اعتماد به نفسبرقراری ارتباطزندگی شادقانون جذب

7 کار که برای محبوب شدن نزد اشخاص نباید انجام دهید!

برای محبوب بودن چکار نباید انجام دهیم

برای اینکه مورد پسند جامعه قرار بگیریم و مورد قبول واقع شویم، اغلب سعی می کنیم نشان دهیم که بی عیب و نقص هستیم. اما این مهم است که بدانیم هیچ کس کامل به دنیا نیامده است. محبوب شدن نزد افراد  با وانمود کردن و اصرار میسر نمی شود. ما نمی توانیم همه اطرافیان را خوشحال کنیم و حتی نباید سعی کنیم این کار را انجام دهیم. وقتی خودمان را همانطور که هستیم بپذیریم -نه اینکه آن چیزی باشیم که دیگران می خواهند- خوشبختی و روابط واقعی را جذب می کنیم.

به همین دلیل است که در این مقاله لیستی از کارهایی که باید انجام آن ها را متوقف کنیم و یا برعکس، انجام دهیم تا دیگران را تحت تاثیر قرار دهیم را با اولویت بندی، گردآوری شده است.

7 کار برای محبوب شدن نزد اشخاص نباید انجام دهید

1- فروتن بودن باعث نمی شود که شما بهترین فرد به نظر برسید

مطالعات نشان می دهد افرادی که برای محبوب شدن تظاهر به فروتنی و خوب بودن می کنند؛ بیشتر از چشم افراد می افتند. اگر می خواهید توجه افراد را جلب کنید خودتان باشید و صداقت را فراموش نکنید. نشان دادن خود به فروتنی به اصطلاح همیشه همراه با لاف زدن است. واضح است همه افراد لاف زدن و تعریف بی مورد از خود را می شناسند و کاری درست نمی دانند.

در عوض این کار برای مطرح کردن خود سعی کنید شجاعت به خرج دهید و کمتر از خودتان بگویید و قضاوت در مورد عملکردتان را به خود مردم بسپارید. بگذارید افراد دیگر از کار و شخصیت شما تعریف و تمجید کنند.

این مقاله را هم بخوانید:  مثبت اندیش باشیم و نگاه بهتری به جهان داشته باشیم

2- سفرکردن برای نشان دادن خود به دیگران

یک مطالعه دیگر نشان می دهد که مردم اغلب به جای لذت برن از سفر، بخاطر «محبوب شدن و خود نمایی در موقعیت های اجتماعی» و تحریک حسادت یا تحت تأثیر قرار دادن دیگران در رسانه های اجتماعی سفر می کنند تا زمینه خوبی برای عکس های اینستاگرام خود فراهم کنند. آیا زمان آن فرا نرسیده است که ما از نگاه کردن به تلفن های همراه خود دست بکشیم و از آن چه طبیعت ارائه می دهد سپاسگزار باشیم و لذت ببریم؟

3- اثبات خود به دیگران و ترس از رد شدن

ترس از رد شدن قدرتمند است و اغلب تأثیرات گسترده ای بر زندگی ما دارد. بیشتر افراد هنگام قرار دادن خود در موقعیت هایی که می تواند منجر به طرد شود، حدی از اضطراب را تجربه می کنند، اما برای برخی افراد، این ترس فلج کننده می شود. این ترس می تواند علل اساسی بسیاری داشته باشد. ترس درمان نشده از رد شدن ممکن است با گذشت زمان بدتر شود و منجر به محدودیت های بیشتر و بیشتر در زندگی مبتلایان شود.

زندگی در دنیایی مدرن، دوستیابی این نسل را متحول کرده است. نسل جدید اغلب سعی در اثبات خود به طرف مقابل و محبوب شدن و همچنین استرس رانده شدن توسط افراد و قضاوت های نادرست آن ها را دارند. به این می اندیشند که دوستان و همکاران چه فکری در مورد ایشان دارند و  وقت خود را صرف ثابت کردن خود به اشخاص اطراف خود و دوستان می کنند. در حالیکه فقط کافی ست که صادق باشید.

این مقاله را هم بخوانید:  چگونه از قانون جذب به صورت معجزه آسا استفاده کنیم؟

4- سعی بی مورد در توجیه اصالت فردی و تحت تأثیر قرار دادن دیگران

همانند نکاتی که گفته شد، بعضی اوقات ما برای تحت تأثیر قرار دادن شخصی و محبوب شدن بیش از حد معقول تلاش می کنیم. مانند انجام نظافت شخصی بیشتر، پوشیدن لباس های فانتزی و به طور کلی دوستانه تر بودن. این کار تا حدی می تواند طبیعی تلقی شود. اما چنانچه شما را تبدیل به فردی کند که واقع نیستید، جای نگرانی وجود دارد و به نظر عادی به نظر نمی رسد؛ چرا؟ چون رفتار شما به نظر دیگران عادی نخواهد بود.

اصالت داشتن و اصیل رفتار کردن امری است که از درون انسان بروز می کند. افراد معتبر از خودشناسی بالایی برخوردار هستند و برای یادگیری بیشتر انگیزه دارند. آن ها به همان اندازه علاقه مند به درک نقاط قوت و ضعف خود هستند و مایلند صادقانه در مورد بازخوردهای رفتارشان شنوا باشند.

5- نشان دادن روابط خود در رسانه های اجتماعی

امروزه زوج ها دوست دارند جهت مشهور و محبوب شدن روابط خود را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارند تا به یکدیگر و جهانیان ثابت کنند که عشق آن ها قوی ست. یک مطالعه نشان می دهد که انگیزه ی بارگذاری تعداد زیادی پست های ارتباطی در زوج هایی که نسبت به رابطه احساس ناامنی می کنند یا ممکن است در مورد شریک زندگی خود احساس کمبود کنند، بیشتر صورت می گیرد.

6- صرف هزینه های زیاد در عروسی ها

امروزه، عروسی ها بیشتر برای نشان دادن ثروت، تحت تأثیر قرار دادن میهمانان یا ایجاد لحظه خاص ویژه هستند. اما تحقیقات نشان می دهد که داشتن یک عروسی بزرگ برای زوج ها خوشبختی نمی آورد. همچنین هزینه های رقابتی در عروسی ها بسیاری از خانواده های طبقه متوسط ​​را ورشکسته کرده و بدهی زیادی برای آن ها ایجاد می کند.

این مقاله را هم بخوانید:  اثرات عجیب استرس بر پوست وبدن (2)

محبوب شدن

7- رؤیاهای خود را آزاد کنید

داشتن رویاها و آرزوها یکی از بهترین راه های شکوفایی زندگی است، به خصوص هنگامی که برای دستیابی به آن ها عرق ریخته باشید.

شما اکنون آماده اید و زندگی شما را در همین لحظه مهم است و جریان دارد. اما دقت کنید این همه دستاورد بیهوده خواهد بود اگر وسوسه شوید و کارهای بیهوده و چیزهایی را برای زندگی خود اختصاص دهید که ارزشی ندارند، به خاطر لذت بردن اشخاص دیگر، زندگی خود را بی ارزش نکنید. شما لیاقت بهترین چیزها را دارید.

آیا شخصی را می شناسید که برای تحت تأثیر قرار دادن مردم و محبوب شدن کارهای اشتباه فوق را انجام داده است؟ آیا خودتان تجربه ای در این مورد دارید؟ داستان خود را با ما در میان بگذارید.

منابع:

https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S026151771730184X

https://papers.ssrn.com/sol3/papers.cfm?abstract_id=2501480

دیدگاهتان را بنویسید

بستن