش کردن را در شما ایجاد می کند، علاوه بر این شما با برنامه ریزی مالی، تمام مخارج ماهیانه خود را کنترل می کنید که این مورد تاثیر بسیار زیادی در جلوگیری از خرج های غیر ضروری دارد. 

برای مدیریت مالی مطمئن شوید که استراتژی بلند مدتی برای اهداف خود دارید

مدیریت مالی

کسب درآمد، رسیدن به زندگی ایده آل و در نهایت حفظ و سرمایه گذاری ثروت به برنامه بلندمدتی نیاز دارد که یک شبه اتفاق نمی افتد. به عنوان یک فرد موفق، چشم انداز دراز مدت برای مسیر موفقیت خود داشته باشید. علاوه بر این، سرمایه گذاری های هوشمندانه نیز از دیگر مواردی است که می توانید برای کسب درآمد در نظر داشته باشید. برنامه ریزی هوشمندانه برای کسب ثروت و در نهایت حفظ آن نیاز به مدیریت مالی دارد.

این مقاله را هم بخوانید:  امنیت مالی خود را بهبود ببخشید

اکثر ما با خود فکر می کنیم که مسائل مالی تنها به مدیران مالی مربوط می شوند در صورتی که هیچ کس اندازه خودمان نمی تواند برای ما برنامه ریزی مالی داشته باشد. اگر قصد گرفت نوام یا خرید به واسطه چک را دارید، حتما از نحوه پرداخت و اعتبار حساب بانکی خود مطمئن شوید.

استفاده هوشمندانه از وام و چک می تواند به مدیریت مالی شما کمک کند اما در صورتی که توان پرداخت آن را ندارید، جز ضرر برای شما چیزی ندارد. هدف ما از مدیریت مالی و سرمایه گذاری، رسیدن به امنیت مالی است، در نتیجه اگر قصد دارید برای آینده خود امنیت مالیتان را تامین کنید، بهترین راه پس انداز پول است. بهترین راه پس انداز این است که هر ماه 20 درصد از درآمد خود را به طلا یا سکه و یا حتی ملک تبدیل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن