اعتماد به نفسبرقراری ارتباطزندگی شادمهارت های زندگیموفقيت در كار

10 نکته بهداشت روان برای پرستاران و پزشکان در طی شیوع کرونا (1)

قسمت اول

بهداشت روان در دوران کرونا

در مدتی که ممکن است از نظر روحی بسیاری از نظر بهداشت روان آسیب پذیر تر شوند، مهم است که کنترل سلامت روان خود را در محیط های درمانی بدست گیریم و تمام تلاش خود را بکنیم تا مراقبت از خود را نیز فراموش نکنیم.

پس از بازگشت از محل کار به خانه، اکثر پرستاران باید خود را در خانه قرنطینه کنند و به مراکز خرید  و عمومی مراجعه نکنند.

«لین»، یک پرستار در لس آنجلس می گوید:

«من ترسیده ام. برای خودم، شوهر، خانواده و همکارانم. من فقط روزها را پشت سر هم می گذرانم و نمی توانم کار دیگری غیر از این انجام دهم. شوهرم عالی‌ست، او شوخ استو باعث خنده من می شود. من می ترسم .»

قطعاً اکنون زمان آرامشخشی برای پرستاران نیست. و ممکن است بسیاری از ما احساس کنیم که هر لحظه سونامی از بیماران COVID-19 می تواند ما را غرق کند. در اینجا 10 راه برای کنترل احساس اضطراب و غلبه بر ما هنگام مقابله با بیماری همه گیر COVID-19 وجود دارد.

1.  اخبار یا شبکه های اجتماعی که از این بیماری صحبت می کنند را تماشا نکنید و استراحت کنید

یک استراحت ذهنی را همیشه حتی در زمان های غیر همه گیری، برای بهداشت روان خود، در نظر بگیرید. شواهد نشان می دهد که اخبار و رسانه های اجتماعی می توانند مردم را غمگین و مضطرب کنند. از این که اصلاً آنها را تماشا نکنید. به جای مصرف انبوه از چندین منبع خبری، ممکن است یک یا دو منبع خبره موثق را برای کسب اخبار اطلاعاتی پزشکی خود پیدا کنید.

این مقاله را هم بخوانید:  تحقیقات دانشگاه هاروارد نشان می دهد که افراد شاد موفق ترند

بهداشت روان

2. چت تصویری برای بهداشت روان با دوستان و خانواده

در حالی که بیشتر دنیا در خانه خود قرنطینه هستند. بسیاری از پرستاران مجبور می شوند فقط با ترس و اضطراب ناشی از COVID-19  سرکار خود حاضر شوند و با این موضوع کنار بیایند. این باعث می شود که سربازان خط مقدم ما در معرض افسردگی و اضطراب قرار بگیرند و  راهی برای برقراری ارتباط اجتماعی ندارند.

بریتنی ، شیکاگو:

«من احساس می کنم بسیار منزوی و تنها هستم یا مسافری هستم که صدها مایل از خانواده و دوستان دور است.»

 برخی از روش های چت ویدیویی وجود دارد:

 

ارتباط تصویری، می تواند در این زمینه کمک کند. هفته ای چند بار برای دوستانتان یک قرار تنظیم کنید تا ارتباط اجتماعی با دنیای خارج برقرار باشد. پیام رسان‌هایی هستند که قابلیت چت ویدیویی را دارند.

مطالعات نشان می دهد تماس چهره به چهره در جلوگیری از افسردگی و اضطراب بیش از استفاده از ایمیل یا حتی مکالمه تلفنی موثر است. از آن‌جا که بسیاری از پرستاران قادر به ملاقات حضوری دیگران نیستند، اتصال از این طریق مهم است.

3. بیرون بروید

در حالی که بسیاری از مکان‌های عمومی به طور موقت برای عموم مردم بسته است، اما بیشتر مناطق کوهنوردی این‌گونه نیستند. پیاده روی در حالی که در دستورالعمل CDC را نگه دارید و حداقل 2 متر بین خود و دیگران فاصله داشته باشید امکان پذیر است. اگر می توانید، شخصی را که با او زندگی می‌کنید را همراه خود بیاورید.

یک مطالعه اخیر تأثیر برنامه فعالیت بدنی را بر اضطراب، افسردگی، استرس شغلی و سندرم فرسودگی شغلی پرستاران و پزشکان تحلیل کرده است. این مطالعه نشان داد که پس از مداخله ورزشی، شرکت کنندگان درک درستی از درد بدن و احساس خستگی در محل کار را گزارش نکردند.

این مقاله را هم بخوانید:  چگونه سالم بمانیم و تناسب اندام را حفظ کنیم؟

حتی اگر احساس پنهان شدن در خانه و خواب زمستانی در این شرایط طبیعی‌تر باشد، اما خارج شدن از منزل و در طبیعت بودن ممکن است به پرستاران کمک کند فشار کاری را از بین ببرند.

4- فیلم های خنده دار تماشا کنید

وقتی صحبت از رفع اضطراب و استرس است، خندیدن مهم است. در حقیقت، خندیدن برای کسانی که تحت فشار شدید قرار دارند، فواید درمانی زیادی دارد، از جمله کاهش افسردگی، آرامش سیستم عصبی و تولید اکسی توسین (معروف به هورمون خوب).

اگر احساس می کنید اضطراب در حال خزیدن در شماست، با تماشای چیزی بسیار خنده دار آن را متوقف کنید.

5. یوگا و مراقبه آنلاین رایگان را برای بهداشت روان امتحان کنید

 

یک مطالعه در مورد تأثیر یوگا در میان پرستاران بخش مراقبت های ویژه، تأثیر یوگا را در استراتژی های مقابله با ICU طی یک دوره 8 هفته مورد تجزیه و تحلیل قرار داد. نتایج نشان داد که پرستارانی که در مطالعه یوگا شرکت کردند، کاهش عمده ای در فشار ذهنی درک شده و همچنین تمرکز ذهنی آن‌ها بهبود یافت.

از آن‌جا که نمی توانیم از نظر جسمی به کلاس برویم، این ایده ها را از خانه امتحان کنید:

YouTube – فیلم های رایگان YouTube بسیار زیادی با کلاس های یوگا و مراقبه هدایت شده وجود دارد.
Calm – یک برنامه مراقبه رایگان و عالی با جلساتی به مدت 3-5 دقیقه است. در فروشگاه App یا Google Play موجود است.
Insight Timer – نکته جالب در مورد این برنامه این است که این برنامه سفارشی‌سازی را براساس نوع مراقبه مورد نیاز شما ارائه می دهد – به عنوان مثال عشق / مهربانی، استرس یا ذهن آگاهی. در فروشگاه App یا Google Play موجود است.
آنلاین درمانی – چندین منبع آنلاین درمان رایگان از طریق تلفن، متن و فیلم را ارائه می دهند.

این مقاله را هم بخوانید:  چگونگی میلیونر شدن

 

ادامه دارد…

دیدگاهتان را بنویسید

بستن