برقراری ارتباطزندگی شادقانون جذبمهارت های زندگی

احساس تنهایی را چگونه کنار بگذاریم؟

احساس تنهایی دردنیای امروز

با اقدامات فاصله گذری اجتماعی به خاطر ویروس کرونا، بسیاری از ما به اجبار وقت بیشتری داریم و در عین حال منزوی تر شده ایم.حال سوال این جاست که احساس تنهایی را چگونه کنار بگذاریم؟ ممکن است که شما احساس تنهایی شدیدتری از آنچه قبلاً تجربه کرده اید، داشته باشید. این چالش ها برای ما از جهاتی مفید هستند. چالش ها می تواند به ما کمک کند تا خود را در سطح بسیار عمیق تری از آنچه فکر می کنیم، بشناسیم و امتحان کنیم.

تنهایی چیز جدیدی نیست. آیا شما قبلاً احساس تنهایی کرده اید؟ حتی اگر چیز جدیدی برای شما باشد، این روزها فرصتی است برای شناختن خود و رشدتان. ابتدا باید منبع واقعی تنهایی خود را درک کنید. برخی از ما می توانیم مدت ها تنها باشیم و احساس راحتی و آرامش کنیم، در حالی که دیگران وقتی کسی کنارشان نیست، بسیار غمگین می شوند. اما افرادی نیز هستند که حتی با دوستان و یا در محاصره مردم، احساس تنهایی می کنند. بین تنها بودن و احساس تنهایی تفاوت بزرگی وجود دارد.

احساس تنهایی تجربه ای ست، که می تواند بدون در نظر گرفتن این که دور و بر شما کسی هست یا خیر، اتفاق بیفتد. آیا تا به حال در یک اتاق شلوغ بوده اید و هنوز احساس تنهایی کرده اید؟ حقیقت این است که، هر زمان ممکن است احساس تنهایی کنید و مهم نیست که چند نفر از نظر جسمی در اطراف شما باشند. اما اگر از احساس انفرادی بیمار هستید و علاقه دارید که ارتباط برقرار کنید، ما در این مقاله سعی داریم راهنمایی برای کمک به تحقق این امر پیش روی شما قرار دهیم.

این مقاله را هم بخوانید:  ارتقای مهارت ها چگونه حاصل می‌شود؟

احساس تنهایی چگونه است؟

احساس تنهایی چگونه است؟

تنهایی احساسی است که وقتی گرفتار قضاوت ها و ناامنی ها در مورد خودمان یا روابطمان می شویم، به سراغمان می آید. ممکن است احساس تنهایی کنید زیرا فکر می کنید کسی برای گفتگو ندارید، یا کسی شما را نمی فهمد یا عمیقاً مایل هستید با افراد دیگر ارتباط برقرار کنید ولی نمی توانید. به دلیل این که افراد اطراف شما همه چیزهای مشابه را دوست دارند، اما شما اینطور نیستید.

تنهایی و قطع ارتباط

ورزش ها، علایق مشترک، گروه های هم عقیده، مواردی هستند که انسان ها در آن مجموعه با  افراد همفکرشان تعامل دارند و ارتباط برقرار می کنند. برای مثال آیا از بازی و تمرین با هم تیمی های خود خاطرات بسیار خوبی دارید؟ یا وقتی در جمع دوستان همفکر شرکت می کنید؟ درست است که تنهایی به ظاهر با عدم ارتباط با همنوعان اتفاق می افتد؛ اما باید بدانیم که همه این ها با قطع ارتباط از خودمان شروع می شود.

احساس تنهایی را چگونه کنار بگذاریم؟ برای مثال شخصی می گفت بعد از بازی والیبال با دوستانش در جمع شبانه بعدی آن ها شرکت نمی کرد. زیرا علاقه ای نداشت ولی از طرفی احساس تنهایی می کرد. بخشی از وجودش می خواست با دوستان باشد و بخشی شرایط جمع شبانه را نمی پذیرفت.

تا زمانی که خودش را سرزنش می کرد که با آن ها بیرون نرفته است، احساس تنهایی می کرد. اما از وقتی پذیرفت که متفاوت است و دوست دارد یک شب آرام در خانه داشته باشد، حس تنهایی اش از بین رفت. پذیرش خودش به معنای واقعی، او را از ذهنش بیرون آورد و به قلبش برگشت، جایی که احساس کرد آرامش شروع می شود، زیرا از شب آرام خودش و از تماشای یک فیلم لذت می برد.

این مقاله را هم بخوانید:  کارافرینی اجتماعی چیست و چرا همه افراد موفق از آن صحبت می کنند؟

مراقبه و مدیتیشن

مراقبه و مدیتیشن

مراقبه به ما می آموزد که چگونه فضای آرام را در درون خود پیدا کنیم. (یک سکوت ساده و پذیرش.) ما تا زمانی که یک لحظه آرامش درونی نداشته باشیم، متوجه تأثیر افکار و تصمیمات خودمان نمی شویم. در سکوت می توانیم بار سنگینی را که متحمل می شویم، درک کنیم.

حضور بی سر و صدا با خودتان و لذت بردن از آنچه دوست دارید، احساس اتصال به درون را به وجود می آورد چیزی که فکر می کردید با بیرون رفتن با هم تیمی ها و همکاران یا دوستان برای شما به ارمغان آورده است. شما بعد از آن دیگر هرگز احساس تنهایی نخواهید کرد. این یک روند تدریجی ست.

از فر صت ها استفاده کنید

از فرصت ها استفاده کنید

این بدان معنا نیست که به طور کل خود را به جدایی عادت دهید، بلکه از این فرصت هایی که با شخص خودتان تنها هستید برای تفکر و لذت بردن در لحظات سکوت وآرامش استفاده کنید و خودتان را بیابید. ما انسان ها عاشق گفتگوهای عمیق و عاشق ارتباط و آشنایی با مردم هستیم. وقتی تنهایی را تجربه می کنیم، آرزو داریم با دیگران ارتباط برقرار کنیم؛ اما قطع ارتباط در درون ما باعث می شود تا قلب ما بسته شود.

قلب ما بخشی از ماست که ارتباط برقرار می کند. اتصال به خود ما و ذات ما، فراتر از درام ها و داستان هایی که ذهن ما را پر می کند و ارتباط با افراد دیگر، حیوانات، طبیعت و آفرینش است. اگر با ایجاد ارتباط با خودتان شروع کنید، ارتباط با دیگران بسیار آسان تر خواهد بود و در مواقعی که خودتان هستید، دیگر احساس غم انگیز تنهایی نمی کنید. پس وقتی احساس تنهایی می کنید، می توانید با خودتان ارتباط برقرار کنید

این مقاله را هم بخوانید:  پومودورو در مدیریت زمان

شما در مرکز هستی خود جواب را دارید. می دانید چه کسی هستید و می دانید چه می خواهید. «لاو تسو»

دیدگاهتان را بنویسید

بستن