کارآفرینی و مشاغل جدیدموفقيت در كار

ویژگی های بهترین کارمندان دورکار

استخدام

ویژگی های بهترین کارمندان دورکار

 

آیا در یافتن و استخدام کارمندان دورکار مناسب برای مشاغل خود، مشکل دارید؟ پیدا کردن یک کارمند مناسب از راه دور که می تواند کار مورد نظر شما را به بهترین نحو انجام دهد، کمی مشکل است. در عین حال، حتما به یک کارمند دورکار نیاز دارید که قابل اعتماد باشد و بتواند با کار ارتباط برقرار کند. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد نحوه کار آنلاین و چگونگی ارتباط با کارمندان از راه دور با سمت اصلی و مهم کسب کنید، مواردی وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

برای کمک به شما در جذب کارمندان خوب دورکار، به 4 ویژگی اساسی در این مقاله اشاره می کنیم. اگر در حال یادگیری نحوه استخدام یک تیم عالی از کارمندان مؤثر دورکار هستید، این صفات همه خصوصیات شخصیتی هستند که باید در آن جستجو کنید.

1- خود انگیخته

یک کارمند دورکار خوب باید خود انگیخته و مستقل، خلاق و با انگیزه باشد. همچنین باید بتواند در جهت رشد خود و پیشرفت کارش با استقلال عمل پیش برود. قبل شروع به کار، راحت و بدون استرس مهلت پروژه خود را تعیین و به عهد خود پایبند باشد. تنبلی، سستی و تعلل خصوصیاتی ست که به هیچ وجه برای کارمندان دورکار مناسب تلقی نمی شود.

متأسفانه، تشخیص اینکه آیا فردی فقط با بررسی رزومه اش خود انگیخته است یاخیر، می تواند دشوار باشد. به همین دلیل است که باید در مصاحبه سؤالاتی ایجاد کنید تا این خصوصیت مشخص شود. طراحی یک مصاحبه خوب و مناسب، بینش ارزشمندی را در اختیار شما قرار می دهد و تعیین می کند که آیا این ها مناسب هستند یا خیر.

این مقاله را هم بخوانید:  مهارت های ضروری زندگی که خارج ازمدرسه باید بیاموزید

2- آشنابودن با فناوری روز

2- آشنابودن با فناوری روز

در صورت استخدام کارمندان دورکار مناسب، آن ها قادر خواهند بود به راحتی از طریق درگاه های آنلاین کارخود را انجام دهند. آن ها نمی توانند به اندازه کافی پیشرفت کنند مگر اینکه آشنا با فناوری ها بروز مخصوص کارشان و خلاق باشند.

البته برای اینکه یک کارگر از راه دور باشید نیازی به هکر بودن! یا آشنایی با همه زبان های رمزگذاری رایانه ای نیست، بلکه باید با یادگیری مهارت های استفاده از رایانه و جدیدترین نوآوری ها راحت باشید. این ویژگی معمولاً در فرد درخواست دهنده شغل مورد نظر حتی از راه دور، بسیار آسان کشف می شود. به این دلیل که، احتمالاً شما به عنوان مدیر در ابتدا با آن ها در یک صفحه آنلاین کاری ارتباط برقرار خواهید کرد، این بستر ارتباطی به نوعی نیست که افراد نا آشنا با فناوری ها بتوانند وارد شده و ارتباط برقرار کنند. این راه، یک تکنیک عالی فیلتر کردن افراد برای درخواست یک کار فنی در هنگام مصاحبه است

3- ارتباط ماهرانه

ارتباطات مناسب مطمئناً می توانند اساسی ترین ویژگی کارمندان دورکار باشند. کارکنان یک شرکت باید برای پیشرفت کارشان با وجود فاصله دور مکانی، تلاش کنند. به همین دلیل است که باید در هنگام مصاحبه با کارمندان احتمالی از راه دور، مهارت های ارتباطی شان را بررسی کنید. در طی مصاحبه، بهتر است از یکی از انواع آزمون های استعداد ارتباطی استفاده کنید.

ارتباط ماهرانه باید بطور مستقیم، شفاف، حرفه ای بخصوص هنگام درخواست کمک باشد. لازم نیست شماره تلفن همراه شخصی خود را به کارمندان خود بدهید تا بتوانند به طور موثر با شما ارتباط برقرار کنند. معمولاً ایمیل یا پورتال چت آنلاین مانند Slack یک بستر مناسب برای تسهیل ارتباطات با کیفیت است. ضروری است که در ابتدا درباره آنچه انتظار دارید برنامه ای تعیین کنید مثلا، روشن شود که به همه ایمیل ها باید در 24 ساعت پاسخ داده شود و پیام های Slack دریافت شده در ساعات کاری باید طی یک ساعت پاسخ داده شود.

این مقاله را هم بخوانید:  نقش انضباط شخصی در کسب ثروت (1)

4- همکاری و نگرش مشارکتی

4- همکاری و نگرش مشارکتی

این که بتوانیم به عنوان تیم همکاری کنیم، کاری است که به راحتی نمی توان به یک کارمند از راه دور آموزش داد. آن ها یا این مهارت را دارند یا به سادگی این کار رانمی پذیرند. کار کردن از خانه می تواند برای برخی از افراد یک تجربه منزوی باشد. بنابراین، شما به عنوان یک کارفرما می توانید فضای خوبی برای همکاری ایجاد کنید. ترفند در اینجا این است که انتظارات خود را هنگام بحث در مورد پروژه های جدید روشن کنید. نیازی نیست که خیلی دقیق باشید. کارگران از راه دور نیز از داشتن کمی آزادی لذت می برند.

5- سازگاری

اگرچه ممکن است روال خاصی را برای کار روزانه خود ایجاد کرده باشید، بسیار مهم است که افرادی که از خانه کار می کنند انعطاف پذیر باشند. تقریباً مانند یک دفتر، جلسات و پروژه های غیر منتظره ای رخ می دهد که نیاز است بصورت آنلاین برگزار شود.

6- اعتماد

6- اعتماد

شما باید بتوانید به همکاران و کارمندان دورکار اعتماد کنید که به تعهدات خود نسبت به شما احترام می گذارند، در عین حال در عوض همان انتظارات را نیز برآورده سازید. ایجاد روابط با همکاران خود به تقویت اعتماد مورد نیاز برای موفقیت کمک خواهد کرد.

بنابراین، سعی کنید یک زمینه مشترک و راحت ایجاد کنید که باعث می شود انتظارات در کار شفاف شود و همزمان به کارکنان خود نیز اجازه دهید که آزادی شان را برای ارائه ایده ها و اصالت خود به کار گیرند. آخرین کاری که می خواهید انجام دهید این است که فرض کنید تیم از راه دور شما بدون هیچ راهنمایی روشنی نتایج را ارائه می دهد. درعوض، حتماً برخی از دستورالعمل ها را بیان کنید، اما بعضی از قسمت ها را برای پیشرفت، باز بگذارید.

این مقاله را هم بخوانید:  ترفندهایی در مورد یادگیری بهتر

دیدگاهتان را بنویسید

بستن