برقراری ارتباطمهارت های زندگیموفقيت در كار

رفتارهای رایج در افرادی که ترس از ردشدن دارند

ترس از ردشدن

 

فردی که دارای اضطراب اجتماعی ست احساس ترس غیرقابل کنترل از این که توسط افراد دیگر مورد قضاوت یا طرد قرار گیرد دارد. این نوع اضطراب، ترس از ردشدن نام دارد. در نهایت، در صورت امکان، از موقعیت های اجتماعی به کلی اجتناب می کند. رفتارهای زیر معمولاً در افرادی مشاهده می شود که ترس از طرد شدن دارند. آن ها نیاز به جبران یا پنهان کردن را در ترس هایشان را منعکس می کنند:

 

کلاهبرداری

بسیاری از افرادی که از ترس از ردشدن دارند، یک شیوه زندگی نامناسب را با دقت نظارت و تدوین می کنند. با ترس از اینکه اگر خود واقعی شان را به جهانیان نشان دهند طرد خواهند شد ، ممکن است زندگی را پشت نقاب ادامه دهند. این می تواند باعث شود شما از نظر دیگران قلابی و غیر اصیل به نظر برسید و ممکن است باعث عدم تمایل شدید به پذیرش چالش های زندگی شود.

خوشایند مردم شدن

اگرچه طبیعی ست که بخواهیم از کسانی که دوستشان داریم مراقبت کنیم، اما ترس از ردشدن اغلب باعث می شود فرد در رفتارهایش افراط کند. شاید نه گفتن برایشان غیرممکن باشد. ممکن است بیش از حد به خود فشار آورند و خطر فرسودگی شغلی را افزایش دهند. در نهایت، خشنود کردن مردم گاهی اوقات به امکان پذیر کردن رفتارهای بد دیگران تبدیل می شود.

 

نگران باشند که چیزی یا کسی را از دست بدهند

شخص، ممکن است بهانه هایی بیاورد یا حتی به دیگران در رفتارهایی که می دانند اشتباه است، کمک کنند.

این مقاله را هم بخوانید:  مهارت های ضروری زندگی که خارج ازمدرسه باید بیاموزید

انفعال

افرادی که ترس از ردشدن دارند اغلب برای جلوگیری از برخوردها از تلاش را فراموش می کنند و ممکن است از خواسته خود امتناع ورزند و یا در باره اش صحبت کنند و یا حتی سعی کنند نیازهای خود را به سادگی تعطیل یا وانمود کنند که آنها اهمیتی ندارند.

پرخاشگری 

بسیاری از افرادی که از ردشدن می ترسند در نهایت رفتارهای منفعلانه و پرخاشگرانه ای را نشان می دهند.

علاوه بر این ، ترس از طرد شدن اغلب مانع از این می شود که به دنبال رویاهای خود برویم. قرار دادن خود در آن شرایط برای هر کس ترسناک است، اما اگر ترس از طرد شدن دارید، ممکن است احساس فلج شدن کنید. حتی اگر از وضعیت فعلی خود راضی نباشید. خواه می خواهید سفر کنید، رمان بنویسید یا از شخصی قرار ملاقات بخواهید، ترس از ردشدن ممکن است شما را در رسیدن به توانایی های کامل شما متوقف کند.

واکنش های مشترکی که دیگران ممکن است داشته باشند

ترس از طرد شدن منجر به رفتارهایی می شود که باعث می شود ما نا امن، بی تأثیر و تحت فشار قرار بگیریم. ممکن است عرق کنید، بلرزید، از تماس چشمی خودداری کنید و حتی توانایی برقراری ارتباط موثر را از دست دهید. در حالی که افراد به شیوه های بسیار متفاوتی به این رفتارها واکنش نشان می دهند، این ها برخی از واکنش هایی ست که ممکن است مشاهده کنید.

 

ترس از ردشدن

در روانشناسی کاملاً مشهور است که اعتماد به نفس جذابیت را افزایش می دهد. به عنوان یک قاعده کلی، عدم اعتماد به نفس ذاتی ترس از طرد شدن را افزایش می دهد و باعث می شود که بیشتر و بیشتر طرد شویم. تحقیقات نشان می دهد که اعتماد به نفس تقریباً به اندازه هوشمندی در تعیین سطح درآمد ما مهم است.

این مقاله را هم بخوانید:  7 کار که برای محبوب شدن نزد اشخاص نباید انجام دهید!

 

گول خوردن – اعمال نفوذ

برخی افراد نا امنی های دیگران را شکار می کنند. کسانی که بیماری ترس از طرد شدن را تجربه می کنند، ممکن است بیشتر در معرض خطر کلاه برداری های شخص دیگری قرار بگیرند.

دست اندرکاران متخصص و مجرب و آگاه روانشناس معمولاً جذاب، متین و مراقب هستند – آنها می دانند چه دکمه هایی را فشار دهند تا دیگران به آن ها اعتماد کنند. همچنین می دانند که چگونه کسی را که ترس از ردشدن دارد، راهنمایی کنند. درصورتی که احساس می کنید که در این رابطه مشکل دارید بهتر است با یک متخصص مشورت کنید.

 

نا امیدی و کمک گرفتن از خانواده

بیشتر مردم شایسته، صادق و صریح هستند. اغلب دوستان و افراد خانواده نیز، به جای ترس از طرد شدن، سعی در کمک به آن ها دارند. به دنبال علائمی باشید که نشان می دهد دوستان و خانواده شما می خواهند قاطعیت شما را تشویق کنند، بنابراین با آن ها بازتر باشید یا احساسات واقعی خود را بررسی و بیان کنید.

با این حال، بسیاری از اوقات، افرادی که از طرد شدن می ترسند، این تلاش ها را به عنوان تهدیدهای احساسی تجربه می کنند. این امر معمولاً باعث ترس دوستان و خانواده می شود که روی پوسته تخم مرغ در حال قدم زدن هستند و از این نگران هستند که ترس شما را بدتر کنند. با گذشت زمان، آن ها ممکن است ناامید و عصبانی شوند، یا در مورد رفتارتان با شما برخورد  و یا شروع به فاصله گرفتن از شما کنند.

این مقاله را هم بخوانید:  استراتژی موفق فروش چگونه طراحی می شود؟

 

کلمه ای از ویلول

«اگر متوجه شدید ترس از طرد شدن زندگی شما را محدود می کند، زمان آن فرا رسیده است که به دنبال روان درمانی باشید. این می تواند به شما کمک کند برخی از مشارکت های اساسی در ترس خود را کشف و درک کنید و روش های موثرتری برای کنار آمدن با این آسیب پذیری پیدا کنید.»

دیدگاهتان را بنویسید

بستن