برقرارِی ارتباطموفقيت در كار

انواع ارتباط موثر با مشتری

انواع ارتباط

ارتباط موثر امروزه نقش بسزایی در هر کسب و کاری دارد. به عنوان یک فروشنده، ارتباطات شما با مشتریان و مخاطبان خود می تواند آینده تجارتتان را تعیین کند. عوامل زیادی بر این ارتباط تاثیرگذارند، برخی از این عوامل عبارتند از: صداقت با مشتری، ارائه خدمات عالی، فراهم کردن امنیت خرید برای مشتری و …

در واقع برای رسیدن به موفقیت در فروش شما نیازمند فراگیری مهارت های فروشنده موفق هستید. به نظر شما استراتژی یک فروشنده موفق برای به فروش رساندن محصول و یا ارائه خدمات خود و همچنین جذب مشتریان دائمی و وفادار چیست؟ در ادامه با ما همراه باشید تا تاثیر ارتباط موثر را در این رابطه توضیح دهیم.

ارتباط خود را با مشتریانتان گسترش دهید

گسترش ارتباط به چه معناست؟

عموم فروشندگان تنها زمانی با مشتری در ارتباطند که وی در مقابلشان قرار گیرند یا مجبور به پاسخ دادن باشند اما شما باید به عنوان یک فروشنده موفق بتوانید ارتباط خود را با مشتری گسترش دهید. به عنوان مثال سعی کنید با گشاده رویی سوال های وی را پاسخ دهید، نگذارید جای ابهامی باقی بماند و همچنین در صورت خرید آنلاین حتما از رسیدن آن مطمئن شوید. در صورتی که چنین اقداماتی صورت گیرد، به مشتری احساس مهم بودن القا می شود.

صمیمانه برخورد کنید

شاید نتوانید با تمام مشتریان خود به صورت صمیمی و دوستانه برخورد کنید اما اگر نشان دهید شما به او به چشم یک انسان نگاه می کنید نه فردی که تنها فصد خرید محصول را دارد، باعث بروز احساس مثبت در مشتری می شود.

این مقاله را هم بخوانید:  راه هایی برای معنابخشی به زندگی

رفتار محترمانه با مشتریان و همچنین صداقت در حین ارتباط می تواند تاثیر بسزایی بر او بگذارد و باعث شود که وی از خرید خود راضی به نظر برسد بنابراین برای ایجاد ارتباط موثر، سعی کنید رابطه خود را با مشتری از حالت رسمی خارج کرده و به او احساس مهم بودن القا کنید.

با هر مشتری به نوبه خود رفتار کنید

شخصیت هر فرد با فرد دیگر متفاوت است بنابراین شما نمی تواند با تمام مخاطبان خود به یک شکل رفتار کنید. سعی در مقایسه کردن آنها نداشته باشید و به عنوان یک فروشنده موفق، باید به زبان بدن خود توجه زیادی داشته باشید. در اولین قدم می توانید با بررسی زبان بدن هر فرد، متوجه حالات و خصوصیات سطحی او شده و به همان نسبت با او رفتار کنید.

به نگرانی های مشتری خود اهمیت دهید

پول مشتری از ارزش بالایی برخوردار است، بنابراین به هیچ وجه نباید آنرا نادیده گرفت حتی اگر مقدار کمی باشد. اگر مشتری شما درباره قیمت یا کیفیت محصولات شما ناراضی یا نگران است باید این موضوع را درک کرده و پاسخ قانع کننده ای برای او داشته باشید تا نگرانی وی برطرف شود.

به عنوان مثال برخی از افراد سوال های دقیقی درباره سایز، وزن و یا جنس محصولات از شما می پرسند که باید به طور کامل پاسخ دهید.

روراست باشید

مهم ترین قدم برای ایجاد ارتباط موثر این است که در ارتباط خود به طور کامل صداقت داشته باشید. اگر مشتری متوجه یکی از دروغ های شما بشود اعتماد وی از بین رفته و دیگر نمی توانید آنرا جلب کنید.

این مقاله را هم بخوانید:  برندسازی احساسی با کمک داستان گویی

ارتباط موثر امروزه نقش بسزایی در هر کسب و کاری دارد. به عنوان یک فروشنده، ارتباطات شما با مشتریان و مخاطبان خود می تواند آینده تجارتتان را تعیین کند. عوامل زیادی بر این ارتباط تاثیرگذارند، برخی از این عوامل عبارتند از: صداقت با مشتری، ارائه خدمات عالی، فراهم کردن امنیت خرید برای مشتری و … در واقع برای رسیدن به موفقیت در فروش شما نیازمند فراگیری مهارت های فروشنده موفق هستید. به نظر شما استراتژی یک فروشنده موفق برای به فروش رساندن محصول و یا ارائه خدمات خود و همچنین جذب مشتریان دائمی و وفادار چیست؟

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن