مديريت مالی

امنیت مالی خود را بهبود ببخشید

امنیت مالی

اگر پول کافی برای مخارجتان دارید، چه برای حال و چه آینده تان، احساس می کنید امنیت مالی دارید. تلاش ما در ذخیره کردن پول، سرمایه گذاری و یا دارایی هایمان برای رسیدن به احساس امنیت مالی است. برای بسیاری، امنیت مالی می تواند مانند یک رویای دست نیافتنی احساس شود. برای مثال، 29 درصد عظیم آمریکایی ها پس انداز نمی کنند.

با این حال، امنیت مالی یک اصطلاح نسبی ست، به این معنی که برای هر کسی امکان امنیت اقتصادی وجود دارد. امنیت مالی اشاره به آرامش روحی دارد که وقتی نگران پول نیستیم. این اغلب به معنای داشتن درآمد کافی برای تأمین راحت هزینه ها، عاری از بدهی و داشتن پس انداز برای تأمین شرایط اضطراری است.

 

در ادامه 9 راهکار که برایتان مفید است ذکر کردیم

برای امنیت مالی برای مخارجتان یک بودجه کلی تعیین کنید

امنیت مالی

برای مدیریت مالی بهتر، مبلغ کل درآمد ماهانه خود از همه منابع مالیتان را روی برگه یادداشت کرده و آنرا با تمامی مخارجتان مقایسه کنید تا مطمئن شوید پول کافی برای مخارج ماهانه خود در اختیار دارید.

برای امنیت مالی مخارج روزانه خود را کاهش دهید

امنیت مالی

 

شما بخش بزرگی از درآمدتان را صرف مخارج روزانه تان می کنید که می توانید به راحتی با کم کردن این مخارج پول بیشتری ذخیره کرده که علاوه بر این، با کاهش این هزینه ها صدمه ای به روش زندگی شما وارد نمی کند.

برای امنیت مالی مخارج غیر ضروری خود را محدود کنید

امنیت مالی شما می توانید با در نظر گرفته یک بودجه محدود برای هزینه های غیر ضروری خود، به مهارت بیشتری دست پیدا کنید

شما می توانید با در نظر گرفته یک بودجه محدود برای هزینه های غیر ضروری خود، به مهارت بیشتری دست پیدا کنید. به عنوان مثال مکالمات تلفنی خود را کاهش دهید یا وعده های غذایی تان را در خانه تهیه کنید، در این صورت می توانید پول پس انداز شده را به مخارج ضروری اختصاص دهید.

برای امنیت مالی راهی برای گرفتن وام با سود کم پیدا کنید

امنیت مالی

ابتدا وام هایی که با سود بالا گرفته اید را پرداخت کنید

این مقاله را هم بخوانید:  امنیت مالی در بحران اقتصادی

پرداخت قسط های وام خود را از درآمد ماهیانه خود در نظر بگیرید

تمام وام های خود را از یک بانک بگیرید تا مجبور نشوید هر ماه برای وام های خود، مبلغ بیشتری بپردازید

برای  سرعت بخشیدن به پس انداز خود، اهداف مشخصی تعیین کنید

امنیت مالی یادداشت کردن دلایلی که شما پولتان را پس انداز می کنید، به شما در مدیریت بهتر درآمدتان کمک می کنید.

یادداشت کردن دلایلی که شما پولتان را پس انداز می کنید، به شما در مدیریت بهتر درآمدتان کمک می کنید. به همین دلیل در یک برگه بنویسید که چه مبلغی باید برای چه هدفی پس انداز کنید و همچنین ماهیانه چه مقدار از درآمد خود را برای آن کنار بگذارید، در این صورت می توانید به پس انداز کردن پول های خود با مشخص کردن اهدافتان سرعت ببخشید.

 بیشتر از بودجه ای که برای مخارج مورد نیازتان تعیین کرده اید، خرج نکنید

امنیت مالی

قبل تعیین بودجه، تمام مخارج هر ماه خودتان، همسرتان و همچنین فرزندانتان را تعیین کرده و یادداشت کنید. با برنامه ریزی مالی شما حدالامکان مجبور می شوید به گونه ای خرج کنید که از بودجه تان فراتر نرود.

برای امنیت مالی از همراه بانک های آنلاین استفاده کنید

امنیت مالی مخارج و بودجه خود را کنترل کرده و همچنین برنامه ریزی مالی انجام دهید.

همراه بانک یا اپلیکیشن هایی که برای دخل و خرج به کار می روند، به شما این امکان را می دهند که به واریزی ها و همچنین برداشت های حسابتان دسترسی داشته باشید، مخارج و بودجه خود را کنترل کرده و همچنین برنامه ریزی مالی انجام دهید.

برای بازنشستگی خود نیز برنامه ریزی کنید

امنیت مالی برنامه ریزی برای دوران بازنشستگی را در کنار اهداف مالی تان در نظر داشته باشید

 

برنامه ریزی برای دوران بازنشستگی را در کنار اهداف مالی تان در نظر داشته باشید تا در آن دوران نیز امنیت مالی آرامش خاطرتان را بر هم نزند.

این مقاله را هم بخوانید:  مدیریت مالی در کسب و کار چه جایگاهی دارد؟

برای امنیت مالی از مشاوران مالی کمک بگیرید

امنیت مالی

با استفاده از راهکارهایی که مشاوران مالی به شما ارائه می دهند، می توانید علاوه بر پس انداز پول هایتان، برنامه ریزی صحیحی برای مخارج خود در نظر بگیرید. به این ترتیب امنیت مالی شما نیز تامین می شود.

ما در طول زندگی مهارت های مختلفی می آموزیم تا کار کنیم و امنیت مالی خودمان و خانواده خود را تامین کنیم. امنیت مالی وابسته به میزان درآمد و هماهنگی آن با مخارج ماست. اگر میزان درآمد شما از مخارجتان کمتر باشد، قطعا نگرانی و استرس مالی به وجود می آید، به همین دلیل به برنامه ریزی درآمد و مخارجمان  نیاز داریم.

مدیریت مالی وابسته به برنامه ریزی مالی شماست که شما می توانید با چند راهکار ساده و کلیدی آنرا به گونه ای مدیریت کنید که علاوه بر پرداخت هزینه های ماهیانه خود، مقداری از پولتان را پس انداز کنید.

برای پس انداز پول هایتان شما ابتدا باید بودجه کلی برای مخارج خود و خانواده تان در نظر بگیرید، مخارج روزانه تان را حدالامکان کاهش داده و همچنین بر هزینه هایتان کنترل داشته باشید.

در نهایت

برخی از افراد معتقدند برای امنیت اقتصادی شما باید میلیونر یا حتی میلیاردر باشید. با این حال، تعداد بیشماری از کارآفرینان، ورزشکاران و ستارگان سینما وجود داشته اند که ثروت زیادی به دست آورده اند و سپس همه آن را از دست داده اند. واقعیت این است که شما برای تأمین اقتصادی نیازی به عمارت، ماشین ورزشی یا جت شخصی ندارید – حتی نیازی به پرداخت وام خود ندارید.

این مقاله را هم بخوانید:  استرس و نگرانی و راه کارهای مقابله با آن

در نهایت، امنیت مالی فقط به این معنی است که شما پول خود را کنترل می کنید و نگران پرداخت قبوض یا پوشش موارد اضطراری نیستید. البته هنوز هم، امنیت مالی برای افراد مختلف معنای متفاوتی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن