برقراری ارتباطمدیریت برند

برندسازی احساسی عاطفی موفق

برای برندسازی احساسی عاطفی موفق چه نکاتی لازم است؟

ممکن است تا به حال این سوال برایتان پیش آمده باشد که برندسازی احساسی عاطفی موفق چیست؟ نوعی دستکاری ذهنی هوشیارانه است. به کمک این روش شما می توانید به برقراری ارتباط احساسی بین محصول و مخاطب کمک کنید. برندسازی احساسی عاطفی (Emotional Branding) عبارت است از آن چه شما را از سایر رقبا، متمایز می سازد و این بدین معناست که، برند شما حاوی پیامی باشد که بازدیدکنندگان شما را در نگاه اول درگیر کند و باعث ایجاد یک رابطه ی ماندگار در آن ها شود. در واقع آن مشتری انگیزه ای پیدا می کند که فقط و فقط با شما کار کند و هیچ گاه به فکر خرید از سایرین  نیز نیفتد.

به این منظور که ابتدا باید احساسات مخاطب خود را بشناسید و سپس مطابق با احساسات وی محصول خود را به گونه ای تبلیغ کنید که مشتری تشویق به خرید محصول شما شود، در این صورت می توانید درآمدی پر سود داشته باشید. در این باره ما سعی کرده ایم تعدادی از نکات مربوط به برندسازی احساسی  عاطفی موفق را معرفی کنیم با ما همراه باشید.

 برند سازی احساسی

شش مرحله برند سازی احساسی عاطفی

جهت برندسازی احساسی عاطفی موفق بهتر است موارد زیر را رعایت کنید:

توجه را جلب کنید. …
برای خرید تشویق کنید. …
ایجاد یک رابطه. …
وفاداری مشتری را بدست آورید. …
بخشی از زندگی مشتری خود را با نام تجاری خود رقم بزنید. …
از مزایای بازاریابی موثر استفاده کنید و مشتریان وفادار بوجود آورید که آن ها به نوبه خود برای شما تبلیغات و ارجاع رایگان انجام خواهند داد.

این مقاله را هم بخوانید:  نه گفتن به نفعتان است

درگیرکردن احساسات

برندسازی احساسی عاطفی احساسات را هم در تمام جنبه ها و بخش های کاری و هم در برخی موارد کسب وکار شما درگیر خواهد کرد.  در هر دو  مورد، تولید یک دلبستگی عاطفی مستقیم می تواند به سودآوری کمک کند و شما را از رقبای خود متمایز سازد. احساسات بیش از هر زمان دیگری در برندسازی اهمیت دارد، به ویژه با توجه به کاهش عمومی وفاداری مشتریان به برندها. درگیر کردن مشتری در برندسازی احساسی عاطفی موفق می تواند ا نشان دهد که به مشتری اهمیت می دهید و درک می کنید که آن ها چه احساسی دارند و به چه چیز اعتقاد دارند.

تغییر مورد برندسازی

هنگام برند سازی احساسی قوی مهمترین قدم این است که در عوض این که به مشتری فعلی خود فکر کنید، به بازار هدفتان بیاندیشید یا در عوض تمرکز بر روی محصول فعلی ذهن خود را بر روی تجربه ای که از محصولات مورد توجه بدست آورده اید، متمرکز کنید.

زمانی که شما کاملا مشتریان خود را بشناسید و با احساسات آن ها آشنا شوید می توانید برندسازی احساسی عاطفی موفق، قوی و خوبی داشته باشید، بنابراین برای این کار بهتر است تحقیق  کنید که مخاطبانتان چه کسانی بوده و چه خصوصیاتی دارند.

برند سازی احساسی

 

تولید محتوای جذاب

یکی دیگر از راه هایی که می توانید مخاطب خود را جذب کنید و برندسازی احساسی عاطفی موفق انجام دهید، تولید محتوای قوی و جذاب است. برای اینکه محتوایی جذاب داشته باشید می توانید از کلمات کلیدی همچون:

تمایل به کنترل، ارزش گذاری مجدد، هیجان کشف یک چیز تازه، باهوش تر کردن افراد و … استفاده کنید. این کلمات و عبارات کوتاه بر عواطف فرد تاثیر مستقیمی داشته و باعث می شود که حتی برای اولین بار محصول شما را امتحان کنند و پس از آن مشتری دائمی شما شوند.

این مقاله را هم بخوانید:  برقراری ارتباط موثر در محل کار

برند سازی احساسی

 

برای برندسازی احساسی داستان تعریف کنید

برای بهتر شدن برندسازی احساسی عاطفی موفق خود داستانی تاثیر گذار و قوی بسازید. از قدیم داستان سرایی یکی از راه های برقراری ارتباط با عواطف و احساسات دیگران بوده است. به همین دلیل امروزه نیز برای اینکه مخاطب را به خود جذب کنید. می توانید از داستان سرایی استفاده کرده و محصولتان را به گونه ای به مخاطب خود ارائه کنید. که پس از گذشت ماه ها این محصول در ذهنشان بماند و از آن استفاده کنند.

برند سازی احساسی عاطفی رها کردن مشتریان با احساساتی قوی

این مورد به این معنا نیست که شما مشتریان خود را با چه اطلاعاتی از برند خود رها کنید. بلکه به این معناست که شما چه احساسی را در آن ها باقی می گذارید، زیرا این احساسات هستند که طولانی مدت همراه انسان می مانند.

برند سازی احساسی

به خاطر داشته باشید که در برندسازی احساسی عاطفی موفق مجبور نیستید. که همیشه بین محصولات خود و احساسات مرتبط با آن ارتباط مستقیم برقرار کنید. بلکه فقط کافیست احساسات مدنظرتان را به درک و ذهن مشتری ها یتان وصل کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

بستن